относно сиропите за кашлица

  • 1 408
  • 7
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 529
В неделя бяхме на лекар и на Маги и изписаха сироп за кашлица Синекод.Лекарката каза че за нея кашлицата била суха.Сега като че ли кашлицата малко се промени не е смного храчки,но като че ли като се закашля има нещо не е съвсем сухо.Не знам много трудно ги определям тези кашлици.Иначе гърдите и са чисти и кашля по малко в сравнение с неделя.Чудя се дали да не сменя сиропа в къщи имам Проспан четох че той бил комбиниран и по колко милилитра Проспан се дава на дете 15 килограма на 2 години и половина

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако имаш и най-малкото съмнение,че не и е суха кашлицата спри синекода и отиди отново на лекар.Синекода подтиска кашлицата,а влажната кашлица има нужда от отхрачващ сироп.

# 2
  • Мнения: 2 005
За отхрачване давам сироп Амброксол Peace

# 3
  • Мнения: 5 228
На дъщеря ми обикновено й предписват Синекод за няколко дни, а след това - отхрачващ. Само лекар обаче може да предпише на детето ти друг сироп, най-добре заведи детето или се обади по телефона на лекаря, за да ти каже какъв точно сироп да даваш и в каква доза.

# 4
  • Мнения: 208
Проспан е хубав сироп.Моето дете е горе-долу същото на възраст и кг. може да даваш спокойно 3х5мл,все пак е от растителен екстракт.Понеже ние сме често боледуващи го пие от 8 мес.възраст.Досега сигурно е изпила поне 6-7фл.Педито все него изписва понякога с Амброксол,ако едълбока и влажна кашлица.Но все пак се конс. слекар. Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 529
защото на упътването пише че за деца от 1-4 години се дава една чаена лъжица-2.5 мл.

# 6
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
моето момиенце е на 3г.4м и много често страда от кашлица заради носната сливица дори и в момента е на сироп проспан по 5ml. комбиниран с клемботерол.Но за отхрачване проспана е добър.

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Преди няколко месеца синът ми кашляше и ни изписаха Синекод и Проспан в комбинация по 3 пъти на ден.

Общи условия

Активация на акаунт