зачервено оченце - дайте съвет.

  • 1 742
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
От сутринта детето е със зачервено и подпухнало оченце. Боли я.

Другото е добре.
През нощта е паднала от леглото (не спа на нейното, за да е по-близо до новата си риба; и друг път се е случвало без последици, на земята има губер).

Наскоро й изследвахме очичките, защото се оплакваше, че я болят - казаха ми, че вероятната причина е алергия към прах за пране или шампоан - смених ги, капах противоалергични капки). Мина, макар че от време на време пак се оплаква.

Не си беше доспала (покрай Нова година й се пообърка режимът, но не може да е от това - нали щяха и двете очета да са зачервени).

Не виждам следа от ухапано.

Някой знае ли какво може да е?


Извинявам се, че поствам тук, но наистина ми е притеснено.

# 1
  • Мнения: 47 901
около окото отвън ли е червено, или самото око?
какво я боли, сърби ли я, сълзи ли, има ли гурели...
ако е само отвън и само едното без други симптоми, може да е от падането  newsm78

# 2
  • Мнения: X
Анда, лятото имах такъв проблем със сина ми.Отначало си помислих, че е ухапан от нещо, но след като два дни не му мина и оттока не спадна, отидохме на офталмолог и се оказа, че има някаква инфекция, незнайно от какво.Изписаха му "Тобрадекс" и за един ден се подобри, а за около три му мина съвсем.Капахме и в двете очета, по препоръка на лекарката,макар че, видимо само едното беше проблемно.
Според мен трябва да го види офталмолог.
Дано да не  е нещо сериозно.

# 3
  • Мнения: 5 877
Майка ми я е завела на лекар, конюнктивит  Sad

# 4
  • Мнения: X
Ще се  оправи, не се притеснявай.Но сигурно знаеш, че е силно заразно. Всички около девойката трябва да се пазят.
Всичко ще бъде наред! Peace

# 5
  • Мнения: 5 877
как да се пазят?

# 6
  • Мнения: X
Ами да не се навират много-много в нея, да се бършат в отделни кърпи,да не лягат на нейната възглавница и така.

Конюнктивитът не е симптом на друго заболяване, когато е причинен от бактерии. Този вариант на болестта се среща доста често. Той няма инкубационен период, може да се хване навсякъде - в градския транспорт, на работа, вкъщи, ако пипнете очите си с мръсни ръце. Обикновено болестта започва от едното око, после се предава на другото. Усеща се парене, зачервяване, може да има оток на клепачите и секреция, усещане за чуждо тяло в окото.

# 7
  • София
  • Мнения: 545
И се капят капки и в здравото око, защото най-вероятно и то ще се зарази. Успех в лекуването!

# 8
  • Мнения: 5 877
Ами да не се навират много-много в нея, да се бършат в отделни кърпи,да не лягат на нейната възглавница и така.

Конюнктивитът не е симптом на друго заболяване, когато е причинен от бактерии. Този вариант на болестта се среща доста често. Той няма инкубационен период, може да се хване навсякъде - в градския транспорт, на работа, вкъщи, ако пипнете очите си с мръсни ръце. Обикновено болестта започва от едното око, после се предава на другото. Усеща се парене, зачервяване, може да има оток на клепачите и секреция, усещане за чуждо тяло в окото.

Трябва ли да отменя празненството за рождения й ден в неделя?

# 9
  • Мнения: X
Ами много зависи от това как върви лечението.Мисля, обаче, че до неделя ще  има значително подобрение, но за всеки случай се консултирайте с офталмолога, който я е прегледал.
Ангелаки е права, че трябва да се капят капки и в здравото оченце.
Стискам палци до неделя  всичко да е на шест за купона.

# 10
  • Мнения: 5 877
Благодаря за съветите, малко се поуспокоих.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 079
Анда,
Много е упорит този конюнктивит, да знаеш. ooooh!
Спазвай страхотна лична хигиена на детето - не давай на никой да се бърше в нейната кърпа, най-добре, ако след всяко измиване на лицето или след всяко избърсване на сълзичка или гурелче от конюнктивита да се бърше със салфетка или с кухненска мека салфеткова кърпа, които веднага можеш да изхвърлиш.
Калъфката на възглавницата, на която спи сменяй след всяко спане, пери отделно и глади с много силна ютия отвсякъде, многократно, за да "опечеш" вируса.
Това се прави с цел да не се пренася вируса на конюнктивита и на друг.
Не се навирайте много-много в нея - целувки и прегръдки намалете до минимум, като й обяснете, че това е за да не се пренесе вируса и на друг. Много е прилепчиво и неприятно това вирусче, да знаеш ....  ooooh!  Tired   Контактите с други деца сведете до "хич", т.е. по-добре за два-три дни да не се вижда с деца, за да не им придаде и на тях конюнктивита.
Що се отнася до празненството в неделя - мисля, че вече всичко ще е отшумяло и може да се състои, но все пак се консултирай и с офталмолога, за мнение.

Общи условия

Активация на акаунт