Как го правите това със спането???

  • 1 940
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Хора, помогнете, че ще се побъркам вече!
Първото ми дете много късно започна да спи по цяла нощ, чак на 9-ия месец някъде и то след като го оставяхме да плаче, защото той се будеше всяка нощ точно в 4 часа и искаше да пие (беше само на кърма до 8 месец, после спряхме да се кърмим).
С второто се надявах да е по-добре. Добре де, ама последните 1-2 седмици и той се будеше точно в 4 часа през нощта. Ляга си към 10.30, след къпането и кърменето. Последната седмица е един ад, буди се максимум към 3 и не заспива в леглото си изобщо, само ако съм го нагушила, но тогава пък аз не спя, така че реално спя до 3 часа всеки ден. Като зомби съм станала.
Как така си спират вашите деца сами нощното хранене, на мен това ми се струва някаква утопия??? Помогнете с някакви съвети, че вече съм полуболна.
Поздрави, Сара
п.с. на два пъти му дадохме с биберон вечер, да видим колко изпива, значи пие по 180мл. от биберона и след това си доцоква от мен. така че не е гладен нощем си мисля аз!

# 1
  • Мнения: 46 434
А като му дадеш храна, когато се събуди после заспива ли?

# 2
  • Мнения: 4 176
Четох някъде че ставало така ако децата спят на лампа. Ако евентуално го обслужваш вечер, когато с е буди да е все на тъмно. Да не мус  ебъркат понятията за нощ и ден.
Незнам. Моя си спеше. Когато почнеше да не издържа, аз увеличавах храната.
Възможно е зъби да го мъчат. На нас ни изникна първия на 4 месеца.
Сега имаме около 12-15 не мога да ги преброя.

# 3
  • Мнения: 2 534
Припомних си какво е да се спи цяла нощ чак в деветия месец . Два месеца спокойни нощи и сега кошмара започва наново , вече цели две седмици ...

# 4
Ами иаз не си спомням точно кога започна да си спи спокойно по цяла нощ.. ама сигурн е било след годинката. А иначе се будеше към 2 часа и ми се е случавало да не заспива по два часа.. проблема беше, че трябваше да е сам в стаята.. което ще рече че аз излизах и отивах в другата стая.. и когато това се случи по няколко пъти на нощ ставах на луда.. ама отминава.. сега си спи много по-спкойно - така че трябва просто да ситърпелива.. а за яденето - ами сам се отказа като почна да спи по цяла нощ.. инче го хранех.. щото самос водата заспиваше за около часи полсе пак ококорваше очи.. тъй че просто тярбва да се въоръжиш с търпение:)успех:Simple Smile

# 5
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
да не ви отчайвам, обаче моят син започна да спи цяла нощ почти на три години. То не бяха колики, зъби, по едно време ставаше нощем да пишка или ака на гърнето- към три часа. Свършим работата и продължи да спи- една година така я карахме. Абе...спокойно ще свикнете с неспането.Simple Smile Горе главата- има и по - кофти ситуации:)

# 6
  • Мнения: 456
Здравей, ще ти кажа как научих Mарк да не се събужда вечер и как от 4 месеца и повече спим непробудно!!! Първо, го отделихме в друга стая. След това, като се събуждаше, отивам при него без да го взимам от леглото и му обяснявам съвсем спокойно, че сега е нощ и че всички спят. Разбира се той започва да плаче, а аз продължавам да му говоря тихо и спокойно като го галя по главичката. После го оставям. Може да звучи смешно, но действа!!! След три вечери така, вече не се събуждаше. Лекарката ми тук ми даде този съвет и аз в началото бях адски скептично настроена ( нали се сещаш, да обяснявам на бебето на 4 месеца, че сега е нощ... Laughing  Laughing ), но ето че стана. Успех!!!

# 7
  • Мнения: 779
Хи-хи! Вие поне се будите само по веднъж! А Анди става поне по 3 пъти на вечер. И то не просто да проплаче, да дам водичка и да заспи, ами ставане, вземане на ръце и тн. иначе врещи като заклан. Ако ще да си говоря , ако ще да му пея Naughty . Тва е положението! А аз се примирих, че скоро няма да се наспя като бял човек и все  Tired  ще си бъда. Ако някой може да ми каже как да го накарам да спи, ще го споменавам в молитвите си цял живот  Wink .
П.П. Сори, че никакъв съвет не ти дадах, но по скоро исках да те успокоя, че не си сама  action032 .

# 8
  • Мнения: 532
Ами според мен зависи от детето.Ние си спим много добре от 1 ден.Е малко се събуждаше за ношното хранене , но някъде до 1 месец.На 2 - 3 месеца отказа и едното сутрешно.Така че сега като заспи в 9.00 се събужда в 7.30- 8.00 сутринта.Нямам някаква специална тактика.Пробвайте да държите децата през деня по -дълго будни.Да се измарят повече за да могат да спят вечер.И освен това ги взимайте на ръце само ако е крайно необходимо ( ако много силно се разплаче ) иначе вода , залъгалка и т. н.Успех и дано се понаспите.

# 9
  • Мнения: 1 080
Добромир до 6 месец беше на 7 хранения. Нощното го премахнахме след увеличаване дозата на дневните ,а и бяхме почнали плодовите пюрета. Но все пак всяко дете си е различно...но аз съм на мнение,че ако се буди значи най-вероятно е гладно,така че си го храни и да не ти пука. Аз даже да не се събуди ,когато трябва да яде си му връчвах шишето и си  изцоцваше колкото си му се ще и го хвърли после....

# 10
  • Мнения: 514
Аз първия месец кърмих Дани през 3 часа и денем и нощем. Като стана на месец и половина сам си спря храненето в 24 ч и измести другото хранене от 3 ч в 4,30 сутринта. В момента се храни през 4 часа като пропуска това в 24 ч и всъщност яде по пет пъти на денонощие. Но сам си сложи такъв режим на хранене. Не съм го насилвала. Така че детето ти само ще си покаже. Не му спирай хранения насила. Щом се буди нощно време значи е гладно.
Бях се опитала да пригодя храненията на Дани според това на мен да ми е удобно. Опитах да го будя в 24 ч да яди, за да спи до 7 ч. Нищо подобно не се получи - будеше се и в 3ч, и в 6ч и се отказах да му налагам режим. Всъщност беше на режим само първия месец, защото беше обърнал деня в нощ - през деня спеше, а нощем ревеше и ядеше. Но след първия месец сам си прави режима на ядене.

# 11
  • Мнения: 1 072
Благодаря ви за отговорите. Поуспокоих се, че не съм единствена. Иначе като чета на всички децата им на 1 месец спят от 20.00 до 7.30 сутринта.
А иначе като отговор - като се събуди към 2-3 не му давам да яде, залъгвам го с биберон докъм 4, когато му давам, след което той започва да се пъне и изобщо тогава настава големия кошмар. Преди мисля, че бяха колики, но сега не знам какво е. Мисля, че просто му е тежко на коремчето. Заспива ако го нося, ако го оставя в легнало положение пъшка и не може да заспи. Аз го гушкам и така до 7 часа, когато ставаме, ама то не е сън за мен.
Мисля и, че се буди от ръцете, които размахва непрекъснато. Тук много се препоръчва повиването, и ние пробвахме на няколко пъти, тогава  наистина се будеше чак към 4, но сега спряхме, защото имат съмнения за дисплазия и тогава повиването е противопоказно.
Както и да е, благодаря ви!
Поздрави, Сара

# 12
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Цитат на: SaraJK
Благодаря ви за отговорите. Поуспокоих се, че не съм единствена. Иначе като чета на всички децата им на 1 месец спят от 20.00 до 7.30 сутринта.
Да бе и Шекспир в оригина четат!
Защо не пробваш да спите на едно легло - да го гушкаш? Аз спах с Дани до 2-3 месец, когато той почна да ме изритва след 4 сутринта и да се оплаква ако остана в леглото - сега спи сам.

Тойй заспива към 23.30 и яде към 4-5 сутринта, като това ядене е в спящо състояние, но без него не може. Яде 5-7 пъти на ден, като последно е 22-23.3 рядко 24л00. Паузата от 5 часа сам почна да я прави - аз даже имах 2-3 нощи дето го разплаквах, докато разбера, че иска само вода, а не ядене в 3 през нощта!

# 13
  • Мнения: 2 784
Всяко дете е различно,според мен.Моето на около месец се отказа само от нощното хранене.След втория месец някъде се отказа и от това в 24 часа и взе да спи от 22.30 до 7-7.30.Сега от около седмица се буди в 6.00,за мой ужас-аз съм от нощните птици и ранното ставане ми е кошмар Rolling Eyes А не показва признаци на голям глад сутрин,съвсем спокойно ме изчаква да сменя памперса и да се приготвя.Май по-скоро и се играе и не и се спи Laughing

# 14
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Аз ги отказах от нощното хранене, като не ги чаках да се събудят гладни и нервни. Само като се поразмърдат и аз ги взимах спящи, хранех като през това време ги люлеех лекичко и после без да оригвам ги връщах в леглото. Така те не се будеха и не се налагаше де ги приспивам или люлея или нося, а според мен това е по-лошия навик от просто малко  Wink похапване. И дойде един момент, в който като ги вземех те просто отказваха да ядат, бутам те не искат и така сами го отказаха.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт