токсични гранули в неутрофилите

  • 2 169
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 354
Бебето ми е на 8мес. , вече 2 ра седмица е с висока Т - вчера стигаше до 40. Днес пуснаха изследванея и се оказа, че има въпросните токсични гранули в неутрофилите.За сега нашата докторка смени антибиотика и ...чакаме подобрение. Друга педиатърка с която се съветвам по тел. пък казва да постъпим в болница.
Моля ви дайте ми съвет, ако някой се е сблъсквал с подобно нещо в кръвната картина.

# 1
  • Мнения: 3 116
Неци, две седмици висока температура при толкова малко бебе за мен си е сериозно състояние.

Бих потърсила допълнителна лекарска помощ, дори и в болница бих постъпила  newsm78

Иначе нищо не знам за тез токсични гранули, само предполагам че са открити при диференциално броене  Thinking

Пожелавам ви бързо да оздравявате  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 354
Благодаря за отговора,
Слава богу след смяната на АБ поне Т падна, но гърлото си е още червено. Бих постъпила в болница, но за мен тово е последен вариант. Ненавиждам ужасната подтисната обстановка в болниците, която съм сигурна не влияе добре на никого. Освен това болницата в Пк е пълна с хлебарки.

# 3
  • Мнения: 3 116
Ох, радвам се че вървят на добре нещата при вас, че 2 седмици температура си е направо стряскащо Hug

А утайката и левкоцитите как са  ooooh!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Токсичните гранулации се явяват при   инфекции и отравяния.
Бързо оздравяване!

# 5
  • Мнения: 354

А утайката и левкоцитите как са  ooooh!
Имам преснимани резултатите, но не знам кое е утайка и левкоците, просто не знам как са отбелязани Embarassed И този АБ май не "работи" малкия пак е с Т, но по-ниска от 38 за сега Praynig. Някой ако има таблица със стойности на кръвните показатели моля споделете.

# 6
  • София
  • Мнения: 558

А утайката и левкоцитите как са  ooooh!
Имам преснимани резултатите, но не знам кое е утайка и левкоците, просто не знам как са отбелязани Embarassed И този АБ май не "работи" малкия пак е с Т, но по-ниска от 38 за сега Praynig. Някой ако има таблица със стойности на кръвните показатели моля споделете.

Какъв антибиотик е приемал първоначално, сега на какъв е, колко време и каква дозировка ? И освен гърлото има ли хрема, гърлото сега как е, кашля ли? Пробвай  да натиснеш ушенцата при каналчето за да разбереш ако може дали има болка.
Редно е детето да се прегледа обстойно щом толкова време продължава високата температура - включително и ушите  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
За възрастта на твоето бебе:

Еритроцити /RBC, Er/ 3,5 - 5,0 х1012Хемоглобин /Hb/  110 - 130 g/l
Левкоцити /WBC, Leu/  7-15 х 109СУЕ /утайка/ 5 - 10/15/
Тромбоцити /PLT, Thr/ 200 - 450 х 109
Разлики може да има поради различни норми на лабораториите. Обикновено в скоби след резултата са дадени референтните стойности на лабораторията

# 8
  • Мнения: 3 116
Хмм, утайката доколкото мога да видя е 5, което е много добре, идеална е.

Левкоцитите също са идеални, 7.

Тромбоцитите са с по-ниски стойности, но доколкото си спомням границите са в норми. Хемоглобина за мен си е съвсем приличен Wink

Тази кръвна картина, като изключим малко по-ниските тромбоцити е ок Simple Smile

# 9
  • Мнения: 354
За съжаление нещата се развиха в пневмония и се наложи престой в болница. Сега вече е добре, но не ми се припомня какво преживяхме Cry.
Благодаря ви за отговорите! Hug

Общи условия

Активация на акаунт