конизация

  • 1 401
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
днес гинеколог ми каза ,че трябва да ми се направи конизация.
без допълнителни изследвания ,само с преглед.
от рак ли съм болна?

# 1
  • Мнения: 276
Здравей! Не си мисли предварително глупости е първото нещо което ще те посъветвам! Второ как така без изследвания ще ти казва че трябва да се прави такава манимулация?!?! Задължително искай и второ мнение но конизация се прави при вече променени клетки но не означава рак а по-скоро превенция! Има писано много по темата и аз имам познати с конизация и след това родени дечица така че не мисли и не се притеснявай предварително!На колпоскоп гледали ли са те?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 783
Цитонамазка не е правена, така ли? С колпоскоп ли те гледа? Единствената смислена причина, за която се сещам е да имаш мнооого голяма по площ раничка на шийката, която да не може да се третира по друг начин. Според мен, поискай второ мнение.

# 3
  • Мнения: 2 070
Цитонамазка не е правена, така ли? С колпоскоп ли те гледа? Единствената смислена причина, за която се сещам е да имаш мнооого голяма по площ раничка на шийката, която да не може да се третира по друг начин. Според мен, поискай второ мнение.
не е правена цитонамазка.без колоскоп,нямаше такъв уред в кабинета.отидох с кървене след цикъл,прегледа ме рутинно и каза че трябва да се направи конизация,виждал от къде кърви и трябва да се изреже за да няма проблеми.последния ми гинекологичен преглед беше преди 6 месеца,при моята гинеколожка,тя каза че нямам раничка дори,винаги гледа и с колоскоп.сега за 6 месеца,незнам.в понеделник съм при нея.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Дано всичко е наред!

Общи условия

Активация на акаунт