Проблем с храненето-ПОМАГАЙТЕ!!!!

  • 871
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Детенцето ми е на 2 годинки.
Още от бебе не се храни добре, но напоследък нещата все
повече се усложняват. Изобщо не се храни, само пие вода или сок в големи количества.
Приготвяла съм и всякакъв вид храна- нищо. На килограми и ръст е добре(11кг. 86см)
и на вид  изглежда нормално,не мога да разбера от какво расте.
Когато съм се обръщала за съвет към педиатърката ни, отговорът е един и същ" за мен си е добре, не я тъпчете излишно"
Започвам сериозно да се притеснявам  сега от 2 м и давам саностол, преди киди и пак нулев резултат. Дни наред не яде нищо, ама наистина нищо.Нито на сила нито по собствено желание.
  КАКВО ДА ПРАВЯ?????????????????????

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 13:46 от kokita

# 1
  • Мнения: 2 732
Първо си оправи ръста ,че спрямо килограмите не е добре Wink.
А сериозно по темата -свиквай със злоядството . Разбери кои храни харесва и предлагай от тях .А колкото до лекарствата за апетит при нас не подейства нищо .Вече се примирявам със злоядството и.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 575
И при моя син лекарствата не действаха. Започна да яде след 3, когато му излязоха всички зъби. Но пак не мога да кажа, че "яде". Явно ще е като майка си злояд...

# 3
  • Мнения: 389
Спирайте сока, ако в него има много захар, може да я засища и затова да не яде!

И моят палавник е почти на 2 години - 11 кг, 87 см. Изхранва се с - плодове (яде ги по много), кашкавал, хляб, месце, но манджи и супи категорично отказва. Жизнен е и пълен с енергия, така че вече спрях да се притеснявам. Аз самата не обичам особено супи и манджи, така че няма за какво да му се сърдя на него. Да яде детето, каквото му харесва, на сила не мога да го накарам да яде готвено!

# 4
  • Мнения: 1 986
Каката ни е злояда от бебе. Никога като бебе не е плакала от глад и никога не е изпитвала желание да си поиска нещот от масата, за разлика от малката, която ни гледа като гладно цигане докато се храним. Те сигурно нормалните деца така си правят, но ние не знаехме до сега. Нещата, които голямата харесва са много малко и освен това никога не съм сигурна, че дори и най-любимото й нещо ще се изяде като го приготвя.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз имах този проблем с детето си като беше малко. Нищо не ядеше, пиеше вода и чай на това живееше не знам как. Любима храна нямахме. Та се чудих какво да давам...Когато започнах да давам витаминозният сироп мултивитамол  на д-р Тайс прояде(той уж е и за апетит). Ако няма алергия към мед потърси пчелно млечице. То е за имунната система и за апетит също. Дава се сутрин на гладно по малко(аз давах с бъркалка за кафе) и 10 минути се изчаква поне преди да се даде друго. Съхранява се в хладилник, не на стайна температура.

# 6
  • Мнения: 1 984
анемия имате ли? при нормални килограми какво точно ви тревожи?

# 7
  • София
  • Мнения: 113
Дъщеря ми сега ще навърши 3 год. Поне от година сме на глад. Тва ще рече нищо готвено само филия или плод, ааааа и пържени картофи. Чудя се какво да готвя. И ако веднъж се подлъже да хапне три вилички, то следващия път като го сготвя не. Вече не мога да преброя вечерите в които си ляга гладна. Но най-интересното е, че в детската градина яде - даже и допълнително. Моля се да е здрава и да може да ходи, та поне там да яде. Не мога да си обясня как яде ония боламачи, а хубава домашна храна не!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
mamasuny, има такива периоди при децата. И маята около 3 годинки беше решила, че харесва само филии, нищо готвено, но отмина. А щом в детската градина се храни добре няма нищо притеснително.

Общи условия

Активация на акаунт