Канарските острови

  • 21 855
  • 69
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 11 340
През лятото ще ходим на Канарските острови. Целта ми е отрано да намеря възможно най-евтините самолетни билети и начини за придвижване (през август), които въпреки това да са удобно и не много продължителни - ще сме с детето.
Освен това ще ми е интересно да получа всякаква информация от първа ръка относно почивката там. Има ли някой, който е ходил - на който и да е от островите, испанска територия?
Благодаря предварително!  Hug

Последна редакция: сб, 05 яну 2008, 16:07 от chockolina

# 1
  • Мнения: 369
Има доста подробни обяснения в тази тема  Sunglasses

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мерси, Наталия! Много изчерпателно сте описали всичко и все пак... няма инфо  за начина на стигане до там, придвижването между съседните острови и др.
Последно ще наемем вила на Ланзароте - за този остров няма почти нищо написано.



# 3
  • София
  • Мнения: 9 900
Ами аз имам сравнително прясно инфо, но е за Тенерифе, от преди месец. Пътувахме до Мадрид с България Еър. След отва бях резервирала почивка + самолетни билети от es.lastminute.com. Летяхме с Иберия. Освен тях до Канарските летят Spanair и AirEurope. Но до Лансароте не знам колко често има полети. До Тенерифе и Гран Канария са чести, но до другите не знам. Разгледай им сайтовете.

След февруари месец обаче започва да лети нискотарифната www.clickair.com с полети до Барселона. А от Барса може пак с нея за друга дестинация. Аз обаче не успявам за толкова късно въобще да намеря места - още не е ясно ще ги има ли, няма ли....

За продължителността на полета - до Мадрид са 3-3,5 часа. До Тенерифе е около 2-2,5 часа, предполагам до Лансароте е не повече от 2 часа.

Не се сещам друго, ако ти се сетиш нещо още...

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 15:09 от Lana

# 4
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мерси, Lana!
Не ви ли излезе много скъпо с България Ер и Иберия? Аз все по нискотарифни залитам. Засега май най-изгодното, което открих, е с Уиз Еър до Валенсия и оттам със Спанеър до Ланзароте - около 28 евро на човек за двете посоки. Ако не ти е неудибно, можеш ли да ми кажеш колко излязоха вашите билети?!
Кликеър нямат билети за лятото обявени все още, но ще ги преглеждам и тях. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 9 900
Разбира се, че не е проблем. Скъпи излезнаха с България Еър, около 660 евро за 2 възрастни и дете над 2 г., но ги купихме в последния момент, около 10 дни преди полета. И аз се кефя ня нискотарифните, но все още нямаше полети до Испяния.  А с Иберия беше пакет "last minute" самолетни билети+хотел AI за 6 нощувки от сайта, който съм пуснала. Те излязоха около 1000 евро.

Ако знаеш точно кога искаш да пътуваш и си намериш евтини билети е супер Simple Smile
Кликеър и аз ги проверявам често, но няма нищо Sad Само веднъж преди месец-два даже успях да попадна на билети за март мисля и излизаха около 80 евро на човек в двете посоки. Но вече нищо не излиза на тази сайт. Иначе Кликеър са собственост на Иберия.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 889
   Аз се интересувах точно за тая дестинация преди броени дни, и по точно до Гран Канария. Дадоха ми цена за февруари 370 евро на човек еднопосочен билет.  Rolling Eyes С Бгеър до Мадрид или Барселона и оттам до Гран Канариа с Еър юръп. Много скъпо ми се видя.  Thinking

# 7
  • Мнения: 5 103
Изобщо не ми хареса там, може би лоро парка само.очаквах повече, но имам и много хубави спомени/лични де/.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мирела, на кой остров не ти хареса?!

Знам проблизително датите, чакам потвърждение от брат ми, че е резервирал вилата, която сме харесали, за да резервирам билети.
По-горе съм объркала, не 28, а 280 евро излиза на човек от България до Ланзароте и обратно. Но с нискотарифните нищо не се знае, може днес да излиза толкова, а след 2-3 месеца - наполовина... Tired

# 9
  • София
  • Мнения: 9 900
Или да няма места, или още по-лошо полет Sad
Не че съм песимист, но току що ни анулираха полет, и добре че е редовен, че все пак да стигнем някога...

chokolona, те островите си приличат според мен. Всичките са вулканични и е един черен чукар. Ако не е пипнато от човешка ръка, за нищо не става. И моите спомени са хубави, но специално Тенерифе (а те с Гран Канария са най-добрите, според справочниците) не е нещо кой знае какво. В по-туристичеката част е пълно с огромни хотели и комплекси. Плажовете са с един мръсно сив пясък. В северната част е по-зелено и по-красиво, а пък там даже съвсем черен пясък видях - ей такива  Shocked очи отворих.

Но пък Лансароте сигурно е по-спокойно и идилично, а не толкова туристическо и вероятно ще ви хареса Simple Smile

Лично за мен Канарите са хубаво място за през зимата, когато при нас е студено.

# 10
  • Мнения: 3 336
Привет!

Била съм на 3 от канарските острови за 14 февруари. Времето ставаше за плаж дори тогава, но през август се опасявам да не е прекалено горещо...

Ланзароте е по-спокоен остров от Тенерифе, била съм и на Фуертевунтура, там пък си е главно за сърф, по-ветровито, но пък има невероятни плажове, с целия остров е опасан с плажни ивици, на места приличат на дюни в пустиня и можете да си намерите местенце само за вас, плажовете през февруари пустееха.

Лансароте е разположен да Фуертевентура и можете да се придвижите от единия остров до другия с ферибота. На Лансароте можете да яздите камили, много по-добре е организирана разходката до вулкана, има дестващ вулкан, до който можете да се приближите ако ви стиска Grinning

Всичко е много добре обозначено.

Хотела ни беше страхотен, мисля, че МелИя се казваше, ако не бъркам, с невероятна гледка и първото впечатление като влезеш в предверието е, че влизаш в църква или манастир, защото влизаш в едно помещение, в което има запалени свещи в свещник и се чува църковна музикар малко е тип енигма.

Лично на мен повече ми хареса от Тенерифе като атмосфера.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Благодаря ви за отговорите, много ми е ценна всяка информация. За съжаление, в момента цената ми излиза двойно - към 560 Е на човек; надявам се да паднат малко цените.

Има ли друг вариант за пътуване от Валенсия или Барселона към островите? Като се има предвид, че ще сме с детето...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Явно Канарските острови не са особено посещавана дестинация... Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 9 900
 Confused
Няма ли промяна? За съжаление clickair май няма да стартират, това е по последни данни, макар че все още София я има на сайта. Остават само Wizz и България Еър, и цените не се никак ниски Sad.
Аз също се оглеждам до Барселона за евтин вариант, ама няма поне за август са горе долу едни цените и на двата превозвача.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Има промяна, но към по-лошо... Докато през януари билетът до Барселона с Уиз беше към 50 евро, сега е 250... Подобно е положението и при Спанеър. Надявам се като понаближи август, цените да се смъкнат... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт