Посетихте ли мамолог след раждането

  • 3 853
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Защото на мен вече май ми е крайно време да го направя.

# 1
  • София
  • Мнения: 461
Не! докторът ми каза поне след 6 месеца от раждането,не по-рано Peace

# 2
  • Мнения: 3 116
Ако кърмиш, посещението при мамолог се прави след като приключиш с кърменето  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 3 249
Ракът на гърдата и на маточната шийка за сега са единствените, за които има профилактика - гинеколог и мамолог веднъж годишно. Независимо от възрастта на жената. Мит е, че е задължително само за жени над 30 или над 40 години. Когато можеш и сама да напипаш бучка в гърдата си, може да е вече късно.

Така че - и преди и след раждането тези прегледи са задължителни. Дължим го на себе си и на децата си! Peace

# 4
  • Мнения: 9 973
не съм още Blush

# 5
  • Мнения: 9 481
Ако кърмиш, посещението при мамолог се прави след като приключиш с кърменето  Hug
Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Да, но защото имах проблем. Иначе, може би нямаше и до ден-днешен да съм ходила  Blush

# 7
  • Мнения: 4 915
Когато спра да кърмя, ще посетя.

# 8
  • Мнения: 389
Не съм ходила никога, честно да си призная. Миналия месец спрях да кърмя и в скоро време май ще трябва да отида.
На мамолог може ли да се ходи с направление? Досега никога не съм искала на личната направление за мен, винаги си ходя и плащам при специалист, но ако може с направление, защо да не се възползвам.

# 9
  • София
  • Мнения: 562
Да-след като спрях да кърмя.

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Когато спра да кърмя, ще посетя.
Peace

# 11
  • Мнения: 3 478
Аз не съм, но просто защото тук това се прави от опеделена възраст (която май е доста късна) не заради друго. Иначе нямам нищо против да посетя. На прегледа след раждането  много обстойно преглеждат гърдите, обаче на ръка. Това дали е достатъчно обаче се съмнявам.

# 12
  • София
  • Мнения: 672
Аз ходя веднъж в годината. Тази година също ходих, въпреки, че още кърмя. Като спра - пак.  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 44 106
Аз знам че се ходи половин година следкатосе спреда се кърми...при мен мина една и др седмица вече мисля да ходя, че да го отметна това....

# 14
  • Мнения: 8 999
Ходя поне веднъж годишно. Но не и докато кърмех.

Общи условия

Активация на акаунт