Обложен език

  • 17 511
  • 16
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте момичета,от ден два на дребния му е обложен езика.В средата е по-червен а отстрани е бял,какво ли може да означава.Дали  е признак на нещо.В сряда бяхме при педито,явно не го е забелязала.Чудя се дали да отида до спешното,но да не ме изритат,че ходя за глупости

# 1
  • Мнения: 263
Ами наблюдавай детето си дали няма признаци на някакво заболяване. Много често езикът е огледало за здравословното състояние на човек при редица заболявания. Обложен е примерно при стомашни заболявания, заболявания на гърлото и др., както и цвета също е от значение.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Забравих да спомена,че до сряда беше на АБ заради ларингит

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Понякога от АБ се нарушава PH на стомаха и езикът е обложен. В тези случаи се дава лактофлуор(за смучене)

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Наблюдавам го,но засега няма никакви признаци на някакво заболяване.Дано да е било от АБ,а в понеделник задължително ще го заведа на лекар.

# 5
  • Мнения: 539
Голямата ми от малка е почти постоянно с обложен език. Какво ли не предприемахме - нищо. Просто аз я наблюдавам и съм забелязала че при прием на определени храни и става така. А щом скоро сте и боледували - съвсем нормално е. Но наистина има връзка със стомаха и храносмилането според мен. Но ако няма нещо друго не се шашкай.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Давй повече кисело млекце. Нали то съдържа уж живи бактерии, те ще помогнат да се оправи киселинноста на стомахчето, която АБ е нарушил.

# 7
  • Мнения: 2 731
И моята от малка е все с обложен език .А при вас може да е е от антибиотика .Намажи го с Дактарин ако имаш или със сода

# 8
  • Мнения: 2 005
От АБ  е  Peace Давай повече течности  Hug

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Течностите не оправят киселинноста в стомаха така както Лактобацилус булгарикус. Затова препоръчах лактофлуор.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря ви момичета.Този лактофлуор какво представлява?

# 11
  • Мнения: 2 673
Не забравяй да предлагаш повечко течности..

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Това са едни хапчета за смучене( съдържат бактерията лактобацилус булгарикус). Имат приятен вкус. Ако детето не може да смуче питай дали не се предлагат като сироп. Киселото мляко върши добра работа също, затова като се приемат АБ се дава  400гр. кисело мляко на ден.

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 14:51 от ivben

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благдаря ви Hug

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Сетих се и друго , понякога езикът е обложен ако има заден ринит. Хърка ли му нослето когато спи?

Общи условия

Активация на акаунт