Има ли романтика ако няма средства?

  • 6 412
  • 145
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Имам едно запитване...Как мислите,дали ако нямаме пари4ки можем да сме романти4ни?Изненадата,дребния подарък без повод подарен с усмивка,романти4ната ве4еря в тих ресторант(евентуално на свещи)до каква степен зависят от парите?И изобщо половинките ни сещат ли се за подобни прояви на нежност?Колко 4есто?  bouquetЦветята присъстват ли някога,някъде в дома ви,подарени с или без повод?Абе с една дума дали мъжете ни са романтици и колко 4есто?Имаме ли средствата за романтиката(ако изобщо тя зависи от тях)?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Изобретателността и склонността към романтични изненади са вродени  и не зависят само от парите. Чукундур с пари проявява толкова артистизъм и романтика, колкото и чукундур без пари.

От друга страна изобретателен романтик с ограничени средства, рискува да извърши деяние, което да не бъде оценено по достойнство от гладкомозъчна възлюбена, с представи за романтика тип S-класа.

# 2
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Не! Няма! Освен ако не сте тийнейджъри... ама тогава нещата са други...

Каквото и да си говорим щастието, любовта, здравето и всичко изобщо си има своята цена и тя се измерва съвсем добре в пари!

Не е нужно да са МНОГО, просто трябва да са достатъчно.
Не можеш да си здрав, ако ходиш със скъсани обувки и се блъскаш в градския транспорт, където болни хора кихат срещу теб - друго е да си добре облечен и да се возиш в топъл автомобил.
Не може една жена да е продължително време желана от мъжа си, ако не може да си позволи да си купи хубава дреха или да си направи косата или да отиде на козметик или... сещате се, списъкът е дълъг...
Трудно е да поддържаш романтиката, изпращайки приятелката си в гнусна, раздрънкана таратайка без парно и без радио...
Не можеш изобщо да мислиш за романтика, ако нямаш средства да осигуриш качествена храна на детето си, или не дай Боже да не ти стигнат парите за необходими лекарства...

Има определени физиологични нужди, които се задоволяват за съжаление само с материални активи... поне за мен е така. Задоволени ли са те, тогава мога да надграждам и да мисля и за емоционални и духовни наслади...

П.П. Вкъщи в коридора сутрин е 4 градуса. Когато стана и мина през него сънена, за да отида до банята, се чувствам толкова ужасно,  че ако ще и звездите от небето да ми свалят, никаква романтика няма да ми дойде наум!

# 3
  • Мнения: 25 571
За романтиката не знам дали трябват средства (кое е по-ценно - луксозният букет, купен набързо от магазина или откъснатото с риск за живота цветче? Пърженото яйце с форма на сърце, поднесено с любов или скъпата вечеря в тежкарски ресторант?  Thinking), но на любовта тяхната липса никак не пречи. Даже напротив, ако хората се обичат истински, трудностите могат само да ги сплотят още повече.

# 4
  • Мнения: 1 008
От личен опит: когато нямаше пари, имаше романтика. Сега парите ги има,но романтиката липсва.

# 5
  • Мнения: 5 577
моя опит - когато нямаше пари имаше романтика, сега има пари - и пак има романтика, но е много по-лесно и много по-приятно.

каквото и да си говорим, парите са си пари, и е по-лесно когато ги има.

# 6
  • Мнения: 3 423
каквото и да си говорим, парите са си пари, и е по-лесно когато ги има.
но трудно могат да разчупят едно дърво.
нали първо трябва да му хрумне идея.

има ли я идеята, парите помагат.

# 7
  • Мнения: 94
В този напрегнат живот да ли ти остава време да мислиш за романтика ShockedПо принцип май ние жените сме по-романтичните натури,мъжете ако не ги подсетиш има да чакаш. CloseЕ,някой де...

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако няма романтика когато човек е на 20-тина години и без пари, кога? С годините "съзряваме" (а според мен си е чисто залитане към парите) и забравяме за тези моменти.

# 9
  • Мнения: 2 131
Романтиката няма нищо общо със средстваа /е, разбира се, че ако ги има не са излишни/. Вечерята в скъп ресторант, пък било то и на свещи, може да не е романтична. В същото време дори думичка или жест може да те накарат да се чувстваш най-специалния човек на света.
Е, друг е въпросът, че /особено при семействата/ драстичната липса на средства може да доведе до негативни емоции и самото желание за романтика да го няма въобще.

# 10
  • Мнения: 4 965
моя опит - когато нямаше пари имаше романтика, сега има пари - и пак има романтика, но е много по-лесно и много по-приятно.

каквото и да си говорим, парите са си пари, и е по-лесно когато ги има.

Подписвам се под това.   bouquet

# 11
  • Мнения: 824
При нас нещата стоят така-и двамата можем да се наречем романтични натури,но по-романтични сме като имаме по-малко парички.Тогава като че ли на преден план изпъкват нашите отношения,ставаме по-сплотени,все гледаме да се изненадаме с нещо,дори  мъничко.А като имаме пари ставаме "много важни" и само глупости са ни в главата.Затова и не един път съм му казвала на моя мъж,че предпочитам финансовото ни състояние да е такова,каквото беше в началото на връзката и да имаме време за романтични изблици,отколкото да блъскаме като луди за повече пари,респективно и по-малко време за самите нас.

# 12
  • Мнения: 243
Човек е или романтичен, или не. С пари или без пари. Но...


каквото и да си говорим, парите са си пари, и е по-лесно когато ги има.

...това е истината Peace

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Когато липсата на пари е осезаема,и битовизмите са на преден план,моля ви се за каква романтика говорим !


Подкрепям поста на Iggiberry !

С пари всичко можеш да имаш и романтика и здраве ,всичко се купува,защото за съжаление животът е прекалено материален !

# 14
От личен опит: когато нямаше пари, имаше романтика. Сега парите ги има,но романтиката липсва.
И моят опит е такъв, за съжаление...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт