Пейпал в България?

  • 5 140
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 380
Вярно ли че пейпал е приет и в България вече?
Някой пробвал ли е превод на пари в България чрез пейпал? newsm78
А дали е възможно разплащане в българска банка от чужбина чрез пейпал?

# 1
  • Мнения: 677
Вярно ли че пейпал е приет и в България вече?
Някой пробвал ли е превод на пари в България чрез пейпал? newsm78
А дали е възможно разплащане в българска банка от чужбина чрез пейпал?

Регистрираните в БГ не могат да получават, а само да превеждат (плащат).

# 2
  • Мнения: 4 380
Вярно ли че пейпал е приет и в България вече?
Някой пробвал ли е превод на пари в България чрез пейпал? newsm78
А дали е възможно разплащане в българска банка от чужбина чрез пейпал?

Регистрираните в БГ не могат да получават, а само да превеждат (плащат).


А пък аз чух, че можело вече и двете от края на септември. И в сайта на пейпал България е в списъка с възможност и за получаване.

http://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-approved-signu … countries-outside

Envoyer/recevoir/virer de l'argent sur un compte bancaire américain ou une carte.
Envoyer et recevoir des paiements dans ces pays. Virer de l'argent depuis votre compte PayPal vers un compte bancaire domicilié aux Etats-Unis. En outre, effectuer un virement vers une carte de crédit/débit ou prépayée dans les pays marqués du signe ().

Последна редакция: сб, 05 яну 2008, 02:41 от xenia

# 3
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Вярно ли че пейпал е приет и в България вече?
Някой пробвал ли е превод на пари в България чрез пейпал? newsm78
А дали е възможно разплащане в българска банка от чужбина чрез пейпал?

Регистрираните в БГ не могат да получават, а само да превеждат (плащат).

Вече могат.
xenia, лично аз не съм го пробвала, но във форума мисля имаше подобна тема, от хора живеещи в България, които споделяха впечатленията си  Thinking

# 4
  • Мнения: 4 380
Аз нищо не открих с търсачката. Препрати ме към темата, където се е обсъждало! Много ме интересува. newsm78

Всъщност, мисля, че всички живеещи в чужбина би трябвало да ги интересува възможността да пращат пари без да стават от компютъра. newsm78

# 5
  • Мнения: 677
Аз нищо не открих с търсачката. Препрати ме към темата, където се е обсъждало! Много ме интересува. newsm78

Всъщност, мисля, че всички живеещи в чужбина би трябвало да ги интересува възможността да пращат пари без да стават от компютъра. newsm78

Извинявай за подвеждането! Наистина вече може да получават, а не само да пращат пари и в БГ.
Току що пробвах със Request Money. Не знам обаче как ще се теглят от БГ парите, преди малко направих регистрацията с бг адрес и не разглеждах много.
ще ходя да го разглеждам подробно, но на пръв поглед не виждам да дават възможност за карта от пейпал сметката като в щатите например.
Намерих ..
To withdraw funds from your PayPal account to a credit, debit, or prepaid card, add a card with a Visa logo - 2 евро такса Simple Smile)

# 6
  • Мнения: 4 380
2 евро за всяко прехвърляне на кредитка? Shocked Много интересно...и как да ползваш парите ако не са прехвърлени на карта? Директно от банка не може ли да обналичиш това което е на сметка в пейпал и без такси?

# 7
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
а какви са таксите за превод- всеки път различно  ми вземат
например плащах с малки суми и банката ми удържаше 0.30$
този път от пей пал са ми удържали 1$ повече плюс 0.30$ такси

# 8
  • Мнения: 677
2 евро за всяко прехвърляне на кредитка? Shocked Много интересно...и как да ползваш парите ако не са прехвърлени на карта? Директно от банка не може ли да обналичиш това което е на сметка в пейпал и без такси?

Да, явно за всяко прехвърляне ти вземат въпросните 2 евро, та дори и то да е до банковата ти сметка. Мисля че не е само за БГ а и за други страни, но да кажат ползващи пейпал и от други страни.
За Щатите пращат карта, която можеш да използваш като дебитна или кредитна до размера на средствата ти в акаунта, а преди да направят това с картите имаха виртуален номер с който се пазаруваше (забравила съм обаче дали беше само за определени места или можеше навсякъде където приемат мастер кард да се разплаща с този номер). Не видях да имат нещо такова, но предполагам че скоро ще направят. Около Август ако не се лъжа за първи път го вкараха в БГ пейпал и тогава както вече казах само можеше да се плаща от там, а ето около половин година по-късно и могат да получават пари, та в следващите месеци може да има положителни промени.

# 9
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
2 евро за всяко прехвърляне на кредитка? Shocked Много интересно...и как да ползваш парите ако не са прехвърлени на карта? Директно от банка не може ли да обналичиш това което е на сметка в пейпал и без такси?

Да, явно за всяко прехвърляне ти вземат въпросните 2 евро, та дори и то да е до банковата ти сметка. Мисля че не е само за БГ а и за други страни, но да кажат ползващи пейпал и от други страни.
За Щатите пращат карта, която можеш да използваш като дебитна или кредитна до размера на средствата ти в акаунта, а преди да направят това с картите имаха виртуален номер с който се пазаруваше (забравила съм обаче дали беше само за определени места или можеше навсякъде където приемат мастер кард да се разплаща с този номер). Не видях да имат нещо такова, но предполагам че скоро ще направят. Около Август ако не се лъжа за първи път го вкараха в БГ пейпал и тогава както вече казах само можеше да се плаща от там, а ето около половин година по-късно и могат да получават пари, та в следващите месеци може да има положителни промени.


не знам за първи път ми вземат 1.4$ отгоре и то не като такса а отгоре на цената
и най интересното е че като вляза в пей пал ми пише че са преведени  точните пари а поо разпечатка от банката са повече

# 10
  • Мнения: 3 457
и мен ми е интересно мога ли от тук да преведа пари през пейпал в чужда банка newsm78

# 11
  • Мнения: 3 695
Записвам се в темата  Laughing

# 12
  • Мнения: 550
опиах се да се регистрирам, ама нещо запецнах..... може ли някой да помага? трябва да си потвъдря картата, като въведа 4 цифрен код... който не ми е ясно от къде ще се вземе?
Confirm my debit or credit card - Enter the 4-digit PayPal code from your card statement to get Verified and lift your limits.
моля за помощ! Simple Smile

# 13
  • далечно
  • Мнения: 1 029
хм, за пръв път 4увам за тези 2 евро на транзакция - в ибей много съм пла6ала с ПейПал и май никога не съм виждала такава екстра такса, ама аз и много не се задълбо4авам в разпе4атката от сметката ми  Thinking

а трябва ли да регистрира6 БГ карта/сметка? аз имам регистрация с унгарска карта и с нея съм пла6ала всякакви транзакции в Европа и Сев. Америка.

Аз мислех 4е идеята на ПейПал е да може6 да превежда6 пари където си иска6 от регистрирана карта и то без тлъстите банкови такси за международни преводи  newsm78

# 14
опиах се да се регистрирам, ама нещо запецнах..... може ли някой да помага? трябва да си потвъдря картата, като въведа 4 цифрен код... който не ми е ясно от къде ще се вземе?
Confirm my debit or credit card - Enter the 4-digit PayPal code from your card statement to get Verified and lift your limits.
моля за помощ! Smile
Абсолютно същия проглем и с мойта карта. Моля помогнете, кажете какво трябва да се прави!

Общи условия

Активация на акаунт