Училища по изкуствата в София

  • 3 688
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 417
Търсих, но не намерих тема за софийски училища по изкуствата(в гугъл има само за "Любомир Пипков", училището за танцови изкуства и частното "АРТСТЕЛ"). Става въпрос за записване от първи клас. Има ли някой впечатления за срокове за записвания, изпити и цени за частните училища?

# 1
  • Мнения: 1 761
Не знам кое изкуство имаш предвид, има няколко училища със специализирани паралелки.Не са платени.
В 51 СОУ "Елисавета Багряна" има паралелки по изобразително изкуство.Била съм на техни изложби-наистина много добро ниво за деца.
В училището зад Техникума по дървообработване има паралелка с изучаване на народни танци.
В музикалното има паралелки от 1 клас,но са за определени инструменти и децата задължително имат изпит след 4 и след 7 клас.

Какво точно търсиш?Професионална подготовка по изкуство или добра подготовка по общообразувателните предмети с изучаване на някакво изкуство?

# 2
  • София
  • Мнения: 39 718
В Надежда също има у-ще с паралелка по изобразително рисуване, от 1ви клас. Мисля февруари месец да проверя условията и да подам молба. Дияна твърдо е решила, че иска да учи рисуване. До колкото разбрах има някакъв изпит.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Народни будители

# 4
  • Мнения: 6 417
Мерси много.  bouquet  Ще пробвам и в "Народни будители". "Надежда" ми е доста далече.  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 505
Записвам се за темата - и Младост и Надежда са ми далече...в центъра сме.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 913
105 СОУ в Дианабад е с изучаване на рисуване. Виждала съм рисунки на децата като ходим там да гласуваме - много са красиви.

# 7
  • Мнения: 6 417
Аз се интересувам за училище с музикални или танцови паралелки, освен двете държавни. Някой има ли представа какви са таксите в частните училища?  Thinking

# 8
  • Мнения: 29
В Младост  144СОУ е с изкуства: рисуване, хореография и музика. Отзивите са много добри. Провеждат нещо като изпит в края на май, за който трябва предварително да се запишеш.

# 9
 В 1  СОУ и 129 -то има такива паралелки.

Общи условия

Активация на акаунт