въпрос за пюре на Gerber

  • 1 030
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте,

имам въпрос за пюрето с пуешко месо на Gerber.На него пеше,че съдържа млечни протеини.Моята дъщеря нама АБКМ или друга алергия,но въпреки това се притеснявам да и дам от това пюре.Смятате ли,че може да има някакъв проблем?Педито каза да давам от пюрето нали и без това скоро щяла да яде млечни продукти...Моля,споделете вашия опит с това пюре.Само да допълня,че до сега не сме яли месо.

# 1
  • Мнения: 1 273
Не знам до колко може да ти бъде полезен моя съвет, но лично аз не бих се притеснявала да дам от пюрето.
Между другото на моя син, пюретата на Гербер най му допадат, а и от това което съм чела, са едни от най хубавите.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 691
Аз бих дала от пюрето. Достатъчно сте големи вече и едва ли ще имате някакъв проблем.

# 3
  • София
  • Мнения: 431
Щом не сте яли месо, по-добре въведи поотделно млечния протеин и месото, т.е. първо месо с някое друго пюре и след няколко дни можеш да дадеш и от това герберското. Аз също захранвах сина си смело до към 7 -8 месец, когато започнаха проблемите. Така че по-добре не рискувай - нищо не ти пречи да ги въведеш поотделно.

# 4
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
И аз днес взех такова пюре т. к. след седмица ще въвеждам месцето, но като видях, че има масло, реших да го оставя след като намеря пюре на хип с тиква и пуешко.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Захраних сина си с пюретата на Гербер и не съм имала проблеми. Пуешкото го дадох между 6 и 7 месеца някъде. Ако досега не е имал алергии, давай го спокойно.

# 6
  • София
  • Мнения: 293
ами аз лично точно тея пюрета на Гербер и други марки все още ги избягвам, въпреки че синът ми яде месо, но още не съм въвела млечните продукти.

# 7
  • Мнения: 9 467
Нашият син имаше същия проблем-давах на гербер без мл.протеин които са /мн харесваше "букет от зеленчуци"/.
Личното ми мнение е да изчакаш-с това е мн по-малко вероятно да навредиш, отколкото ако дадеш Peace

# 8
  • Мнения: 10 982
Купих едно пюре пуешко с царевица и зеленчуци на Gerber и чак вкъщи прочетох на етикета му, че съдържа млечни протеини и масло. Още не съм го дала (по други причини), но не ме е страх и скоро ще бъде предложено и изядено.

# 9
  • Мнения: 8 242
Млечните протеини ги въведох на 14м. Simple Smile Преди това стриктно НЕ давах под никаква форма  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 568
аз започнах с такива пюрета Гербер на ок.7 м., но внимателно - първия ден 1 лъжичка, втория 2, до четвъртия ден, когато и давам колкото поиска. Наблюдавах за реакция, но ги понесе добре и досега са любими.

# 11
  • Мнения: 192
Изчистено и много хубаво пуешко с картофи и вода имат Семпер - 130гр. С него въведох пуешкото и нямаше проблем /ние сме със 100 хранителни алергии/
Имай предвид, че в него пуешкото е 20%, а не 8 или 9 както в другите. Може да се разрежда, защото е доста гъсто.

# 12
  • Мнения: 1 173
тука така или иначе само с gerber храним , те се водят най-добрата бебешка храна(уж кой знае така ли е), но и в магазина няма голям избор, още един вид пюрета има , но аз предпочитам gerber.
 тук gerber  са разделени на 1st food , 2nd food , 3th food, не знам ти към кои си се ориентирала , но ако е 3th food , тогава е възможно да има млечни протеини, но в 2nd food ( за които сте в момента) , няма , тъкмо погледнах какво пише на бурканчето "turkey and rice'.
  според мен gerber не могат да си позволят да сложат нещо в пюрето , ако то не е съобразено с това какво може да се даде на бебето  на определена възраст. това не са Ганчев, и не е БГ !( да не звуча анти български , но...).

п.с нали тези на gerber  са usa производство- не знам какво се продава в БГ.

# 13
  • Мнения: 10 982
На българския етикет на пюрето с пуйка и царевица пише, че съдържа масло и млечни протеини, но на оригиналния етикет е дадено, че е подходящо за възраст над 6 месеца. Предполагам, че съставът на пюрето е съобразен с възрастта на бебето, но въпреки това се въздържам да го дам.
Gerber, които се продават в България, са произведени в Полша.
Пуешкото с картофи на Semper е единственото пюре с картоф, което дъщеря ми изяде с удоволствие. Наистина е много хубаво и има странен и приятен вкус. Peace

Общи условия

Активация на акаунт