За мъжете...пак....и за влиянието на другите върху тях

  • 1 267
  • 14
  •   1
Отговори
Никак не обичам анонимни теми, не понасям криенето зад един имейл, но се налага. Искам да го споделя, защото и аз като безименна от другата тема направо ще се....пукна вече от нерви.
За какво става дума-за влиянието на....мъже върху мъже. На мъжете-приятели, колеги.....Оказва се, че то е по-страшно даже от влиянието на други жени. По-страшно даже и от любовницата (защото тя е от женски род, а жените , в общи линии, си знаем змийските номера и като че ли там по бихме успели да се справим).
Половинката ми-да кажем условно така-се промени, откакто в компанията им заработи нов служител. Бавно, постепенно.....и все към по-лошо. Не пие и не бие. Смятам, че и по жени не ходи. Но се промени отношението му към мене. В тази промяна виждам огледално отражение на Другия Мъж. Казвам го, защото....случайно познавам другата женска половинка. И зашото случайно сме си разговаряли и по нейните описания виждам същите признаци и у дома. Няма да навлизам в подробности, но тя някакси се е примирила. Приема ги тези неща и не си ги слага на душичката. Аз-не. Инициирала съм разговори, не е като да съм мълчала. Отговорът е или мълчание, или "ти си въобразяваш, какво пак ти наляха в главата твоите луди"....(говори за форумите.
Веднъж не издържах и му казах, че аз не съм А. , че съм достатъчно финансово независима и че няма да търпя отношение като на Б. към А.
Ами това е. Не очаквам рецепти. Просто.....исках да си кажа. Confused
Какво им става на мъжете, по дяволите? Какво?? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 008
И на мен ми е чудно, как даден човек може да се промени под въздействието на някой друг. Мисля,че в такива случаи самите ние имаме вина. Какво значи "Ти си въобразяваш?", ами излагаш му фактите и му доказваш,че това не е плод на въображението ти. Преди да се оженим имах една доста "вятърничава" приятелка. Мъжът ми ми каза и показа,че не му е приятно да продължавам да общувам често с нея. Аз се съобразих с него- семейството ми е по-важно от приятелите. Той също не се вижда с хора,които аз не харесвам (естествено по обясними причини).

# 2
  • Мнения: 2 336
Пускала съм тема Ревнувам от мъж, когато все още бях женена. Днес подадох молба за развод. Мисля, че основната "причина" бракът ми да се разпадне е този мъж.
Идея нямаш как се отнасяше към този приятел. Дойде ли той - забравяше за мен, за детето, за всичко. Имали сме големи спорове, аз открито се противопоставих срещу онази особа. Ходих да говоря с прителя.Резултатът не само че не беше нулев, но и отрицателен.
Сигурна съм какво му е говорел. Как се жертва за нас, как е мъж под чехъл, как не се е наживял, как не се е находил и бла бла...
Та този мъж доведе до поява на друга жена. Това стана при нас.
Това беше накратко. Сега от позицията на собствения си опит мога да кажа - Приятелите си дръж близо, враговете още по - близо. Ако тръгнеш да го плюеш и да му забраняваш да контактува с приятеля най - вероятно ще доведе до обратен резултат.
Друго, което мога да кажа - гледай да общувате повече с хора, които влияят благотворно на семейството ви и са приятни и за него.
Бъди хитра! Пожелавам ти успех!

# 3
Пускала съм тема Ревнувам от мъж, когато все още бях женена. Днес подадох молба за развод. Мисля, че основната "причина" бракът ми да се разпадне е този мъж.
Идея нямаш как се отнасяше към този приятел. Дойде ли той - забравяше за мен, за детето, за всичко. Имали сме големи спорове, аз открито се противопоставих срещу онази особа. Ходих да говоря с прителя.Резултатът не само че не беше нулев, но и отрицателен.
Сигурна съм какво му е говорел. Как се жертва за нас, как е мъж под чехъл, как не се е наживял, как не се е находил и бла бла...
Та този мъж доведе до поява на друга жена. Това стана при нас.
Това беше накратко. Сега от позицията на собствения си опит мога да кажа - Приятелите си дръж близо, враговете още по - близо. Ако тръгнеш да го плюеш и да му забраняваш да контактува с приятеля най - вероятно ще доведе до обратен резултат.
Друго, което мога да кажа - гледай да общувате повече с хора, които влияят благотворно на семейството ви и са приятни и за него.
Бъди хитра! Пожелавам ти успех!
Този мъж, в случая, никога не идва у дома. Но те са всеки ден заедно, кажи ми, как бих могла да ги огранича? Покрай него половинката ми се захвана с нещо, което....ама толкова му е чуждо, че просто....няма накъде. Говорила съм с другата жена, тя каза така"Сестро, знаеш ли колко пъти сме се развеждали?" (разбира се, глаголът развеждали е в кавички). Може би обаче в случая е прекалено зависима от мъжа си, докато аз работя и вкарвам наравно.
Колкото до събиранията с благотворни семейства-за жалост, приятелите ни, които много обичах, отдавна не живеят в България. Confused Виж, там мъжът беше просто образец. Tired

# 4
  • Мнения: 22 343
Охх, чета вече втора, или трета такава тема и буквално се чудя как може да се случват такива неща.
Струва ми се, че подобен тип мъже, а може и жени са дотолкова с лабилна психика и слаби като личности, че при първата поява на по-силен характер, по-изявен и т.н. те се вкопчват и веднага започват да подражават. Буквално като малко дете, което подражава на по-голямо.
Не знам рецепта за справяне с този проблем. Едва ли откъсването от подобен човек ще даде резултат, по-скоро ще доведе точно до обратното, още по-силното вкопчване.
Това на мен буквално ми прилича на обсебване, колкото и налудничаво да звучи думата.

# 5
  • Мнения: 2 131
Охх, чета вече втора, или трета такава тема и буквално се чудя как може да се случват такива неща.
Струва ми се, че подобен тип мъже, а може и жени са дотолкова с лабилна психика и слаби като личности, че при първата поява на по-силен характер, по-изявен и т.н. те се вкопчват и веднага започват да подражават. Буквално като малко дете, което подражава на по-голямо.
Да, и вероятно с известно количество комплекси.

# 6

Да, и вероятно с известно количество комплекси.
Боли ме да си го призная, но вече мисля, че е И ТОВА. Confused
Живея от доста време с половинката си.....и съм имала време да го опозная, а и на времето открих случайно едни нещица, които сега, доста години по-късно, ми дозатвърждават точно това мнение.
А най-големият му комплекс е"ти мене няма да ме командваш" или "с този тон няма да ми говориш". Confused Аз да командвам??? че то него никоя жена не би го търпяла за дълъг период предвид трудния му характер. И си казваш в такива моменти :"е....м ти и качествата, и парите, и всичко". Tired

# 7
  • Мнения: 1 172
Аз мисля, че на такива мъже не трябва да им се влияе - в смисъл съпругата да опитва да върне нещата в старите рамки. По-добре е директно да му обяснява какво в новата ситуация не й харесва и защо. Имам предвид, че никой не бива да пречи на развитието на друг (промяна в каквото и да е отношение), дори и на партньора  си, но и никой не би следвало да търпи безропотно променения си партньор.

Дано скоро да намерите някакъв баланс.

# 8
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
А Б В ... ко е тва? Б какво е любовница, бивша съпруга ????

# 9
  • Мнения: 421
що-годе ми е позната ситуацията...при нас помогна това,че сме още влюбени и загубени та успях да застана пред въпросния псевдо приятел на милото!
При нас случката бе на Игнажден - въпросният поканил него в къщата си,а държал аз да не отивам по никакъв повод,въпреки,че винаги съм се държала прекрасно и то непресторено.И остави това,ами и милото едва ли не....беше щастлив от това,че някой толкова много му се възхищава,а мен....е пратил подяволите. Признавам си - обидно ми стана,но не от това,че някой си не ме харесва (не може всички да те харесват),а от това,че милото толкова много се е запленил от думите на господина,и от свалените звезди,че .... забрави,че аз трябва да съм важната в живота му и,че когато някой открито ме обижда - това би трябвало да обижда и него....
     Поставих въпроса очи в очи и му обясних,че ако смята и за напред да ме поставя на заден план и да позволява на дружките си открито да показват неуважението си към мен....то по-добре да си остане с дружките! Такива взаимоотношения не ми трябват! Естествено....милото осъзна,че аз съм човека,който винаги и за всичко го подкрепя безкористно! Надявам се и твоят да осъзнае,но смятам,че трябва да му поставиш въпроса ясно! Успех!
     
    П.П  а що се отнася до комплексите.....да те са основната причниа мъжат ти да позолява това да се случва,но сапреодолими - просто намери правилният подход към тях.Обясни му,че последното нещо,коетоискаш е да му се налагаш,но си уплашена за връзката ви

# 10
  • София
  • Мнения: 1 889
     Това е една от чертите, които не харесвам на мъжете в Бг. Не знам какво да те посъветвам, за да не те отчая още повече, но такива хора не се променят. Цял живот гледат търсят одобрението на сульо и пульо, а най-най-най-близките са пренебрегнати. Как можеш да имаш доверие на такъв, дето утре под нечие влияние би сътворил и най-великата глупост ??? Говоря не само за любов, но и за общи имоти или бизнес, ако щете - човек, който така лесно се поддава на манипулация, е ненадежден за мен... Така че имаш избор -  или свикваш да си на второ място, или се спасяваш и се надяваш следващият да е по-добър.  Peace

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 00:30 от Mirena80

# 11
  • Мнения: 421
Мирена80 ... не мисля,че всичко е непоправимо.   Описаният от авторката на темата мъж има явно самочувствие прикриващо комплекси. Смятам,че,ако му плесне в лицето,че е комплексар - сиреч го разкрие (ама както казах и в прения си пост....малко с подход) може да постигне някакъв успех. Той самият много добре осъзнава,че подражава на господин В...както го е нарекла и,ако бъде разкрит има вероятност да спре да го прави.
     При всички случай...аз никога не бих свикнала да съм на второ място и ,ако видя,че така се получава....определено ще търся по-добрия за който говориш  Laughing

# 12
  • Мнения: 2 161
Вижте,не търсете причините в чуждите мъже.Все пак не сте омъжени за деца или за малоумници.Проблемът е във собствените мъже,те търсят компанията на другите,те искат да се променят.Хората в крайна сметка са заобиколени с хора.Ежедневно някой упражнява влиянието си върху нас.Но нали ние сме тези,които решаваме кого ще допуснем до себе си?

Специално за Сиси,която не знам защо се вижда като баба Яга:твоят съпруг е един задник,който не вижда по-далеч от задника си.А ти си хубава,с деца,които ще ти донесат много щастие,освен това след време ще срещнеш някой,който наистина да ти е по мярка.Мразя думата "задник" и никога не я употребявам.Но как да нарека въпросната персона?Задникът в крайна сметка е задник.

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
абе , малко крайни изказвания ...... по принцип както се казва в други теми хората търсят това което нямат. Ако жена мърманисва на мъжо си, подтиска го по какъвто и да е начин естествено е човека да се радва на компанията на колеги/приятели. Също така те ще му отворят очите за това, че има и други взаимоотношения в семейството и извън него ...
така, че вината е също толкова и на жената .....

# 14
  • Мнения: 2 131
абе , малко крайни изказвания ...... по принцип както се казва в други теми хората търсят това което нямат. Ако жена мърманисва на мъжо си, подтиска го по какъвто и да е начин естествено е човека да се радва на компанията на колеги/приятели. Също така те ще му отворят очите за това, че има и други взаимоотношения в семейството и извън него ...
така, че вината е също толкова и на жената .....
Е, със сигурност има и такива случаи, но не е задължително ситуацията винаги да е такава и винаги жената също да е виновна. Пък и тук май се прекалява с въпросната компания на другия мъж.

Общи условия

Активация на акаунт