Докато има такива хора,скоро няма да се оправим.

  • 2 512
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 217
За какво иде реч:
съсед от блока си хвърля торбичката с боклук в шахта на блока.
А кофите за смет са буквално на 10 метра от тази шахта.
Инвалид е,ходи но малко трудно.Ама ми се струва,че не са му проблем тези 10 метра,а просто манталитета му е такъв.
Иначе може да извърви и 100 пъти по 10 метра само и само да пийне една чашка.
Шахтата е вече до половина пълна с негоя боклук.
Многократно съм правила забележка,защото шахтата ми е под прозореца и съм на 2-я етаж,и го виждам.
Чудя се какво да направя и дали мога да го спра по някакъв начин.
Разбрах,че сега имало големи глоби точно за лумпели като него.
Мислех да го снимам и да пратя филмчето на някои медии или снимки на вестници.
Или да събера няколко торбички и да му ги скъсам пред вратата на апартамента.
Дали ще има ефект?
Давайте предложения,че иде лято.

# 1
  • Мнения: 953
В нашият блок си решиха проблема като сложиха дъски върху шахтата, под предлог че някое дете може да падне и я зазидаха.
Най-лесно е да я затвориш като я заковеш.
Сега и да искат не може да хвърлят боклуци там

# 2
  • Мнения: 1 217
Тя шахтата ,всъщност са стълби.
Малко не се изразих правилно. Embarassed
10 стъпала които са външен вход към мазетата.
Предложението с дъските е добро,обаче махалата от братята роми е до нас ,а те трябва да се топлят. Tired

# 3
  • Мнения: 4 965
Сложете метална решетка.

# 4
  • Мнения: 3 453
Натовари всичкия боклук и го остави пред апартамента му! Надали ще посмее пак да си изхвърля боклука там! Wink

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Не беше ли твоят мъж полицай, или се лъжа  Thinking
Той би трябвало да е запознат с обществения ред и следствията от нарушаването му  Naughty

# 6
  • софия
  • Мнения: 2 140
Незнам как трябва да се подходи в този случай newsm78Но напоследък гледам бабетата от съседните блокове как си изхвърлят боклука през балконите.Верно,студено е,хлъзгаво е,но това не е оправдание в никакъв случай. NaughtyТа наистина съм съгласна,че няма да се оправим скоро,докато си изхвърляме боклука,където ни е кеф и както ни е удобно.

# 7
  • София
  • Мнения: 903
А пък при нас е следния случай. Кофата за боклук е полупразна, но някои хора хвърлят боклука току до самата кофа. Като че ли не могат да си вдигнат малко ръката и да метнат торбичката в кофата???

# 8
  • Мнения: 1 217
Да,Адриана полицай е.
Но ние не живеем под негов район и той в случая нищо не може да направи.
Макар,че за случая говорихме бегло,трябва да го разпитам по-обстойно.

# 9
  Страшна свинщина е в тая наша държава SadКолко години се борих с разни такива мърли и мърльовци, докато живеех в града, в блок- без ефект Crossing Arms.
Сега съм на село.Е, как да кажа , че  хората  са селяни/ а то май  не е обида вече/, като всеки си мете и почиства и боклуци извън кофите няма.Даже  понаучихме някои да ползват  пликчета за  боклук.Така кофата не се цапа  и не вони п/з лятото.Само дето не могат да се отучат да насипват пепел от печките по снега...но идеално няма.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 529
 #CrazyСъседите ни лекари изхвърлят боклука от прозореца,или стои в коридора по няколко дни. В единствената наблиза детска площадка майките белят семки и хвърлят фасове и е много мръсно... Тези пък ,които ровят в кофите/не са само клошари/ оставят навън купища с боклук и като духне вятър хиляди разноцветни пликове" украсяват"района.

# 11
  • Мнения: 13
Всички сме така,сега като навсякъде е бяло не се вижда боклука изхвърлен от балконите,но като се разтопи,ще разбера кой,какъв алкохол е употребил по-празниците.За съжаление това е от манталитет.Защо си мисля,че този ужас е само в София Thinking

# 12
  • Мнения: 1 479
Натовари всичкия боклук и го остави пред апартамента му! Надали ще посмее пак да си изхвърля боклука там! Wink
PeaceАз така превьзпитах една сьседка!

# 13
  • Мнения: 2 401
Що се отнася до оправянето, номера е  първо да оправим самите себе си, след това ще се появи естествената нетърпимост към хора като този, като я има вече обществената нетърпимост,  считай че нещата/ние сме вече оправени  Simple Smile Лошото е, че го нямаме това мислене още..

# 14
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 685
Натовари всичкия боклук и го остави пред апартамента му! Надали ще посмее пак да си изхвърля боклука там! Wink
И за мен това е правилното решение. Такива от добро не разбират.

Общи условия

Активация на акаунт