Какво гориво ни наливат на бензиностанциите?

  • 2 555
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 903
Направо съм бясна. Преди няколко дни колата изгасна насред центъра. Мъжа ми направи всичко, което знаеше и можеше, за да я запали ( сменя горивни филтри, и т.н. и т.н.), но .... никакъв резултат. След като видяхме че така не става и  се наложи да ползваме пътна помощ и да я закараме при майстора, който ни я поддържа. И каква е повредата ?  - замръзнала нафта.  #Cussing out( а дори последния път сипах Алпин Дизел ( уж по-надежден). Цял следобед мъжа ми виси при майстора и се опитват да размразят нафтата и да запалят колата.

Толкова съм бясна на бензиностанцията, че ми идва да отида и да ги  #2gunfire. Как може такова нещо - не стига че давам 2.30лв за един литър нафта, а отгоре на всичкото ми слагат вода и ми повреждат колата. Няма ли някакъв контрол върху това гориво?

Чудя се къде мога да се оплача, за да не останат така нещата? Че няма да зареждам повече от тая бензиностанция е ясно, но надали и на другите е доста по-различно. Ако някой е запознат моля да ми каже какво трябва да направя - решила съм,че този път няма да оставя нещата така, писна ми в тая държава всеки да си прави каквото си иска и да остава безнаказан. #Cussing out

П.П. Моля, ако темата не е за тоя подфорум да я преместят.

# 1
  • Мнения: 1 849
Мойто мъж казва, че вода не може да има в дизела, а парафин който да замръзне, водата не може да се смеси, защото ще излезе отгоре.
Преди време в Шел ни окъпаха в дизел и в следващия работен ден писах на е мейла на отговорния директор, веднага ми отговориха, искаха да ни компенсират, е аз им простих и не търсих нищо, но може да им намериш сайта и там да търсиш координати на тази бензиностанция.

# 2
  • София
  • Мнения: 903
При нас не става въпрос за Шел, а за ОМV. Но предполагам, че и там може да процедирам така. Не знам, но със сигурност ще направя нещо. Преди малко мъжа ми каза, че се прибира и нищо не са направили с майстора. Утре пак ще продължат да пробват.

# 3
  • София
  • Мнения: 903
Мойто мъж казва, че вода не може да има в дизела, а парафин който да замръзне, водата не може да се смеси, защото ще излезе отгоре.

 И аз така си мислех, че не може в дизела да се сипва вода, но  пък като свалихме горивния филтър беше пълен с вода. Та вече не знам какво може и какво не може. Знам само, че ни пробутват не само некачествен, но и "опасен" за колата дизел ( и бензин разбра се), и че докато повече хора не започнат да си търсят правата, нищо няма да се промени.

# 4
  • София
  • Мнения: 228
Тези проблеми не са от тази година. Ние с мъжа ми сменяхме помпата на тогавашната ни кола още преди 7 години! Освен вода в нафтата имаше пясък и камъчета. За съжаление не си пазехме касовата бележка за да направим каквото и да било. Става въпрос за Шел.

# 5
  • Мнения: 2 309
Най-лесно е да заредиш отново и да се сдобиеш с касова бележка Peace

# 6
  • Мнения: 408
Мойто мъж казва, че вода не може да има в дизела, а парафин който да замръзне, водата не може да се смеси, защото ще излезе отгоре.
Преди време в Шел ни окъпаха в дизел и в следващия работен ден писах на е мейла на отговорния директор, веднага ми отговориха, искаха да ни компенсират, е аз им простих и не търсих нищо, но може да им намериш сайта и там да търсиш координати на тази бензиностанция.
По точно, водата слиза долу, защото е по тежка. А пък пясъка и камъчетата са още по тежки от водата.
Случвало ми се е , по съвет на работещите на бензиностанция, да изчаквам до половин час, след зареждане на бензиностанцията, за да се утаят примесите.
Вода и други примеси могат да влязат в резервоара на колата не само при зареждане, а и по време на движение, ако не е добре уплътнен. А и без да е в движение колата, може да се получи воден конденз в резервоара.
Само леките парафини могат да се смесят с нафтата при нормална температура, а при по ниска температура да замръзнат, и да причинят запушване.

# 7
  • Мнения: 5 539
Съжалявам за неприятностите, но при тези ниски температури трябва постоянно да сипвате от дизела, пригоден за зимни условия и студ. Вярно, че е по-скъп, но е по-добре, отколкото да прецакаш автомобила.
Ние тези дни се върнахме от Боровец и там няколко дни на -15 градуса, че и по-ниски Т не сме имали проблем с Шел V-Power.
Пък като се замисля, може и да е било късмет, че не сме сипвали от ОМВ ooooh!

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ох, не сте единствените с този проблем ooooh!
И на нас не се случи преди месец и нещо. Бяхме у наще (че там раждах), става сутринта мъжът ми да си ходи и не стигна и до края на града, та ми се обажда да ходя да го прибира. Ми ако бяхме с една кола и бях почнала да раждам #Sniper

# 9
  • Мнения: 568
подобно - при минус 19, бяхме в едно планинско село и местните ни посъветваха да слагаме бензин в нафтата срещу замръзване - 5 литра на 20 .
Пробвахме и беше ок.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 552
Това със замръзналата нафта е доста неприятно, дано няма трайни повреди.
Аз от коли не разбирам, но ми се наложи сама да се грижа за нашата. Мъжът ми не зарежда бензин от ОМВ, каза че горивото било гадно, слагаше 98. Сега зареждам само от Лук оил бензин 95, оказа се че колата върви по добре според мен.

# 11
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Един мой съсед работи в РОЕ - тези дето поддържат повечето бензиностанции в страната и от него знам, че най-добрите горива са на ЕкоЕлда, Ропетрол и Лукойл, аз се старая да зареждам на тях....

# 12
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 733
Нашата кола пък гаснее с газ заредена от OMV  и Шел. От Петрол и Лукоил е ок.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Нашата кола пък гаснее с газ заредена от OMV  и Шел. От Петрол и Лукоил е ок.

Ох, стига бе, ние точно от тях зареждаме. Слава богу не е имало инциденти досега.

# 14
  • София
  • Мнения: 903
Съжалявам за неприятностите, но при тези ниски температури трябва постоянно да сипвате от дизела, пригоден за зимни условия и студ. Вярно, че е по-скъп, но е по-добре, отколкото да прецакаш автомобила.
Ние тези дни се върнахме от Боровец и там няколко дни на -15 градуса, че и по-ниски Т не сме имали проблем с Шел V-Power.
Пък като се замисля, може и да е било късмет, че не сме сипвали от ОМВ ooooh!

Ами аз последния път точно от него сипах - От Алпин дизел. Дотогава винаги ( вече близо 3 години) съм сипвала обикновен дизел, сега сипах Алпин ( и аз не знам защо) и се оказа, че той е пълен с вода и други болклуци. Колата ми още стои в сервиза неоправена.  Това ще ми е последното зареждане с Алпин дизел от ОМV.

Общи условия

Активация на акаунт