Токов удар-изгърмяха ни климатиците,имам нужда от помощ

  • 835
  • 7
  •   1
Отговори
Здравейте,на 2.01 следобяд имаше токов удар и тока мигаше в продължение на 2-3 часа.Двата ни климатика са с изгорели мотори и в момента са на ремонт,не са в гаранция,макар че и дори да бяха тя не важи при токов удар.Въпроса ми е какъв е реда да искаме обещетение от енергото.Единия мотор струва 240 лв+ монтаж,демонтаж,фреон и т.н.ще ми излезе много скъпо.Ако някой е имал вземане-даване с енергото нека ми пише как става работата.Момчетат от сервиза ще ми издадат необходимите документи,но после не съм наясно.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 642
Вземи си фактура от ремонта. Задължително. После моя мъж отиде с фактурата в енергото и се разбесня, подаде жалба и му дадоха пари.

# 2
Да,ще вземем фактура.Само си мисля дали не трябваше да се обадим в енергото преди да вземат климатиците за ремонт. Rolling Eyes

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Имала съм подобен случай...
Само, че Енергото знаеше какви "ла*на" е сътворило и самО призоваваше потърпевшите, да им плаща ремонта на уредите.
И един многознайко ме молеше да му издам док. на повреден уред, но НЕ следствие на "лош" ток, ми от преди това... Но да мине и той към безплатния му ремонт. Гръмнах го, естествено  #2gunfire

Та късмет ти желая karmen{} и друг път, щом имаш съмнение за некачествен ток, изключвай всички уреди у вас.

# 4
  • Мнения: 1 043
вкъщи неостана уред който да не се развали след токов удар  ooooh! , климатиците , пералнята нещо и стана на програматора , захранването на компютъра и бойлера ни си отидоха и нищо насреща , като за какпак - продължава да си играе тока и само треперя и изключвам каде що има на ток, трябва да си сложа поне на компютъра някакъв юпиес че като започне да прищраква тока само се рестартира и трябва директно от копчето да го изключвам  ooooh!

# 5
Написах една жалба сега.Има онлайн писане на жалби и ще видя какво ще ми отговорят.

# 6
  • Мнения: 1 679
Виж в сайта им - там трябва да има инфо и документи за попълване

# 7
  • Мнения: 1 679
Написах една жалба сега.Има онлайн писане на жалби и ще видя какво ще ми отговорят.

Длъжни са да заведат жалбата с входящ номер и да ти дадат отговор - ти сама им поискай входящия номер

Общи условия

Активация на акаунт