искам да попитам за заместването на обедното хранене?

  • 813
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
скъпи мами,моля за помощ!!!
захранени сме от 1 месец,сутрин давам нов зеленчук или плод (по няколко лъжички),като го въвеждам 3 дена,вечер давам от вече въведения(пак по няколко лъжички)-досега съм въвела-оризова каша,круша,ябълка,морков,картоф,банан,тиква и тиквички.въпроса ми е кога мога да заместя обедно хранене,с какво да го заместя,по колко да давам?също каша каква да давам освен оризовата и кога?по колко пъти на ден мляко?ще съм благодарна,ако ми помогнете!!!доста съм чела в темите,но се обърквам повече и ми е трудно.......

а за желтък и месни пюрета нишо нз?мисля че за тях ни е още рано!!?!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
ами ти доста бързо въвеждаш новите храни. Искаш да заместваш цяло хранене и да преминеш на кърмене само сутрин и вечер ли? Защото почнеш ли да заместваш храненията, ще ти намалее кърмата. По принцип закуската се замества накрая. Сутрин може да даваш плодови пюрета, но те не заместват хранене. На обяд зеленчукови, месните остави за 7, 7 и половина месеца, жълтъка се въвежда най-накрая. Следобяд може освен оризова да предлагаш и каша от елда. Предполагам, че другите майки ще ти дадат още съвети. Аз съм от тези майки, които са решили до годинка да нямат заместено хранене. Кърмя на поискване и бавно въвеждам новите храни като те са за запознаване с вкусовете. Никога не насилвам за изядено количество. Обикновено е по 60-80 грама, рядко 100.

# 2
  • Мнения: 50
благодаря,за отговора!!!
искам да заместя хранене с пюре,понеже кърмата ми е много намаляла,борех се и правих какво ли не,но в момента се кърмим само сутрин и вечер:(през другот
о време сме на АМ,и затова ми се иска да замест обедното хранене с пюренце?!?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Аз захраних сина ми на 5 навършени месеца, защото последния месец наддаде много малко и с лекаря решихме да го захраня по-рано. Дотогава беше изцяло на кърма. След месец заместих обедното хранене със зеленчуково пюре, като същевременно започнах да давам и по-малко каша следобяд и постепенно заместих и следобедното хранене. Редувам оризова каша и елда, към които добавям и плодови пюрета. Сина ми много обича пюретата и кашите и  на хранене изяжда по 170-180гр. Иска и още, но не давам  Laughing. Според мен спокойно можеш вече да заместиш едно хранене, след като си въвела повечето зеленчуци.  Hug

# 4
  • Мнения: 5 401
Обедното хранене се замества чаааак на 1 год. по препоръка на СЗО. Дотогава храната е само за опитване, тъй като бебешкия организъм все още има нужда основно от кърма.

Доста неща си въвела само за един месец според мен. Пробвала ли си да кърмиш на поискване, за да стимулираш лактацията и да намалиш АМ? Много малко се кърмите - само сутрин и вечер..

# 5
  • Мнения: 50
до средата на 5-ия месец сме били изцяло на кърма(единствено и само на пойскване)в един момент запо4на да не му стига.....отслабна ,плачеше след хранене и т.н.опитвах се по всякакъв начин да увелича лактацията(изчетох целия кърмачески форум)-пиех по 3 л вода,лактогенни чайчета,хранене,спокойствие.............ВСИЧКО!да ама не!!!!явно е било от цикъла(с мензис съм от както ми спряха лохиите)и всеки път,когато ми дойдеше кърмата намаляше до минимум Sadкакто и да е разбрах че не мога да се боря с нещо 1 месец и единствения резултат да е гладния ми син....затова започнах с дохранване-АМ.сега обаче имам кърма само сутрин и вечер и затова бързам да го захраня,а и той предпочита пюретата пред млякото!
не ме разбирайте погрешно,аз също съм за късното захранване и кърменето,но нещата при мен се стекоха по друг начин......

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 857
до средата на 5-ия месец сме били изцяло на кърма(единствено и само на пойскване)в един момент запо4на да не му стига.....отслабна ,плачеше след хранене и т.н.опитвах се по всякакъв начин да увелича лактацията(изчетох целия кърмачески форум)-пиех по 3 л вода,лактогенни чайчета,хранене,спокойствие.............ВСИЧКО!да ама не!!!!явно е било от цикъла(с мензис съм от както ми спряха лохиите)и всеки път,когато ми дойдеше кърмата намаляше до минимум Sadкакто и да е разбрах че не мога да се боря с нещо 1 месец и единствения резултат да е гладния ми син....затова започнах с дохранване-АМ.сега обаче имам кърма само сутрин и вечер и затова бързам да го захраня,а и той предпочита пюретата пред млякото!
не ме разбирайте погрешно,аз също съм за късното захранване и кърменето,но нещата при мен се стекоха по друг начин......

Не се терзай толкова  Hug. Направила си и правиш най-доброто за сина си. И при мен нещата се стекоха по същия начин, но не се притеснявам и не мисля, че има и ти за какво да се притесняваш. Едва ли някой би те укорил за това, което правиш, а и ти си тази, която знае кое е най-доброто за детенцето в момента. СЗО препоръчва много неща, които не важат с пълна сила за всички деца. Всяко дете е различно. Сина ми също е бил само на кърма до пет навършени месеца, но по независещи от мен причини го захраних по-рано и заместих две хранения именно поради, това, че също като твоя предпочита пюретата и кашите пред млякото, чувства се добре, наддава добре по 400-500гр. на месец и не смятам да го лишавам от това, само защото СЗО препоръчвала друго. Все още имам кърма и му давам и ще му давам, докато имам. Гледай си бебчо, осланяй се на себе си и на твоето вътрешно усещане, за това кое е най-добро за него.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт