И да попитам нещо за полуадаптираните млека?

  • 516
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
Мартин е на Нутрилон 2, което се води от шестия месец, но това мляко е полуадаптирано.Някъде обаче бях чела, че млякото до една годинка трябва да е адаптирано и в този ред на мисли как процедирате и изобщо вярно ли е това, а и щом е частично адаптирано то тогава проблем ли е да се дава киселото мляко.Аз съм давала разни дуети на ХИП със йогурт на , които обаче е отбелязано след седми месец, та за това питам?

# 1
  • Мнения: 3 306
 запис  Peace  6те следя

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Тази вечер ми е тръгнало на цитати  Grinning:

Ето какво открих:

Частично адаптирани млека (За периода от 6 до 12 месечна възраст)

Нова тенденция в изкуствените бебешки млека, популярна в Европа, а напоследък и по рафтовете на американските магазини, е адаптирано мляко предназначено за за пеленачетата над шестмесечна възраст и са предназначени да бъдат моста между обикновено адаптирано мляко и краве мляко, което не би трябвало да се дава на детето преди еднагодишна възраст. Повдигат се два въпроса относно частично адаптираните млека: Хранителни ли са и необходими ли са? Рационалното обяснение за частично адаптираните млека е, че хранителните нужди на пеленачето много се увеличават след шест месечна възраст (особено от калций, желязо и протеини) и някои пеленачета биха имали трудности да посрещнат тези увеличени изисквания с по- големи количества стандартно адаптирано мляко плюс твърда храна. Ето ги предимствата и недостатъците на частично адаптираните млека.

Предимства:

Съдържа повече калций. От шест месеца до година необходимостта от калций се увеличава с 50%, от 400 милиграма на 600 милиграма. Carnation Фолоу ъп формула съдържа 600 милиграма калций в 700 милилитра. Необходими са 1150 милилитра стандартно адаптирано мляко на ден да посрещне тази необходимост от калций.
Съдържа повече желязо. От шест до дванайсет месеца дневните изисквания на бебето за желязо се увеличават от 6 милиграма на 10 милиграма. Това допълнително желязо може да се подсигури от около 780 милилитра частично адаптирано мляко или 800 до 980 милилитра стандартно адаптирано мляко, така че няма голямо предимство при частично адаптираните млека в този случай.
Съдържа повече протеини. От шест до дванайсет месеца пеленачето има нужда от допълнителни 3 до 4 милиграма протеини на ден. Частично адаптираните млека съдържат 10 до 25 процента повече протеини. Бебето би имало нужда от допълнителни 90 до 240 милилитра стандартно адптирано мляко на ден, за да си набави необходимите протеини.
Струва по малко. Цената е около 20% по ниска от цената на обикновеното адаптирано мляко.
Има по добър вкус. Тъй като е на основата на мляко, има повече вкус на мляко.


До годинка не трябва да се дава пълноценно мляко, в това число и кисело. Частично адаптираните млека не са такива.





# 3
  • Мнения: 480
Ех, благодаря! Да си живее форума! Hug

# 4
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Ние почти до скоро бяхме на нутрилон2. Сега вече сме на кисело мляко,защото отказа напълно нутрилона.Не мисля че има някакви проблеми

Общи условия

Активация на акаунт