Голям проблем! Изведнъж не иска да спи сам

  • 1 498
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Калоян спи сам от повече от година.
От снощи обаче реве и казва, че го е страх. Не може да каже от какво. Вчера каза: "От стената", днес-"от тавана"  #Crazy #Crazy #Crazy
Хем ми е адски жал, че го карам да спи там, хем взема ли го в нашата стая-край. След 2-3 месеца чакаме и второ дете и няма как всички да спим в една стая. Никога няма да успея да го върна в неговата стая  Cry
Сега му обещах утре да купим светещи звездички да сложим на тавана, но той пак не ме пуска.
Наложи се баща му да седи с него, докато заспи. Но събуди ли се нощем-пак същото  Rolling Eyes
Чудя се дали не е от филмите за динозаври, дето гледа.
Но той ги гледа отдавна и никога не е имал проблеми. А не може да ми дефинира проблема си...Питам, говоря му, гушкам го...Но плаче и то много жално  Sad
Как да постъпя?  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 23:24 от kalli

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и при моя син се получи нещо подобно....малко тьрпение от наша страна и нещата се оправиха сами...сега обаче има нов ритуал преди 3аспиване - гушкане в нашето легло, после с мама или тати 3а рьчичка си отива сам в неговата стая, обикновено а3  оставам при него, докато се унесе, после ми ка3ва чао и целувка 3а лека нощ и го оставям...понякога става и се опитва отново да се гушкаме в нашето легло, но ние не по3воляваме втори пьт...внимателно го врьщам в неговото легло, оставам минутка - две при него, докато пак се унесе и обикновено няма повече проблем....
дано сьм ти помогнала малко  Hug Heart Eyes....

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Същият проблем имам в момента с Калина  Rolling Eyes Твърди, че я е страх и иска да спи при нас, но мисля, че послъгва, само и само да я допуснем на спалнята. В момента все още не спи - изправила се е в леглото си и се напъва да кашля  Wink
Предполагам, че Калоян може и да ревнува от предстоящата поява на малкото човече...Но допуснете ли го веднъж да спи при вас, после става много трудно отучването и трябва да проявите твърдост. Правилно си се насочила - купи му или го заведи да си избере някаква хубава лампа и ако трябва му я оставяйте да свети нощем.

# 3
  • Мнения: 7 947
Оф, и ние сме така - за Коледните празници бяхме с детенце на почивка за 7 дена - и там спяхме тримата заедно на една спалня - оттогава не иска да си спи сам, просто щом си види креватчето и почва рев! А гушне ли се при нас - веднага заспива... Tired

# 4
  • Мнения: 7 821
Аз бих взела слаба нощна лампа, капан за лоши сънища и много разговори. Но не бих го взела в нашето легло.

# 5
  • Мнения: 9 052
Той може да ги гледа отдавна , но да ги раzбира сега и да ги въzприема сега раzлично.
Имаше пуснати линкове към статии с етапите на иzрастване и имаше такива периоди на страх. Моят син също не иска да zаспива сам, zапочна да се плаши от тъмното и вzе да се буди нощем. Забеляzах, че когато парното е по слабо включено нощеска спи по добре и понякога не се буди. ИначЕ баща му отива да спи с него, като се събуди,  zа да не свиква твърде много с мен.
Ако го е страх от тъмного му обясни колко хубаво е тъмното, покажете му вечЕр луната , zвеzдите , раzкажете му zа съzвеzдията ... Купете му малки фосфорециращи zвеzдички и ги накачете по стените.
Случвало се е да се буди чЕсто и да сънува след като е гледал ТВ, zатова ТВ само преди обед у нас и след като zаспи в 8 часа вечЕрта.

Може също да се страхува да не се отдалечи от мама с наближаването на появяването на бебето ... може и по лоше да стане, като се появи. Прочети иz нета има съвети. Можеш да се опиташ отсега да го рпиучишда се грижи zа кукла.
Друго , което се е случвало при нас е било стрес от zасьпиването в яслата (в къщи zаспива гушнат) ... товага като усетеше, чЕ е в легло с решетки нощес и беше ужас, та махнахме решетките ... успех.

# 6
  • Мнения: 605
Нашата голяма /на 4 г./ дъщеря също напоследък не иска да заспива сама, но с оправданието, че не иска да е сама. А е в стаята със сестра си, която вече спи. На въпроса защо иска да съм при нея догато заспива отговора беше "Защото те обичам и искам да те прегръщам и целувам" - как да откажеш? Затова засега просто лежа при нея в леглото докато заспи.

# 7
  • Мнения: 858
Все още нямаме подобен проблем,но мога да кажа за себе си,когато бях на 4 год.Спомням си че тогава очаквахме всеки момент да се роди сестра ми и малко преди това ме преместиха в нова стая.Харесваше ми всичко което правеха за мен,обаче си мислех че правят всичко за да съм далече от мама и татко и смятах че това бебе започва да ми заема мястото по всички параграфи.Плачех много силно и казвах,че ме е страх ,за да спя с някого...даже си спомням че исках да съм болна за да ми обръщат повече внимание.

# 8
  • Мнения: 168
и аз мисля че е ревност от  нероденото бебе

# 9
  • Мнения: 1 800
При нас този период продължи няколко месеца. Проблема се реши като му купихме телевизор и DVD за детската. Сега ляга в леглото и пускам филмче, гледа и се унася и не ни търси.

# 10
  • Мнения: 7 947
ЕЕЕ, това с телевизора не мисля че е добра идея! Това значи - то когато си пожелае - да гледа, а не бих казала, че гледането на телевизия е от най-полезните неща за мъничетата, поне според мен! Е, друг е въпроса, ако и родителите имат нужда от малко спокойствие...хаха Wink

# 11
  • Мнения: 2 751
При нас този период продължи няколко месеца. Проблема се реши като му купихме телевизор и DVD за детската. Сега ляга в леглото и пускам филмче, гледа и се унася и не ни търси.
Сложа ли му DVD-то в стаята, смятай, че няма да мръдне от ТВ-то  Shocked Той е абсолютен телеман и му налагам забрани по колко  да гледа, иначе може цял ден пред ТВ-то  newsm78

За ревността не съм се замисляла, може и така да е.  Thinking

Днес му купих светещи звездички. Иначе спи на светнато, т.е. на отворена врата.
Все пак ми направи впечатление, че днес на обяд поиска да не спускам завесите  newsm78 Явно има нещо общо тъмнината.
Решила съм да го заведа да си избере лампа и детски килим и да го оставям там през деня, за да играе.
Откакто я има тая стая (повече от година), само спи в нея.  Thinking Понеже е малка, прекарва цялото си време в хола и дневната.
С мъжа ми обсъждахме, че ако и през деня е там и внесем повече уют и му пренесем играчките, ще е по-лесно вечер.
Знам ли  newsm78

# 12
  • Мнения: 9 052
Да не се стресне съвсем, че искате да го отлъчите???
Според мен ще е добре  в началото да прекарваш време и ти с него в стаята, а не сам в стаята, ще я намраzи съвсем  Sad

# 13
  • Мнения: 2 751
Според мен ще е добре  в началото да прекарваш време и ти с него в стаята, а не сам в стаята, ще я намраzи съвсем  Sad

О....даааа...абсолютно  Hug такава ми е идеята Peace

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чели ли сте книжкат аза Франклин, който се страхувал да спи сам ?

Общи условия

Активация на акаунт