За Банановата каша на Хуманна

  • 702
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Дайте ми моля ви съвет как да приготвя банановата каша на Хуманна - ако я направя с кърма   изобщо не се сгъстява, ако я направя с количеството вода според рецептата на опаковката пак става течна...Иска ми се да прибавя към нея няколко лъжички пюре от сливи, но днес като го направих пак се втечни.  newsm78 Но пък си мисля, че ако идеята е да се прави едно към гьотерим то от Хуманна нямаше да си правят труда да слагат етикет с точните количества вода и сухо вещество. Чудя се дали пък има чалъм в приготвянето който ми убягва.

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 00:02 от Savana

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Има чалъм. Кашата се прави на око.  Laughing Слагаш толкова сухо вещество, колкото ти харесва.
Всички производители си правят труда да пишат на колко вода колко сухо вещество се слага, но масово майките не спазват тези пропорции. Иначе наистина  кашите стават течни.

# 2
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Правилно ти е отговорила Виви. Всички каши ги правя на око иначе нищо не става. Някои по-бързо се сгъстяват, а други по-бавно.
Тази каша мисля че беше с глутен. Ти захранила ли си го вече?

# 3
  • София
  • Мнения: 15 215
Сетих се, че преди 2 седмици имаше подобна тема за банановата каша на Хумана:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251274.msg5949166#msg5949166

# 4
  • София
  • Мнения: 426
Има чалъм. Кашата се прави на око.  Laughing Слагаш толкова сухо вещество, колкото ти харесва.
Всички производители си правят труда да пишат на колко вода колко сухо вещество се слага, но масово майките не спазват тези пропорции. Иначе наистина  кашите стават течни.



и аз така я приготвях

# 5
  • Мнения: 2 131
Точно така - и аз правя на око. Алекс яде кашата по-гъста. В момента давам ябълковата на Слънчо и, според указанията отзад, става много течна. Слагам долу-горе две лъжички повече.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Всички каши правя на око.

# 7
  • Мнения: 508
Аз още слънчо не съм давала,но и другите ги правя на око Peace

# 8
  • Мнения: 1 217
Всички каши правя на око.
Само отначалото имах проблеми с банановата на Слънчо,но вече не купувам от тази фирма.

# 9
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Има чалъм. Кашата се прави на око.  Laughing Слагаш толкова сухо вещество, колкото ти харесва.
Всички производители си правят труда да пишат на колко вода колко сухо вещество се слага, но масово майките не спазват тези пропорции. Иначе наистина  кашите стават течни.



и аз така я правя

# 10
  • Мнения: 24 467
И не само за кашите на Хумана важи правилото за "на око", важи за всички каши. Това не е АМ, където следва да се съблюдават написаните пропорции. Млечната каша се разтваря само в топла вода, не в мляко или кърма, просто няма смисъл.
Сещам се и за друго- според производители на каши кашата може да се приема и като течна такава, вероятно за тази й разновидност е предвидено това съотношение, при което тя е в такова състояние, че е по- лесно да се налее в шише, от колкото да се дава с лъжица.

# 11
  • Мнения: 37
Правилно ти е отговорила Виви. Всички каши ги правя на око иначе нищо не става. Някои по-бързо се сгъстяват, а други по-бавно.
Тази каша мисля че беше с глутен. Ти захранила ли си го вече?

Точно тази каша е без глутен, а иначе сме в процес на захранване. Бавно и славно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт