има ли на някоя на която деферелинът да не и действа

  • 695
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
след 2ра инжексия дегерелин и пак съм на изходна позиция има ли и други като мен и какво сте направили

# 1
  • Мнения: 1 441
Какво значи че не ти действа - в каква изходна позиция си?

# 2
  • Мнения: 257
ами оперираха ме от ендометриозна киста за 6 ти път октомври и започнах лечение с деферелин ноември месец и преди коледа като отидах на преглед преди да сложа 3 та инжексия на видеоозона пак блесна една не малка киста . Има ли и фюдруги такива като мен и какво се предприема в този случай защото доктора коуто ме следи реши да изчака да види как ще подейства третата инжексия и тогава ше видим какво да правим

# 3
  • Мнения: 1 441
Май е минало много време между лапароскопията и поставянето на първата ти инжекция? Защото по принцип трябва да се започне максимално скоро, а както виждам при теб е минал най-малко месец. Rolling Eyes
Според мен не става въпрос за недействие на диферелина, защото той си действа, а явно за доста по-упорито заболяване при теб. Не мога да кажа какво се прави в такива случаи - не знам. Дано лекарят ти да може да прецени правилно ситуацията. Знам че по принцип не са никак единични случаите на рецидив на ендометриоза, но толкова скоро.... Дано се включат и по-запознати от мен. newsm78

# 4
  • Мнения: 54
За шести път???? ShockedМиличка, това е кошмарно!
А сигурна ли си в доктора, дали е премахнал наистина всичко при последната операция?След 3 години ходене по доктори вече съм станала доста подозрителна и параноична.Не вярвам на 100% в това, което ми каже док.Затова ходя при двама, за да съм по-сигурна.Това изобщо не е хубаво, знам.
Лично при мен чак след 4-та инжекция ми спря цикъла.Бях доста уплашена, че не ми действа лекарството.За моя огромна радост засега няма нова киста.
Съветът ми е да не чакаш, а да отидеш и при друг доктор.Просто за консултация.
Стискам палци, гадната киста да изчезне и всичко да ти е наред!  bouquet

# 5
  • Мнения: 257
здравей plazma
бях на преглед и се установи че след 3 та инжексия пак си имам киста и на всичкото отгоре ми дойде и цикъла за 2 ри път Доктора предлага да сменя диферелина с золадекс а аз се притеснявам че времето минава. На тебе колко деферелин ти сложиха и какво прави после

# 6
  • Мнения: 54
На мен ми сложиха 6 инжекции, последната беше на 12.11.Сега чакам да ми дойде нормален цикъл.През цялото време си ходех на прегледи, защото непрекъснато ме гонеше параноята, че пак ми се е появило нещо.
Доколкото съм чела из форумите, не може да почнеш с Диферелин и после да го смениш със Золадекс.Ако си от София отиди при д-р Попов в Шейново.Знам, че е един от най-добрите в борбата с гадната болест.
Успех и пиши как де развиват нещата! Hug

Общи условия

Активация на акаунт