въпросче!!! ПОМОГНЕТЕ!

  • 1 298
  • 24
  •   1
Отговори
  • Сливен
  • Мнения: 49
моля ви мами.много съм притеснена. малката е на 6 мес. а още не може да се обръща от гръб по корем.Застав на страни,но не се обръща.когато я поставя по корем-плаче.какво да правя?Лекарката ми се скара и си мисли че не я уча!!!

# 1
  • Мнения: 10 983
Нищо притеснително няма. Simple Smile Всяко дете се развива индивидуално. Дъщеря ми не съм я учила да се върти сама, в един момент просто започна да го прави.

# 2
  • Мнения: 567
Успокой се и ще видиш, че скоро ще се обърне сама точно когато най-малко очакваш. Всяко дете е различно. Защо ти се кара докторката? Явно на детето му е по-интересно като е по гръб и затова плаче.  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 6 628
Я не тормози детето, това не е състезание, когато е готово, ще се обърне. Нищо притеснително няма, тази лекарка иска бебетата да се строяват и "ходом марш" ли....  Rolling Eyes

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Едва ли ще те успокоя,но дъщеря ми се обърна на 7 месеца.Вярно е,че всяко дете е различно,но тя щом прави опит за обръщане не виждам проблем Peace

# 5
  • Мнения: 741
Моят син е на 5м и половина и дори и не прави опити да се обръща.И според нашата докторка вината е моя,трябвало аз да го науча.За сметка на това пък от едно известно време се хваща за каквото може и се изправя до седнало положение.Явно наистина всяко детенце се развива индивидуално и не става така,както е описано по книгите!

# 6
  • Мнения: 676
Всички деца са различни-не се безпокой, когато му дойде времето ще се обърне.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
И аз ще ти кажа същото - няма за какво да се притесняваш.  Няма точна възраст / час и ден / за обръщането, сядането и прохождането, а само ориентировъчни /нпр. сядане около 6м. , прохождане около годинка и т.н./.  Всяко дете е различно, моето започна да се обръща преди седмица - две т.е. около 6 мес.

# 8
  • Мнения: 508
Марти на 10 м още не се обръщаше, въпреки , че седеше седнала. На 11 м не се изправяше, а  да ходи неможе да става и дума. Ходихме на ортопед, а той ни изпрати с думите " Добре, че са педиатрите да ни дават хляб . И когато стане-стане"  Peace За две седмици се научи да се изправя, да прави крачки и от 1 м. не мога да я спра из къщи

# 9
  • Мнения: 1 896
Виж сега, детето ти няма как да знае какво пише в дебелите докторски книги,че да го изпълни по план.На 5 месеца това,на 6 онова...това все пак са ориентировъчни норми. Всяко дете е различно и се развива индивидуално.Едни проговарят по-рано,други по-късно,някои прохождат преди годинката,а други няколко месеца след това...
Това,че бебето ти не се е обърнало в 6-я месец,а ще го направи месец-два по-късно не е признак,че изостава с развитието си.Когато е готово ще го направи само.Не го насилвай,щом се травмира като го обръщаш по корем.И не позволявай на педиатърката да ти вменява вина.

# 10
  • Мнения: 145
моята дъщеря е на 6 месеца също и е така като твоята от малка мрази да е по корем и затова не сме и правили упражнения за вратлето й като беше бебе стига до едно положение да е настрани и толкова а иначе е много жилава вече седи сама и постоянно рита мърда шава и се чекне не мисля че е проблем всяко дете си е еденично и индивидуално а педистърката ти май не го знае и си кара по книга не се притиснявай няма нищо тревожно

# 11
  • Мнения: 2 131
Разбира се, че е инвидидуално. Всяко дете се развива различно.    bouquet

# 12
  • Мнения: 423
Всяко дете си е различно. Аз с каката много зор видях, докато я науча да се обръща, когато "трябва", за да е в нормите един вид. С дребния обаче реших, че няма смисъл да мъча и себе си, и него и го оставих да го направи сам, когато му дойде времето - е научи се детето, не е като да е останал ненаучен, но доста по-късно стана това, някъде към 8-ия месец май беше. От друга страна и да бях се опитала да го уча едва ли щях да постигна някакъв резултат, просто защото той беше едро бебе, пълничко и му тежеше дупето доста, за разлика от кака му, която беше слабичка и жилава. Та така... не си виновна ти, че детето не е готово още да се обърне, ще го направи със или без твоето настояване, по-добре без (според мен).

# 13
  • Мнения: 5 393
Изобщо не се притеснявай.Всяко детенце се развива различно.На една позната синчето започна да се върти на 6-7 месеца, до тогава изобщо не помръдваше.Обаче като се открехна на въртенето......нямаше спиране, обикаляше стаята въртейки се. Joy

Лекарката ти да си гледа работата.Какво значи"кара ми се", и " не съм я учила".Когато е готово детето само ще се завърти.
Търпение Hug

# 14
  • Мнения: 750
Спокойно де...Второто ми дете се научи да сяда и да се върти и изправя едва на 9 месеца, пък нищо си му няма, съвсем здрава.

Общи условия

Активация на акаунт