Виза за Дубай

  • 8 155
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 109
Моля ви за информация по какъв начин човек може да си извади виза за Дубай от София. Става дума за служебно посещение. От това, което прочетох в Нета, оставам с впечатление, че в София няма посолство на Обединените арабски емирства, а документи за виза се подават чрез посредник -туристическа компания или местно физическо/юридическо лице. Възможно ли е да се подадат документи чрез туристическа агенция, при положение, че не става дума за екскурзия?

Благодаря ви предварително!

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Доколкото знам, виза може да се издаде и на място, на летището. Но има и условия - не позволяват на сами жени под 30 години да влизат; ако имаш печат за влизане в Израел - директно отказват виза. За алкохола предполагам, знаеш че не е разрешено да се внася.

Но за повече инфо попитай в темата на арабските мами в чужбинския, те ще ти дадат най-точна информация, има няколко, които живеят в Дубай.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 724
За България все още се изисква предварително издаване на виза, това с визите на летището важи за западно европейците.

На мен Визи са ми вадили директно чрез дубайски компании, които се занимват с тази дейност. Ако е служебно пътуването не може ли да ти извади виза, контрагента Ви там, другият вариант е да се свържеш с някои от нашите тур агенции, ще ти извадят виза, но може да има известни условия например да си резервираш хотела през тях.... Най-добре звънни и проучи въпроса. На прима виста се сещам за марбро и алмахолидейз, че имат опит с пътуванията до Дубай.

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 13:03 от AniSim

# 3
  • София
  • Мнения: 3 109
Благодаря ви за отговорите! Става дума за мъжа ми. Малко е заплетено, защото поканата идва от Турция, където е първата спирка на пътуването, и се предвижда посещението в Дубай да е с тяхна група. Засега обаче разбираме, че трябва сам предварително да се погрижи оттук за визата, и това малко ни обърква. Предположихме, че може би чрез туристическа агенция ще бъде лесно, но и вие сте прави, че може пък те да имат условия за определен хотел, което в случая не ни върши работа.

Утре ще прозвъним няколко агенции все пак и ще видим как стоят нещата.

Общи условия

Активация на акаунт