Относно захранването с месни пюрета

  • 580
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 331
Здравейте, искам да попитам когато започна да давам месни пюрета с всеки отделен вид месо ли трябва да захранвам, докато достигна с всеки отделен вид до едно ядене или просто започвам да давам месо и увеличавам количеството на пюрето, независимо от вида на месото?

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
За мен е принципно положение това, че с всяка нова храна трябва да се захранва.
Захранването не е спешна работа, няма място за бързане.
Всяко ново нещо съм въвеждала постепенно и внимателно.  Peace

# 2
  • Мнения: 331
Благодаря Simple Smile Май на мен това ми е основният проблем - че прекалено бързо искам да стават нещата... Ще се науча на търпение покрай детето, няма начин Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 302
да ти кажа аз дадох месото още преди да е станал на 5м и 1 ден... (два три дни преди това) . Дадох му леко месо - заешко маи беше ма хип. е не цялото но около 30 грама + АМ на обяд... и на др ден му дадох просто зеленчуково пюре.. на др ден пък му дадох цяло бурканче с месо + АМ да стане до 180гр..(ние не ядем по малко от тази доза...много се сърдим)... Принципно захранването се прави 2-3 дни, за да не го боли коремчето.. но ние като цяло нямахме колики никакви и затова аз действам по смело.. Сега давам каквото и да е месо без захранване... но редувам обяд с месо и на др ден без месо... както следобедно хранене с плодово пюре, а др ден каша... Нямам никакви проблеми, но ние ядем 5 пъти през 4-4.30 часа. Майка ми е спец. дет. лекар и затова не се притеснявам от мойте си действия - тя ми казва и ги одобрява  Blush

# 4
  • Мнения: 331
Аз също започнах да давам скоро - вече два пъти давах заешко - през ден. Дохранвам със зеленчуково пюре. Но се чудех сега следващият път като трябва да давам какво да правя. При нас проблемът е, че получава колики от всяка нова храна и затова мисля да я карам по-постепенно - даже напоследък взе да се буди пак през нощта, въпреки че преди това си спеше спокойно през цялата нощ... Не знам дали е от храната, но не е от зъбите със сигурност, затова нямам друго обяснение.

# 5
  • Мнения: 5 940
Според мен месо може да се въведе малко по-агресивно. Започнах с половин бурканче, съдържанието на месо е едва 8 процента в месните пюрета. Зеленчуците си въвела вече.

# 6
  • София
  • Мнения: 302
Аз също започнах да давам скоро - вече два пъти давах заешко - през ден. Дохранвам със зеленчуково пюре. Но се чудех сега следващият път като трябва да давам какво да правя. При нас проблемът е, че получава колики от всяка нова храна и затова мисля да я карам по-постепенно - даже напоследък взе да се буди пак през нощта, въпреки че преди това си спеше спокойно през цялата нощ... Не знам дали е от храната, но не е от зъбите със сигурност, затова нямам друго обяснение.
да си кажа аз мисля че не е нужно да дохранваш със зеленчуково пюре т.като в месото има...
но ако лекар ти е казал така.... ако искаш дай на лично ще ти кажа аз как бих направила... а за коликите вечерта малко се съмнявам...все пак знам че се получават 40-60 мен след храненето

# 7
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Месо дадох след 7м...хубаво е детето да свикне достатъчно с зеленчуковите пуренца и чак тогава да се натоварва стомахчето с месо..Не е никак лека храна.
За всеки отделен вид месо се захранва поотделно и постепенно.

# 8
  • Мнения: 1 217
Според мен месо може да се въведе малко по-агресивно. Започнах с половин бурканче, съдържанието на месо е едва 8 процента в месните пюрета. Зеленчуците си въвела вече.
И аз така мисля.
дадох месо в началото на 7 месец-пилешко.

# 9
  • Мнения: 451
При всеки нов вид месо съм давала направо цяло бурканче, защото количеството месо в тях е едва десетина грама, нещо от този род.Между различните меса обаче са минавали поне 2-3 дни

# 10
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Месо дадох след 7м,хубаво е детето да свикне първо с зеленчуковите пюренца и чак тогава да се дава  месо. Пък и моят хубавец не щеше и да близне зеленчукови  Sick

За всеки отделен вид месо се захранва поотделно и постепенно.

# 11
  • Мнения: 9 973
ще следя темата,интересувам се Peace

Общи условия

Активация на акаунт