защита за балкона

  • 14 871
  • 44
  •   1
Отговори
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
на 4-ти етаж сме но е ниска за мен оградата
вие какво решение сте направили на вашия балкон
може и снимки  Peace
благодаря ви

# 1
  • Мнения: 1 896
Парапетът на терасата ли ти се струва нисък?

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
И нашия парапет беше нисък, съпруга ми завари една тръба 10 см по нагоре , боядиса я и нещата се оправиха. Ние сме на 6 етаж, а мен ме е страх от високото Joy

# 3
  • софия
  • Мнения: 181
Ние сме на 8 ет.,балкона е на детската стая и аз направо направих решетка до тавана.Може и да не е красиво,но пък е сигурно.Цяло лято им пълнех един голям басейн и не съм се притеснявала за нищо.

# 4
  • Мнения: 455
Ние сме на втория етаж,но след обир преди година  Close остъклихме и сложихме дограма.Сега и двата ни балкона са затворени,за мое голямо съжаление  Confused защото обичам откритите пространства. Но имам нужда и от сигурност и това надделя.

# 5
  • Мнения: 46 438
Ние сме на втория етаж,но след обир преди година  Close остъклихме и сложихме дограма.Сега и двата ни балкона са затворени,за мое голямо съжаление  Confused защото обичам откритите пространства. Но имам нужда и от сигурност и това надделя.

Механизмите на PVC-то и алуминиевата с амного лесни за отваряне от крадците, решетки или СОТ е решението.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 692
Мислим да остъклим. Е, вярно, че така се затваря пространството, но пък ще е по-защитено, по-тихо откъм шум, по-чисто. Ще сложим плъзгащи се прозорци, които да се отворят широко и така пак ще има достатъчно простор.

# 7
  • Мнения: 455
Ние сме на втория етаж,но след обир преди година  Close остъклихме и сложихме дограма.Сега и двата ни балкона са затворени,за мое голямо съжаление  Confused защото обичам откритите пространства. Но имам нужда и от сигурност и това надделя.
Механизмите на PVC-то и алуминиевата с амного лесни за отваряне от крадците, решетки или СОТ е решението.
и СОТ-а е налице  Peace дано не се налага да влиза в действие  Praynig В интерес на истината влизането беше станало след доста набези върху вратата/PVC/ на терсата,има поне 15-тина дълбоки белега от железата им  #2gunfire А за решетките беше даже като първи вариант,но ми се стори много затворнически  Grinning да не дава лош късмет на никой такава случка,но и да се подкопаем,набелязан ли си,ще изгориш  Sad  #2gunfire
Мислим да остъклим. Е, вярно, че така се затваря пространството, но пък ще е по-защитено, по-тихо откъм шум, по-чисто. Ще сложим плъзгащи се прозорци, които да се отворят широко и така пак ще има достатъчно простор.
И аз много настоявах за плъзгащи прозорци,заради пространството,но мъжа ми ме разубеди  newsm78 Не ставала добра изолация и зимно време най-вече,замръзвали улеите в които се плъзга прозореца.

# 8
  • Мнения: 953
и при нас двете тераси са остъклени. с плъзгащи прозорци за да се отварят максимално през лятото.така си ползвам терасите и през зимата.иначе се пълнеха със сняг и стояха неизползваеми.много ми е удобно.

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
а какви решетки може да се сложат
аз остъклих стаята и оставих неостъклен балкона - искам го за децата и най-вече за себе си да седя вечер и да отмарям /гледката на Витоша над Хит е страхотна/

# 10
  • Мнения: 8 999
Като бях в Буенос Айрес гледах, че на по-високите етажи хората си бяха провесили едни мрежи, които се захващаха за горната тераса и обгръщаха балконите. Явно за да предпазват деца и домашни любимци.
У нас нямаме нищо /живеем на 4ти етаж/ и аз лично изпитвам ужас да излизам на балконите /особено на този, който гледа към булеварда - имам чувството, че уличното движение някак ме привлича надолу/, да не говорим, че съм забранила на децата  да се доближават дори до затворена балконска врата.
В другия апартамент всички тераси са с решетки, а и сме на първи етаж, та там май единствено ми е спокойно. Не обичам високите етажи.

# 11
  • На село
  • Мнения: 873
Аз имам ужасна фобия от високи етажи. На 3ти етаж сме и изпадам в паника всеки път, когато някое от децата е излязло на балкона, дори в мое присиствие. При нас балкона е много опасен за малки деца, изобщо се чудя колко малоумен архитект трябва да си, за да го проектираш  - тухлената част е 55см и завършва с парапет, широк 40см, а от него нагоре метален парапет 40см. Лятно време нареждам открай-докрай (а това са около 10м) сандъчета с цветя. Мисля да сложа кашпи с целогодишни растения (зелени борчета някакви), но не знам дали парапета може да издържи тежестта. Едни съседи с малки деца си сложиха мрежа, но не догоре, което на мен ми се вижда не добре обмислено - точно колкото да се покатери по мрежата някое любопитно дете.
Свекър ми има сгъваща се решетка като на магазин, която се заключва. Сгъва се като акордеон в единия край на балкона, не знам дали ме разбираш какво имам в предвид, но нямам снимки. На втори етаж са и решетката я сложиха след като ги обраха през балкона. Според мен това е много добро решение. 

# 12
  • Мнения: 2 309
Сложихме парапети от ковано желязо, хем красиво, хем функционално. Засега малката не може да си отваря сама вратите, но по-нататък смятам да сложа мрежа - грозно е, но умирам от страх. Едно детенце в съседство избутало някакво столче до парапета и се метнало през него, почина душичката на две годинки и половина  Cry

# 13
  • Мнения: 3 830
Добра идея е да се остъкли, но като се отворят прозорците, да е все едно не е остъклено.
Добра идея е дала и daizy с кованото желязо. Много харесвам кованото желязо за външни решения и дори за вътрешни Peace

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Ще следя темата с интерес. Нашия апартамент ще е на първи жилищен етаж. Балконите на нашия етаж имат излас на обща козирка. Иска ми се да обезопасим срещу крадци, но изобщо не виждам как ще стане при условие че горния етаж е по-навътре и решетки или рамка за остъкление няма как да се захване. newsm78 Нашият апартамент е краен и още като го купувахме ни казаха че по-късно ще можем да си заградим част от козирката, но тя е доста широка и изобщо не си представям как може да стане това и да изглежда добре. Варианта решетки на вътрешните прозорци и врати на балкона пък съвсем не ми харесва.  Приемам идеи.

Общи условия

Активация на акаунт