Относно базалната темперетура и овулацията ми/Въпрос

  • 954
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте, скъпи майки.Имам въпрос за базалната темперетура и овулацията ми.В момента не съм подготвена за бебе, но с моя приятел се пазим с презерватив или прекъснат поплов акт.В случая:Дойде ми на 10,12 и ми свърши на 18.На 19 и 20 правихме секс биз призирватив,но той ИЗОБЩО НЕ Е СВЪРШВАЛ.Акта продължи около 10 мин и двата,но аз бях неразположена някак си и ми болеше и за това спирахме.Притеснява ме това,че може да съм била в овулация,а където и каквото да чета не мога да съм сигурна за предеякулационната течност какво съдържа.Базалната ми темп е 36,8 (ставам към 12 на обяд  Thinking )а обикновено др месеци е 36,6 Между др церв. слуз бях забелязала на 20-23.Моля да ми кажете има ли някакйв повод за притеснеие.В момента ме болят гърдите,както преди цикъл.Само от време на време ми се гади малко,но може и да си въобразявам,а той е болен от някакъв грип и повръща и допускам,че може да ме е заразил,н все пак...

# 1
  • София
  • Мнения: 35 911

Според мен няма повод за притеснение, но знае ли човек.  Grinning Зачеването си е чудо и става при най-невероятни условия.
Ако средната продължителност на МЦ при теб е повече от 28 дни, едва ли има вероятност от зачеване.
Шанса да се зачене от предеякулационната течност или кекс без плувци/защото никой не може да каже дали е имало такава предеякулационната течност / е много малък.
Бт не е много достоверна, тя трябва да се измерва рано сутрин.
Къде мериш БТ?

ПП Един съвет от мен. За да избегнеш тези притеснения вземи решение искаш ли да имаш дете или не. Ако все още не искаш има доста медикаменти/хормонални контрацептиви/ и начини /кондом и т.н/ които предпазват от нежелана бременност.
 

# 2
  • Мнения: 206
Ами май няма какво повече да добавя! Дано всичко се развие в посоката която ти желаеш! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт