Варицела и стоене на топло

  • 13 394
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 673
Забравих днес да питам лекарката, но синът ми има варицела и бабите не дават детето да мръдне никъде извън къщи, защото при варицела трябвало да се седи на топло. Много ясно, че няма да го събирам с други деца навън, но той все иска да се пързаляме с шейната. Интересно ми е дали това е поредната бабина деветина (както например да се дава червено вино) или наистина има някаква логика да не излизаме на студа. Разбира се, бих облякла детето топло и само лицето му няма да е защитено от студа.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 533
Ами ако малкия иска да е облечен, обличай го и излизайте навън. Лично аз, докато карах варицела не можех да понасям дрехи и си живеех разсъблечена. Толкова ужасно ме сърбеше навсякъде. Имах пъпки и отдолу на стъпалата Close

# 2
  • Мнения: 7 201
Аз не го извеждах на студено когато беше с варицела!Поне първите 4-5 дни докато беше зле и с температура. Stop
Това е една от "бабините деветини",които спазвам!
Но всеки сам си решава.

# 3
  • София
  • Мнения: 39 715
Дияна кара варицела миналия април месец. Не сме излизали.

# 4
  • Мнения: 1 902
И ние в момента сме с варицела и не излизаме.Това не е бабина измишлиотина а детето трябва да си стои на топло и да се пази да не истива.Поне първите 9 дена се стои в къщи на топло.След това детето трябва много да се пази да не настива защото още му е слаб имунитета и има голяма вероятност да го повтори,което никак не е добре.Така ни обясни нашата лекарка и аз лично смятам да я послушам.

# 5
  • Мнения: 1 329
Щом като детето е с варицела, значи че цялата къща е под карантина. Не се излиза навън. Поне докато пъпките не започнат да завяхват. Освен това, това е заболяване което срива тотално имунната система и е по-добре за детето да стои на топло. След 10 дни отново ще има сняг и ще може да се пързаля.


# 6
  • Мнения: 673
Благодаря ви за мненията, но наистина очаквах нещо по-логично като отговор. Това, че спада имунитета го знам. Но това означава според мен да се държи детето далеч от други хора, потенциални носители на вируси. Лично аз детето си не го пазя от студ, от газирано или нещо такова и е здрав докато не тръгне на детска, където среща вирусите, а не навън на студеното.

# 7
  • Мнения: 3 506
Изненада ме малко питането ти Simple Smile Но на второ четене, ако трябва да съм честна - и аз бих си извела детето, стига да кара варицелата с три пъпки и да има желание.

Иначе логично:
- повечето болести се повлияват добре от почивка;
- ще има повече търкане в дрехите, което надали е особено комфортно;
- може би студеният въздух не е добра идея - нали и вътрешните лигавици са покрити с пъпки.

Знам ли... Просто си разсъждавам на глас...

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Еми като си решила да го изкарваш и не те притеснява състоянието му извеждай го.

# 9
  • Мнения: 1 329
Аз все логични отговори прочетох , не знам кое не ти е логично. Варицелата е много остро инфекциозно заболяване. Детето трябва  да е спокойно, не да излиза на студа който е - 10. Въпроса е да не се напряга 5- 6 дни докато не мине острата фаза на инфекцията. Освен това след като приключи с варицелата, имунитета е толкова слаб, че всички деца една седмица и няколко дни след това карат друг вирус.
Моето дете като кара варицела пъпките избиваха на етапи, с Т, и затова докато не спадна Т, не е излизал, а той нямаше много пъпки и не я изкара тежко. Въпреки това се разболя след това и имунитета беше спаднал значително.
Карантината на болестта е 9 дни.

Аз да се пързаля със шейна не бих го извела, ако много иска да излезе, бих го разходила 15 мин навън. Но все пак всеки си решава за себе си. Да оздравява бързо.

# 10
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Ами и на мен ми се сториха всички отговори смислени, но явно майката е на по-различно /искам да кажа по-високо/ от нашето интелектуално развитие и нашите отговори и се струват безсмислени.
Учудвам се обаче, че при високото си интелектуално развитие, тя не знае елементарни хигиенни норми, които се спазват когато човек е под карантина.
И недаването на газирана вода и другите подобни изброени от нея нямат нищо общо с адекватното й поведение докато нейното дете е под карантина.

# 11
  • Мнения: 3 506
А, недей така, Гери. В темата по-скоро се получи нещо като  "Говорите ли френски? Не, ама имам джобно ножче". Майката питаше конкретно дали студът вреди на това заболяване и по какви причини. А хората взеха да и обясняват как те не си извеждали децата и що е то карантина.

# 12
  • Мнения: 6 029
Не, не бих го извела. Защото е заразно болно и не мога да гарантирам, че някое друго дете няма да се доближи до моето. 10 дни вкъщи и това е. Да го изведеш в такова състояние е меко казано безотговорно спрямо останалите хора.

# 13
  • С най- страхотния човек
  • Мнения: 182
Според мен в този студ вън не е много редно да излиза вън.Моето дете когато беше болно доктора ми каза да стои в къщи на топло и никакъв контакт с други хора.

# 14
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Майката питаше конкретно дали студът вреди на това заболяване и по какви причини. А хората взеха да и обясняват как те не си извеждали децата и що е то карантина.

Конкретно за това аз прочетох поне 3 отговора.
Естествено, че майките ще отговорят те какво биха направили и ще оставят тя да си направи изводите за своето детет. Какво очаква, да вземе някой решение вместо нея и да й каже това и това прави ли?
И накрая безсмислени били отговорите. боже, боже.....

Общи условия

Активация на акаунт