Къде раждахте и доволни ли сте?

  • 13 947
  • 174
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Вече влизам в 6-ти месец и взех да се замислям къде да раждам.Първото си дете родих в 1- ва частна АГ ,но там го заразиха с стафилококи.Препоръчайте ми лекар и болница в София.

# 1
  • Мнения: 332
Аз родих  в Майчин дом-София и съм много доволна - екип, обслужване, всичко. Базата е лоша, храната също, на квалификацията на персонала е на много високо ниво. Аз родих в 32г.с. и бебчето ми остана там 1 месец - грижите за него бяха невероятни. Не съм заплащала нищо, минах си по здравна каса и не мога да кажа, че съм била пренебрегвана.  Hug

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Родих в Тина Киркова и бих повторила пак там без да се замислям.

   Що се отнася за частните клиники и заразите няма гаранция.Моя позната даде сума пари за да роди при Мазнейкова, но и нейното дете е заразено със стафилокок.Дори е нямало кой да смени памперса на бебето, та се е наложило тя да ходи да купи.

# 3
  • Мнения: 639
и двете ми раждания са в болница "Лозенец" - бившата Правителствена. Отделението е малко,  персоналът много внимателен. Родих при доктор Румяна Христова - невероятна жена!

# 4
  • Мнения: 5 401
Родих в Шейново и съм много доволна!

# 5
  • Мнения: 5 940
Родих в Майчин дом и съм доволна. Тези теми, обаче, според мен са излишни. Всяка жена, на която раждането и е протекло без проблем и е прегърнала здравото си бебче, ще ти препоръча родилният дом, където е била. Навсякъде в големите АГ болници има добри и лоши специалисти. Всеки си решава сам.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз раждах в Света София (бившата Тина Киркова) и НЕ съм доволна. Naughty Въпреки че според някои хора събитията, случили се при раждането ми, могат да се случат навсякъде и никой не е застрахован от усложнения, не съм доволна И от отношението към мен.

Нямах избор на екип и с мен се държаха като с куче. Ужасно възмутена съм от разликата в отношението към жените в нормалното отделение, където прекарах 2 нощи и във ВИП-а. В нормалното отделение нямахме баня в стаята и се налагаше да ползвам тоалетната редом с родилките с клизмите. И тяхната баня. За да научиш НЕЩО за бебето си, се редиш на опашка с още 20-30 родилки, повечето от които едва си стоят на краката.

Във ВИП-а една акушерка дойде да ми се представи лично, ако имам въпроси да се обръщам към нея, педиатърът ЛИЧНО дойде да разговаря с мен в стаята, носят ти храната, гледат те като писано яйце. За какво? За 30 лева? Мерси за това отношение. Ами жените, които не могат да си платят или няма места за тях???

Да не споменавам, че и в предродилна зала, и в родилна зала вратата непрекъснато беше отворена и един куп народ ме разгледа, докато ме преглеждаха, напъваха и шиеха. Не говорим за някакво достойнство на родилката, но и за евентуалните заради и инфекции, които могат да се случат.

Мога още много да пиша, но и това е достатъчно. Радвам се само, че повечето жени са довлони от болницата и явно това, което описвам, е лошо стечение на обстоятелствата и не се случва на всеки.

# 7
  • Мнения: 8 999
И двата пъти родих в Тина Киркова, нямам оплаквания. Мизерията си я има, но когато в една стая са събрани от 2 до 6 весели и родили вече мами, е страшен купон.

# 8
  • Мнения: 959
Първото дете родих във 2 градска и изобщо не останах доволно, пълно нехайство от целия персонал ,като започнеш от лекари , акушерки и се стигне до санитарки.Второто дете родих в Шейново и съм ужасно доволна.Всички екипи се състоят от млади медици и то компетентни.И двата пъти съм си плащала.

# 9
  • София
  • Мнения: 39 717
Дияна родих в Правителствена. Доволна бях.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 270
Родих в Шейново и съм много доволна!Ако реша да имам второ дете , пак бих родила там.

# 11
  • Мнения: 526
Родих в Майчин Дом,след раждането бяхме на 12-ия етаж,там обикновените стаи са с две легла,бебоците са постоянно при майките,между всеки две стаи има бокс,в който къпят и преобличат и преглеждат новородените.Всяка стая е със собствен санитарен възел.Честичко минаваха родилни акушерки и ни разпитваха дали имаме въпроси и проблеми,свързани със състоянието ни или със закърмването на бебетата.
Доволна съм.Не съм плащала нищо на никой.
И още нещо,което ми направи СТРАШНО добро впечатление:аз съм с отрицателен резус и след раждането трябва да ми се постави ваксина,която в повечето болници обикновено я няма,карат те да си я купуваш,българската трудно се намира,а вносната е много по-скъпа...
Още на сутринта след раждането при мен дойде една мацка с инжекция и на учудения ми въпрос какво е това ми отговори:слагаме ви анти-Д имуноглобулин,понеже сте отрицателна кръвна група.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 294
Голямата щерка в ІІ Градска, а малката в І АГ Света София.
От двете болници ще похваля Света София  Peace

# 13
  • Мнения: 1 900
Раждах вав ВМИ, Пловдив. При Виолета Паскалева, водно раждане, много съм доволна  :bouquet:

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Първото дете родих във 2 градска и изобщо не останах доволно, пълно нехайство от целия персонал ,като започнеш от лекари , акушерки и се стигне до санитарки.Второто дете родих в Шейново и съм ужасно доволна.Всички екипи се състоят от млади медици и то компетентни.И двата пъти съм си плащала.

Аз пък родих във Втора градска без да плащам и съм доволна!

Общи условия

Активация на акаунт