Хомеопатично лекарство за никнещи зъбки

  • 10 670
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 319
Момичета, моля мамите, които ползват хомеопатични лекарства да ми препоръчат нещо за никнещи зъбки за малки бебчета.
Благодаря!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Пак аз Mr. Green
Хамомила...или казано на нашенски лайка Crazy
Давах 2 х 5 хапченца /разтварях ги във вода/


П.П ще ти прехвърля темата в Хомеопатията.

# 2
  • Мнения: 319
Пак аз Mr. Green
Халмомила...или казано на нашенски лайка Crazy
Ма днес си ми злато ти беееее Hug

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351

Ма днес си ми злато ти беееее Hug
Както всеки ден бре  Whistling Mr. Green
Чакай да ти препиша точно какво пише на шишето.
chamomilla vulgaris 15ch

# 4
  • Мнения: 319
Мда, а който е ползвал да каже има ли ефект и как се дава! Като сме на 4 мес.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Аз съм го ползвала...от 4,5м. започнах защото от тогава го мъчеха зъбите. Друг е въпроса, че първия изби на 6м...после затише и от 11м. започнаха пак. Сега имаме 11бр.
Понякога го мажа и с Генгегел...също е ефикасно според мен но е малко скъпичко..около 20лв.

# 6
  • Мнения: 319
Притеснява ме, че реве с всичка сила и се засинява чак. Особено вечер, когато трябва да заспива. Преди най-късно 21.30 е заспала, а сега до към 23 часа няма заспиване братче Confused

# 7
  • Мнения: 1 559
Ще дръзна да ви секна ентусиазма да си препоръчвате хомеопатични лекарства.
Казано на нашенски, това че изходната субстанция на Cham е лайка, не означава, че лекарството няма добре описана картина (множество симптоми) в Материя Медика. Бидейки хомеопатично лекарство, то вече не е лайка, а е определена информация, енергия.

В рубриката "трудно никнене на зъби" има 90 и няколко лекарства като Cham далеееч не е единственото показано на висока степен. Да, би могло това да е подходящото лекарство (това, чиято картина е най-близка, най-подобна до цялостната картина на бебето в момента, това, чиито симптоми покриват неговата тоталност от симптоми), но пък би могло и да не е.
При втория случай има вероятност детето да започне да изявява симптоми от картината на лекарството (да доказва лекарството), което хич не би било приятно.

Според мен в теми като тази би трябвало да се намеси модератор. Целта на форума не е да се предписват лекарства на базата на получена откъслечна информация и то от хора, които не са хомеопати.

Mari_Pz, на твое място бих завела бебето на хомеопат. Няма друг начин да бъде определено лекарството, което е подходящо именно за твоето бебе.

# 8
  • Мнения: 319
А каква е целта на форума?
Защо е създаден щом не мога да си задам въпроса?

# 9
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
ами ти си задаваш въпроса  и ти с е отговаря.про4ети малко пове4е з а хомеопатията и тогава   ще разбереш какво ти е рекла илияна.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
Според мен в теми като тази би трябвало да се намеси модератор. Целта на форума не е да се предписват лекарства на базата на получена откъслечна информация и то от хора, които не са хомеопати.
Ако забеляза аз съм модератор.
Именно по тази причина преместих темата тук в Хомеопатията за да има адекватни отговори а не четене на морал Confused
Лекарството на моя син е изписано от хомеопат.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 248
На нас хомеопат ни изписа "calcarea phosphorica 9ch" на Boiron, 2 по 3 зрънца при всеки никшещ чифт зъбки. Ама не знам все още дали има ефект, защото когато ни ги изписа, вече бяха избили двата зъба. Сега при следващата двойка ще ги давам.

# 12
  • Мнения: 4 414
не мисля, че някой чете морал... Peace
 в хомеопатията основното нещо е, че лекарството е индивидуално. това, че на един човек му е изписано нещо и му действа добре, не значи, че на друг със същия проблем въпросното нещо ще повлияе по същия начин. ето, catty m има друго лекарство.
хомеопатията не е безопасна. това е една заблуда! ако детето започне да доказва неправилно предписано некарство, могат да се получат много неприятни неща. не рискувайте!
ако имате желание да ползвате хомеопатия, обърнете се към хомеопат. ще имате пространно интервю и ще се определи точното за вас лекарство.
ето тук има повече информация за хомеопатията - как действа, как се предписва и защо не е безопасна.

# 13
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
agneshka изпревари ме..таМЪН същото щях да пиша Peace Peace
Мари-заведи малакта на хомеопат направете си едно интервю  и ще ви зипише гранулки Peace

# 14
  • Мнения: 1 559
Според мен в теми като тази би трябвало да се намеси модератор. Целта на форума не е да се предписват лекарства на базата на получена откъслечна информация и то от хора, които не са хомеопати.
Ако забеляза аз съм модератор.
Именно по тази причина преместих темата тук в Хомеопатията за да има адекватни отговори а не четене на морал Confused
Лекарството на моя син е изписано от хомеопат.

Впоследствие забелязах, че си модератор. Определено нямах предвид модератор да се намеси да препоръча конкретно хомеопатично лекарство. Rolling Eyes
Ами ето, има адекватни отговори - трички след моя. Simple Smile Както сама казваш, лекарството на твоя син е предписано от хомеопат. Това е неговото лекарство в определения момент - това, което покрива симптомите на неговата индивидуалност. В хомеопатията няма универсални лекарства, подходящото за всеки човек е различно дори при наглед сходни оплаквания.

Мари, целта на форума според мен е да предоставя информация за хомеопатията (какво представлява тя като система, основните й принципи, възможностите й и т.н.). Разбира се, че всеки може да зададе въпросите си. Но смятам, че не уместно да се препоръчват хомеопатични лекарства по интернет. Прави се с най-добри чувства и с желание да се помогне, но не се знае как ще подейства на твоето дете лекарството, което е помогнало на нечие друго. Съветвам те да се обърнеш към хомеопат.

Общи условия

Активация на акаунт