Как е българското посолство / консулство при вас?

  • 27 397
  • 121
  •   1
Отговори
Как е българското посолство / консулство отговарящо за вашата държава? Доволни ли сте от услугите му или не го търсите от както имате друг паспорт?  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 2 907
В българското консулство в Париж са ги избирали с конкурс за идиоти и съответно са назначили най-грубите и злобни индивиди там.

Ако им звъннеш по телефона за информация ти се говори на "ти", тонът е отегчен и гневен.
Да се смее ли човек или да плаче, незнам.

# 2
  • Мнения: 1 049
Никога не съм използвала услугите на тези учреждения в Италия.
В Словения един единствен път отидох да ми изкарат пълномощно и стана много бързо само дето беше зима , не ме пуснаха на топло ами навън , на студа подаваш документите на едно гише и там си ги получаваш.
Определено паспорта гледам да го подновявам в България, но ми бактиса да чакам и там по опашки.

# 3
ами веднъж ходих за пълномоЩно за паспорт
естествено инфото по телефона беШе греШно, но останалото мина ОК
ходих веднъж и да гласувам 
ина4е от време на време пускат инфо за интересни събития по е_мейл, така 4е да видиШ адресите и на другите, явно по този на4ин искат да сближат българската обЩност тук Simple Smile 

# 4
  • Мнения: 434
Вече девет години ползвам услугите на посолството в Мароко и нямам никакви забележки.
Винаги са любезни и отзивчиви.
С готовност правят справки по телефона.
По-рано сградата беше подтискаща,но новата посланничка направи хубав ремонт и подобрения и сега е много приятно.
Много ми е гордо и хубаво като ходя там! Peace

# 5
  • Мнения: 3 880
Аз само веднъж съм ползвала "услугите" на посолството ни в Берлин и то преди 8-9 години и незнам дали впечатлението ми е валидно и за сегашният екип там, но все пак да си кажа Wink. И там са избирани със същия конкурс, както в Париж Wink
Преди да тръгна към тях предвидиливо се опбадих по телефона да ме информират какво да нося (ставаше дума за смяна на името в паспорта), за да не съм неподготвена, но естествено инфото беше абсолютно неточно и се оказа, че много други неща ще ми трябват и няма да могат да ми свържат работата на този ден. Така на този ден бихме общо 850 км за онзи дето духа Close Накараха ми се, защото съм неподготвена и ме пратиха да си ходя и другия път да се подготвя както трябва...... Питате ли ме как ми трепереше под лъжичката следващия път да не би да е някоя друга фитка на смяна и да се сети, че още нещо й е необходимо. За щастие вторият път стана работата.
А, забравих, преди повече от месец им писах имейл със един съвсем елементарен въпрос, казвам елементарен, защото на него ми беше отговорено на следващият ден от немски служител. Нашите хубавици не сметнаха за нужно да ми отговорят, въпреки че на челно място на сайта им са сложили:

Für Fragen und Anregungen stehen wir unter info@botschaft-bulgarien.de gerne zur Verfügung.
Dr. Meglena Plugtschieva
Botschafterin


Мегленчето може и да е била в отпуска, иначе не мога да си обясня, защо не са ми отговорили, след като иначе уж го правели "с удоволствие" newsm78 Wink
Или може би трябваше да си напиша въпроса на немски newsm78

Имам едни познати, които често са посещавали консулството ни в Мюнхен (последният път преди месец) и всеки път като се върнат от там вдигат пушилка от нерви, така че и тамошните служитела са минали през конкурса Wink

# 6
  • Мнения: 707
Аз съм ходила 1 път в консулството в Мюнхен. Приемната е в един смотан гараж, а служителите бяха нелюбезни. Дори външният им вид беше плачевен (мъжът необръснат, смачкани дрехи), физиономиите намръщени.
Аз бях за заверка на пълномощно и свърших веднага работа, но на опашката чух как се караха с хората, които идваха за кой ли път  Confused.
Май наистина с конкурс ги избират такива  Twisted Evil!

# 7
  • загубено
  • Мнения: 6 447
В Атина съм използвала услугите на посолството 2-3 пъти.Ако имам възможност го избягвам.
Въпреки че раздават часове(за след 1 месец),и уж да не се чака много си е висене.Супер неучтиви,по тел не дават информация,даже последният път се зачудих дали не говоря с някоя чистачка.На всички въпроси отговаряше с" Не знам".

# 8
  • Larnaca, Cyprus
  • Мнения: 435
Кипърското е .....
Ако се обадиш за инфо по телефона.....
 offtopic
Ако отидеш на място чакаш чакаш и най накрая не ти обръщат особено внимание..
Не дай си боже да ги попиташ нещо повече от това за което си дошла правят едни физиономии.. Mr. Green
 А пък най куриозния случай беше преди около 7-8 години това беше със стария персонал..
Значи аз още кърмех тогава ...И беше на бегом да накърмя да се качим в колата и да отидем до посолството което е в друг град на около 40мин от нашия.
След като пристигнахме 10 мин преди да затворят направо искаше да ни изгони че затваряли..
Тогава мъжат ми като се ядоса Twisted Evil представете си чак консула слезе отгоре да види какво става..
Важното е че ни обслужиха накрая де.. Peace

# 9
  • Мнения: 1 783
Никога не съм ходила лично, само по телефона сме говорили - един път във Вашингтон, един път в Чикаго. В Чикаго като цяло бяха доста любезни и свършиха чудесна работа, определено ни влязоха в положението. Във Вашингтон бяха ОК. Нямам причини за оплакване.

# 10
  • Мнения: 66
И в Лисабон служителите в посолството са като тези в Париж и Берлин . Налагало се е няколко пъти да ходя , но всеки следващ път бях все повече разочарована от тяхното обслужване. Имам чувството , че те не са там за да помагат на нас българите в чужбина , а точно обратното . Освен това при изваждането на пълномощно за идването на децата ми от България на мен ми търсиха и  техните свидетелства за раждане , а на таткото който  е в друга страна изобщо не са ги търсили в  българско посолство там . Така и не разбрах дали наистина са били необходими или чисто и просто искат да ни усложняват живота.  #2gunfire

# 11
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ходила съм в консулството ни в Солун само веднъж през 2002г. Не зная дали екипа е същия вече, но останах приятно изненадана. Консула лично ни прие, защото работното време на служителите приключи преди да дойде нашия ред. Свърши ни работа и ни пожела всичко хубаво Wink. Надявам се ако пак ми се наложи да попадна на същата любезност.

# 12
  • Мнения: 1 526
В Тел Авив също са под всякаква критика!
Налагало ми се е два пъти да ходя. Първо работното им време е адски неудобно.
С ченгел им дърпаш думите от устата. А когато все пак склонят да отговорят то е половината истина с половин уста. Днес плащаш утре си взимаш пълномощното (примерно) и губиш два дни работни, защото не могат да бият един печат на място. Ако пък платиш двойно става същият ден, но следобед. Ако си от друг град  Tired...
Бях свидетелка на много неприятна сцена. Дъщеря на БГ преселник искаше да си вади виза, за да посети баба си. Първо не и обясниха, че може и без виза ( поне за месец) и второ и говориха толкова бързо и предъвкано, че тя с нейният български нищо не разбра милата три пъти ги помоли да й обяснят, накрая ревна и се обади на баща й да идва да се оправя  Tired...
Може не всички служителки там да са такива (и дано не са) но тези две във въпросният ден  ooooh!

# 13
  • Мнения: 508
Оооо в Мюнхен са ужасни. Жалко, че все се налага 3а нещо да ги търсим. Наистина с конкурс 3а идиоти са и3бирани Twisted Evil

# 14
  • Мнения: 927
В Дубай са любезни, но до преди година имаше момиче, което не знаеше бъкел английски, а да не говорим за арабски  Shocked - трябваше да превеждам на мъжа ми за да си подаде документи за виза. Иначе никога не съм чакала там на опашки.

# 15
  • Мнения: 3 423
Избягвам ги.

# 16
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
за тунис-добро ми е мнението, обаждат ни се за покани по празници, ако имаме проблем с идването, ни дават среща в неприемно време и не са ни отказали по тел, инфо! имах даже на послани4ките гсм, в слу4ай на необходимост!не мога да се опла4а досега! дано да не ни пратят "вашите идиоти", където има оплакващи се!

# 17
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Веднъж ми се наложи да ги посетя и веднъж да им се обадя. По телефона се държаха отвратително. На живо, имаха друг за мишена и аз минах покрай капките, но им отне 2 часа за едно пълномощно.

В 90% ( ако не и всички) работещи в посолствата са с връзки.  Close

# 18
  • Мнения: 176
Бих се оплакала от Консулството в Ню Йорк - или по-точно от "телефонната" му част - колко съм звъняла ли, звъняла и никой не вдига... Но като ми се наложи да отида на място и видях че има една единствена жена която работи на гишето (опашка се точи до не знам къде) и едновременно с това трябва да вдига и телефона... направо я съжалих. На опашката всеки се бута, опитва се да се пререди защото "моята работа е най-спешна и бърза" а по телефона лично станах свидетел как някой й крещеше (кънтеше от слушалката в цялото помещение).

Та затуй оплаквания нЕмам. Жената е даже прекалено любезна според мен, като се има предвид на каква фурна се пече всеки ден. (Все пак тя се занимава и с обработка на молби за паспорти, документи, и т.н.)

Ама на г-н Консула мога да кажа ако обича да и наеме помощник който да поеме телефонните обаждания. Peace (пък ако ще и някой с връзки да е  Mr. Green)

# 19
  • Мнения: 750
В българското консулство в Париж са ги избирали с конкурс за идиоти и съответно са назначили най-грубите и злобни индивиди там.

Ако им звъннеш по телефона за информация ти се говори на "ти", тонът е отегчен и гневен.
Да се смее ли човек или да плаче, незнам.
Peace Peace
Пълни глупаци са и в нашите във Рим Twisted EvilЕдната патка си 4оплеше слън4оглед все едно е на седянка.Опитваха се да ме разиграват,та като се ядосах такъв скандал им вдигнах,4е ми оправиха документа за 15мин. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 20
  • Мнения: 1 436
Единствения ми досег с тях беше 2005 когато още заверяваха документи за паспорт по пощата - доста бързо стана. Иначе се опитвах есента да се свържа с новото консулство в Лос Анджелис да питам нещо, но беше кауза пердута. Телефонния номер май е само за украса на сайта  ooooh!.

# 21
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Така, като чета, май конкурса е един и същ и се провежда в България.

Тук в Испания има и много цигани (нашенски) и ако определям отношението към "белите" българи като ужасно, за отношението към тях нямам думи. Но пък и те са много виновни за цялостното лошо обслужване тук.

Поне за едно нещо тук може да се изпита "задоволство" - плаща им се както в Бг, т.е. тяхната заплата в евро е по-малка от тази, която получава и най-раздърпания циганин от опашката. Не знам при вашите посолства как е. Може би това е, което влияе на отношението им.

# 22
  • Мнения: 193
Като дойдох преди години в Германия си мислех, че е унижение да стоиш  и да чакаш часове наред за удължение на студенска виза при немските власти. Уви
доживях да посетя нашetо родно посолство в Бонн.
В един студен зимен ден, измръзнала чаках аз пред вратите, а, а да се отворят...........гледам си часовника...........няма братче...българска точност.
Излезе един чи4ка, почна да мете и ми вика, че щели по късно да отворят, да съм се разходила, къде да ида? Та в този квартал няма кафе, нищо.
Ей по едно време дойде една кака, отвори, говори ми на Ти.......... . След мен влезна възрастна жена, докато аз си попълвах докумнтите за паспорт тя попита на немски нещо. Каката каза, че не разбира немски, да изчака................... По какви критерии ги избират тия служители newsm78

# 23
  • Мнения: 2 093
Консулството в Торонто е о.к. Дори си мисля че по бьлгарси критерии получава висок резултат. Разбира се в сравнение с Канадската администрация е много по мудно и се чака доста на опашка, дори и ако опашката е само от 4-ри човека.

До сега не сьм имала проблеми или оплаквания. Дори ми направи впечетление че консула ( млад и вьзпитан човек) се опитваше да помага на разни разсеяни хора, на които паспортите им беше изтекли, а те имаха самолетни билети за Бьлгария. Служителите са сравнително любеезни, не сьм ги чула да крещят или да са груби. Когато си подавах документи за нов б-г паспорт, не ми харесаха снимките, но ми приеха документите и се сьгласиха да им изпратя нови снимки по пощата. Когато паспорта ми беше готов, ми се обадиха по телефона да ме информират и сьщо човек може да провери на сайта на консулството дали паспорта е готов. Така че като цяло сьм доволна  newsm10

# 24
  • Мнения: 2 907
И какво излиза? Че именно можем да се гордеем с официалните ни представителни служби в чужбина. И да им подражаваме  Mr. Green

# 25
  • Мнения: 185
И аз висях доста пред Българското посолство във Виена. Била съм няколко пъти /9-10/ все на студено отвън съм висяла по 15-30 мин. А един черен българин /циганин/ така си вися човека поне повече от час. Има една тетка /около 40-45 год/ дето много се заяжда,сякаш светът и е крив, но иначе другите са любезни. И по телефона дават само информация след 14,00 часа.
  На моят мъж /австриец/ въобще не му хареса "обзавеждането" - залепени плакати, табла, малки гишенца, науютно...повече не го заведох там, за да не излагам повече БГ, че тетката обикновенно вместо да обяснява направо крещи.
  Има какво още да се желае

# 26
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
И аз висях доста пред Българското посолство във Виена. Била съм няколко пъти /9-10/ все на студено отвън съм висяла по 15-30 мин.

Koга ли и в Испания ще имаме късмета да повисим само 15-30 мин Laughing Whistling... Тук обикновено си отвисяваш цял ден, че и на следващия идваш понякога.  Confused

# 27
  • Мнения: 3 804
а нашите тук в Дамаск са добре,не мога да се опла4а и по телефона отговарят и на ли4но не отказват помощ
ина4е за празници не ни канят ,но пък са ни дали култ,център за безплатно ползване веднъж седми4но и по празниците когато дружеството ни организира събирания

# 28
  • Мнения: 515
Аз пък съм много доволна от Посолството в Норвегия, освен, че организираха българско училище, техен служител редовно ме храни и пои до малките часове на нощта  Mr. Green

# 29
Аз пък съм много доволна от Посолството в Норвегия, освен, че организираха българско училище, техен служител редовно ме храни и пои до малките часове на нощта  Mr. Green

Не се ме знаели да има такива чудни служители в това омайно посолство? Дай още инфо плийз.   baby_neutral

# 30
  • Мнения: 2 907
Happy housewife, и на теб ти се прииска такъв служител, нали?  Mr. Green
Че храни и пои. Той е златен направо. Grinning

# 31
Happy housewife, и на теб ти се прииска такъв служител, нали?  Mr. Green
Че храни и пои. Той е златен направо. Grinning

а училището? а просветата? а грижата за човека?  Money
вази само храниниту и пиенету ви интересанти.  Shocked

# 32
  • Мнения: 6 167
Най-близкото консулство е в Милано, много съм благодарна, че го отвориха, не знам как преди българите от цяла Северна  и Централна Италия са ходили в Рим в посолството. Та, от тази гледна точка съм доволна.
Иначе консулството представлява едно ... стайче в което има и едно гише.
Веднъж ми се е налагало да използвам услугите им, свършиха работата, за която бяхме отишли, малко инфарктно беше, защото аз съм леко глуха и не чувам какво ми се мънка през стъклото, апък те май се ядосват, ако нещо не ти е ясно. Имаха някакви типови образци от разни молби и пр. на дъската. Нямат ксерокс, обаче, поради което се наложи стресово да обиколя за ксерокс наблизо.
Търсила съм ги по телефона - никога не отговаря никой там.
В общи линии това ми е опита, надявам се скоро да не ги търся пак.

# 33
Happy housewife, и на теб ти се прииска такъв служител, нали?  Mr. Green
Че храни и пои. Той е златен направо. Grinning

а училището? а просветата? а грижата за човека?  Money
вази само храниниту и пиенету ви интересанти.  Shocked

каква грижа и просвета??? те ако поне проблеми не създават, Ще са златни направо ....

# 34
Най-близкото консулство е в Милано, много съм благодарна, че го отвориха, не знам как преди българите от цяла Северна  и Централна Италия са ходили в Рим в посолството. Та, от тази гледна точка съм доволна.
Иначе консулството представлява едно ... стайче в което има и едно гише.


хихи това малко, миризливо стай4е им е "приемната" така да се каже
за изборите бяха отворили и останалата 4аст, не е никак зле, у4удих с и колко много служители имат ....

# 35
  • Мнения: 3 491
За консулството в Ню Йорк само хубави неща мога да кажа. Отзивчиви са, вършат си работата. Дори и да им свършва работното време, не затварят, докато има хора на опашката. Отговаряли са ми на въпроси и по телефон, и по и-мейл. Имат също нюзгрупа в Гугъл, и всеки желаещ може да се включи, така получавам най-редовно съобщения за културните инциативи, които организират. Поддържат библиотека с български книги. Всяка събота и неделя отварят вратите си за децата от българското училище, на което пак те са инциатори, и децата се увеличават с всяка изминала година (трета поред).
Надявам се все така да продължават. Може някой да има отрицателни впечатления от тях, не знам, хора разни, случаи разни. Но аз засега лошо не мога да кажа.
П.п. О, да добавя, една от хубавите и  инициативи са съботните консулски часове на места, които са по-далече от Ню Йорк, но пак се обслужват от консулството. Така вместо хората да си вземат почивни дни, за да пътуват и да се занимават с бюрокрации, екипът на консулството отива при тях в предварително определен съботен ден. Такива часове се провеждат в Бостън, и ако не се лъжа, в Атлантик Сити. Помещенията се осигуряват от българските общности по тези места.

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 16:30 от блажка

# 36
  • Мнения: 3 388
Аз съм нямала проблеми с бг-консулството в Милано, каквото ми  е трябвало като документ са ми го правили в срок и е било винаги ок. И по телефона са ми отговаряли винаги, в определените часове. В посолството в Рим не съм ходила, така че не мога да сравнявам, но тук си е доста мизерна т.нар. приемна, а и наистина са много хора- явно им стига бюджета за толкова заплати  Laughing

# 37
За консулството в Ню Йорк само хубави неща мога да кажа. Отзивчиви са, вършат си работата. Дори и да им свършва работното време, не затварят, докато има хора на опашката. Отговаряли са ми на въпроси и по телефон, и по и-мейл. Имат също нюзгрупа в Гугъл, и всеки желаещ може да се включи, така получавам най-редовно съобщения за културните инциативи, които организират. Поддържат библиотека с български книги. Всяка събота и неделя отварят вратите си за децата от българското училище, на което пак те са инциатори, и децата се увеличават с всяка изминала година (трета поред).
Надявам се все така да продължават. Може някой да има отрицателни впечатления от тях, не знам, хора разни, случаи разни. Но аз засега лошо не мога да кажа.
П.п. О, да добавя, една от хубавите и  инициативи са съботните консулски часове на места, които са по-далече от Ню Йорк, но пак се обслужват от консулството. Така вместо хората да си вземат почивни дни, за да пътуват и да се занимават с бюрокрации, екипът на консулството отива при тях в предварително определен съботен ден. Такива часове се провеждат в Бостън, и ако не се лъжа, в Атлантик Сити. Помещенията се осигуряват от българските общности по тези места.

Би ли написала адреса на таз нюзгрупа в Гъгъл, плийз.

# 38
  • Мнения: 3 491
Би ли написала адреса на таз нюзгрупа в Гъгъл, плийз.

http://groups.google.com/group/bg-ny?hl=bg

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 05:53 от блажка

# 39
  • usa
  • Мнения: 2 113
Единствения ми досег с тях беше 2005 когато още заверяваха документи за паспорт по пощата - доста бързо стана. Иначе се опитвах есента да се свържа с новото консулство в Лос Анджелис да питам нещо, но беше кауза пердута. Телефонния номер май е само за украса на сайта  ooooh!.

радвай се, че не са ти отговорили. през 2006 на наши приятели, на които им бяха изтекли паспортите и бяха успели да се свържат с тях, на въпроса какво могат да направят, за да си извадят нови, им бяха отговорили нещо от рода на "нищо. като сте се сетили, че сте българи чак след като са изтекли, оправяйте се сами..." така и не им помогнаха.

За консулството в Ню Йорк само хубави неща мога да кажа.

и аз съм с добри впечатления от ню йоркското консулство. въпреки, че не сме им района, като ми писна да се разправям с ръбовете във вашингтон, им се обадих на тях и ми свършиха работа. може би все пак трябва да отбележа, че това беше отдавна, при предишен консул.

за малко да пропусна да спомена как веднъж преди около три години писах имейл с въпроси на консулството във вашингтон! още не ми е дошъл реда да ми отговорят...

Последна редакция: пт, 11 яну 2008, 06:28 от миз

# 40
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Само веднъж съм ходила до бг консулството в Милано, когато ми откраднаха портмонето с всички документи, банкови сметки и пари в гр. транспорт в Торино, много бяха учтиви и бързи, свършиха ми всичко за 1 час. Доволна съм.

# 41
  • Мнения: 227
A v Ankara sa izbirani s konkurs po grubost i neu4tivost - na primer zahvarliat dokumenti pred teb... a na tova otgore ne znaiat i ezika. Vednaj saprugat mi ''izpolzva'' uslugite im za viza... Confused

# 42
  • Мнения: 3 932
Не ползвам често услугите им, но когато ми се е налагало съм оставала доволна. Учтиви и компетентни са служителите в Отава. Единственото кофти е, че е на 250 км от нас, но едва ли на всички останали е в задния двор, така че не е болка за умиране.

# 43
  • Мнения: 235
Арогантни! Държат се с хората като с цигани! Не знам защо!? Отвратена съм!

# 44
  • Мнения: 27 524
Ужас е при нас.  Twisted Evil На входа като охрана стои вечно пиян младеж, бивш охранител в дискотека в Студентски Град. И в 7 сутрин сме ходили за гласуване или за пасавани и все е бил къркан и неадекватен.  Crazy Служителките - съсухрени, стари, груби, невъзпитани. Жени на 50 и няколко години облечени в бял минижуп и червен оскъден корсет, прорасли косми под мишниците, жълти и редки зъби... Като влезе българин при тях крещят - айде наще  Shocked  Нямам думи просто  Confused

# 45
  • далечно
  • Мнения: 1 029
от Будапеща имам наблюдения от предния екип - неадекватни, но иначе относително любезни...

Имах запитване към консула...накрая ме посъветва като открия решението на казуса си да му звънна да му кажа  Crazy

Бившият посланик ходеше с бели чорапи (не подсещам, че под черен панталон) и обясняваше на официални мероприятия как казал на служителите си да не ядосват жена му (която ходеше с тези рехаво плетените пуловерчета, които прозират), че после тя го ядосва и той си го изкарва на тях. Пълен ужас...класа нямам думи...и това ни беше лицето в тази държава (май след подвизите си в Унгария господинът замина да посланичества в Словения, ама мина си време).

сегашните в Будапеща не ги знам, а Милано още не съм опирала до тях.

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 12:44 от Loreley

# 46
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
и Консулството в Истанбул е под всякаква критика....

но най-гадното е, че работят само от 9 до 12 и народът ходи да се реди на опашка от предната вечер - представяте ли си, само дето не сме почнали да опъваме палатки... при това градът е 15 милиона кажи-речи, а и идват хора от вътрешността на страната...

телефона уж го вдигат всеки ден между 14-16 часа, обаче ако уцелиш шестица, т.е. някой да ти се обади, вероятността все пак да получиш смислен отговор е сигурно не повече от 20%. в повечето случаи нищо не знаят, най-добре "елате на място да проверите"

а и освен това, преди година и нещо на мъжът ми му отказаха виза и от тогава още чакаме да ни върнат част от парите, внесени по тяхната сметка....

добре че тази година още не ми се е налагало да се занимавам с тях!

# 47
  • Мнения: 994
Имам впечатления само от телефонни обаждания до консулския отдел във Вашингтон. Малко трудно е да се свържеш, но не мога да се оплача - винаги са били любезни и достатъчно услужливи.

# 48
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
В Отава са много услужиливи и експедитивни. Много съм доволна от тях.

Във Вашингтон, са тъпи, ограничени, озлобени връзкаджии - обаждала съм се сигурно 10 пъти за информация и всеки път ми даваха различна. Накрая реших да попитам за консула, понеже явно служителите му не си знаеха работата, а той имаше нахалството да ме пита дали се познаваме, че съм питала да говоря с него - беше ужасно груб, ако знам къде да подам оплакване, ще го направя на секундата - тези хора ни направиха живота черен в продължение на месеци, да не говорим всички пощенски разходи за пращане на документи 100 пъти напред и назад, защото не си знаят какво им е нужно да издадат една проста виза!  #Cussing out

# 49
  • Мнения: 3 804
о новия екип тук/Дамаск/ раб оти много добре,ве4е приемат молби за визи от понеделник до 4етвъртък ,а при предишните беше само във вторник и петък-и лятото ставаха страхотни опашки
в събота жената на посланника беше поканила вси4ки БГ тук/ама не можах да стана рано и не отидох/
когато и да се обадя отговарят,така 4е добре е

# 50
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Арогантни! Държат се с хората като с цигани! Не знам защо!? Отвратена съм!
още ли е така?
 
чук-чук, не съм им виждала 'дебелите' очи от много години, дано не ми се налага!

дано чете някой от някое посолство, да се видят колко струват -боклуци Mr. Green

# 51
  • далечно
  • Мнения: 1 029
ТарикМом, бих те посъветвала да се оплачеш във Външно - все някаква обратна връзка имат и принципно конкретни жалби се завеждат с номер, така че.... Peace  аз много си търся правата и хич не си поплювам с админицтративни чудовища, които смятат че ние съществуваме заради тях, а не обратното  ooooh!

# 52
  • Мнения: 4 138
страшно съм доволна и приятно изненадана. моята българия в мюнхен е точно това, което би трябвало да бъде. мили  и любезни хора, готови да помагат и готови най-вече да слушат. доволна съм.

# 53
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Служителките - съсухрени, стари, груби, невъзпитани. Жени на 50 и няколко години облечени в бял минижуп и червен оскъден корсет, прорасли косми под мишниците, жълти и редки зъби... Като влезе българин при тях крещят - айде наще  Shocked 

 Joy Аз съм фен на посолството в Брюксел, значи, - явно най-комичната гледка е там hahaha.

Тел Авив - най-странното нещо е, че имат почивни дни според българската работна седмица и според израелската.  newsm78 Добре им се събират почивни дни  Grinning (като се замисля, учудвам се, че са отворили "сергията" на изборите - те нали се падат в неделя обикновено)

Последния път по телефона отговаряше служителка, която говореше само иврит (предполагам и английски), там не би ли трябвало да има владеещи български език служители  newsm78?
Освен това са строго профилирани в дейността си - нямат информация за никакви събития на бълг. общност в Израел (ако ги питаш тях, добиваш впечатление, че тази общност, ако изобщо я има, е много малка Rolling Eyes), училище за изучаване на бълг. ез. или нещо подобно - не е свързано с тях  Naughty За толкова години не ми стана ясно и кой е валидният им имейл Thinking

Извън това  са много мили  Grinning (особено израелката, която отговаря по телефона Mr. Green )

# 54
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Хахахаха,еййййй ми то не е смеШно  Close,оба4е като 4етеШ и ти става смеШно Confused,аз в посолството сьм ходила мнооооооого пьти,и всеки пьт си казвам ,4е трябва да избягвам следваЩо ходене там,лУбимият ми израз е "АБЕ ГОСПОЖО......",4удя се не знаят ли друго обрьЩение кьм "клиентите"......
Но какво да им се сьрдим Whistling,ние сме 120 000 тук....има всякакви.....а те са 5 най_много вьтре Close.
НАвремето когато се жених в посолството 4акайки отпред да отворят, излезна една жена по ноЩтницА от вторият етаж да  си простира дрехите ooooh! ooooh! ooooh!
А ина4е ако се опитаШ да говориШ с тях по телефона е "mision imposible",на мен ведньж ми се наложи да звьнна в 10 4аса ве4ерта на телефон който беШе публикуван в бьлгарският вестник и от другата страна ми отговори глас на жена която само като я 4ух как вдигна телефона с АЛО направо ме хвана страх/такива екстри като да се предствави да каже добьр ве4ер ням) Close,скара ми се пьрво заЩо не сьм из4акала до другият ден да се обадя а аз и обясних ,4е след като звьня в този 4ас зна4и е неЩе спеШно и я попитах след като тя не може да ми помогне кьм кого трябва да се обьрна  и заЩо тогава изобЩо се публикува телефон на посолството след като не желаят да ги притесняват дори по спеШност на СЛУЖЕБНИЯТ ИМ ТЕЛЕФОН,тя явно се засрами и ме обслужи"културно"

# 55
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
На мен за повече от 10 години един единствен път ми се наложи да ходя до БГ консулството в Торонто за да регистрираме сина ни като БГ гражданин - останах потресена  Twisted Evil Close #Cussing out ...след многобройни обаждания, справки по нет-а и т.н. най накрая след ДЪЛГО чакане си свършиха работата ама трябваше да се ядосваме ... най ми хареса следното - ние с мъжа ми сме женени тук - само църковен брак във БГ катедралата ...като попитах какво трябва да направим да се регистрира брака в БГ (просто от любопитство) и му показах брачното ни свидетелство ...служителя се изцепи че брака ни е незаконен и невалиден в БГ  #Crazy newsm78 ...от тогава ни върви майтап с мъжо че ако го ядосвам много си отива в БГ че там е още ерген  hahaha hahaha hahaha....то не е за смях...

# 56
  • Мнения: 1 550
Не ми се е налагало да звъня често, но винаги са се отнасяли коректно и са ми давали изчерпателна информация.
Имам положителни впечатления (за сега) от нашето посолство в Холандия

# 57
  • Мнения: 1 049
като попитах какво трябва да направим да се регистрира брака в БГ (просто от любопитство) и му показах брачното ни свидетелство ...служителя се изцепи че брака ни е незаконен и невалиден в БГ  #Crazy newsm78 ...от тогава ни върви майтап с мъжо че ако го ядосвам много си отива в БГ че там е още ерген  hahaha hahaha hahaha....то не е за смях...
А и ние според италианската църква не сме женени, щото  сме бракувани  само в общината.   Joy hahaha
Извинете за спама.

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 11:00 от Zai4enze

# 58
  • далечно
  • Мнения: 1 029
booboo's mama, в БГ само църковен брак не важи...т.е. на базата на свидетелство за църковен брак от Канада не можете да си издадете свидетелствто за граждански брак.

сори за спама, помислих 4е е важно.

# 59
  • Мнения: 3 880
booboo's mama, в БГ само църковен брак не важи...т.е. на базата на свидетелство за църковен брак от Канада не можете да си издадете свидетелствто за граждански брак.


Подкрепям Peace.  Booboo's mama, ако наистина имате само църковен брак, в БГ няма как да ви признаят брака, защото там от край време църковния брак не е официален (законен) и той, сам по себе си, не прави хората "женени" в този смисъл на думата Peace (затова там по сватбите има такъв стрес- първо бягай в гражданското, после бягай в църквата и цялата рода след теб Crazy) Трябва и граждански брак. А той се регистрира лесно- в общината.
То вярно, че в посолствата ни се подвизават много кухи лейки, но не на всичко, което кажат трябва да се смеем Wink някой път говорят и истината Simple Smile Но пък този е можел да ви обясни защо е невалиден, щом не сте знаели, а не да ви каже само "невалиден е". Е това най-ме дразни, дърпаш им думите с ченгел от устата, ако не се сетиш да питаш за някоя подробност хич няма да си размърдат езика по тяхно желание да разяснят кое и как....

# 60
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
booboo's mama, в БГ само църковен брак не важи...т.е. на базата на свидетелство за църковен брак от Канада не можете да си издадете свидетелствто за граждански брак.

сори за спама, помислих 4е е важно.



Зависи... италианският църковен брак, важи и като обЩински, религиозното лице играе и роля на обЩинско такова, след церимонията, сертификатът се преписва в обЩината.

# 61
booboo's mama, в БГ само църковен брак не важи...т.е. на базата на свидетелство за църковен брак от Канада не можете да си издадете свидетелствто за граждански брак.

сори за спама, помислих 4е е важно.



Зависи... италианският църковен брак, важи и като обЩински, религиозното лице играе и роля на обЩинско такова, след церимонията, сертификатът се преписва в обЩината.

по разли4но е тук....
в Бг не важи ...

# 62
  • далечно
  • Мнения: 1 029
booboo's mama спомена 4е е питала във връзка с издаване на бг сводетелство за брак  (по-то4но препис/пресъставяне или както там се казва на 4ужбинското ти свидетелство ). В БГ това става на базата на граждански брак само. интересувала съм се по въпроса и това бе6е ситуацията преди 5 години  Embarassed

Вероятно, ако отиде6 в бг с италианско свидетелство, което макар и издадено на базата на църковен брак важи и като граждански такъв, то няма да те върнат - нали там има подпис на служител4е от гражданското. 

# 63
  • Торонто/София
  • Мнения: 251
Мерси момичета за всички съвети и отговори   bouquet - да ви кажа честно - той (брака) в БГ може и да си седи нерегистриран - хич нямам намерение и желание като си отида за 2-3 седмици дни наред да се разправям с бюрократи които не искат/не могат да свършат работа  Close....важното е че сме си женени  съвсем законно тук и тук си живeeм  married...ако някога, по някаква случайност решим да се преустановяваме в БГ ще се оправим....то аз поради всички изброени от вас и мен причини и никакви БГ документи не си вадя....за ходене един път на 7-8 години и канадския паспорт си ми върши работа....  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 352
Да добавя малко инфо и за нашето посолство в Словакия.... телефон вдигат, обяснения дават, информацията не винаги е актуална обаче. Всяка година на 8 декември се обаждат на всички студенти тук и правят студентско парти, на което присъства и самия посланик. Студентското парти е приятно мероприятие, запознаваме се с други българчета тук.

Дотук добре...., но за консулския отдел  Close  Предпоследният път, когато прибягнах до услугите им и помолих консулката (28 годишна!!!! за която си мислех, че е някаква секретарка там  Rolling Eyes ) да ми снима изискванията за издаване на паспорт (1 страница!), тя вдигна вежди и ми отговори,че вече 5 пъти тази сутрин се е разкарвала до втория етаж и я болят краката да ходи на тези високи обувки (поне 15 см токче), така че да седна и да си ги препиша....  Shocked  Просто онемях!  Close   Както и да е.

Последният път обаче, когато отидох да си взема новия паспорт (вече с новата ми фамилия) и като го отворих, забелязах,че фамилията е изписана грешно. Питам я защо така е станало, какво да правя сега, като фамилията ми е различна от тази на мъжа ми, а тя се засмя и вика: Божеее,хихихи, аз съм забравила да ти( !!!) кажа, че когато името се изписва по различен начин от фонетичната транскрипция от български, трябва изрично да се посочи как да се изпише на латиница!
Просто  #2gunfire  На мен ми причерня, щях да припадна, защото този месец трябваше да подписваме договор за покупката на апартамент (за която ми е необходим паспорт с ПРАВИЛНО изписано име!), освен това бях бременна в 9 месец и беше адска жега. Нямах сили да й кажа нищо, само мъжът ми ми донесе вода и си търгнахме. После паспорта го оправихме по куриер с помощта на баща ми директно в БГ.  Confused

# 65
  • Мнения: 3 674
Доволна съм от нашето консолство в Осло. Винаги когато им се обадя, ме свързват веднага с конслулката която ми дава точна информацияза това което ме интересува.

Внимателно ме изслушва, и отговаря точно на въпросите ми. Когато привършим е казвала..."Ако имате още въпроси или нещо неизяснено, обадете се пак!"  Simple Smile

Като цяло хората  които работят в послството са  доста отговорни и точни.Откликват за помощ. Така че аз лично нямам оплаквания!  Peace

# 66
  • Мнения: 113
Аз съм много доволна от посолството ни в Каракас,винаги те посрещат добре,специално посланика излиза да те посрещне,черпят те кафенце,приказват си приятелски с теб,и засега винаги са си вършили работата много добре,мои лични наблюдения.Дори днес бяхме канени на Великден там,беше чудесно.Винаги на 3 март и 24 май се организират коктейли на които канят всички българи  на които имат контактите.В съботите има курс по български език-безплатен.
Лично аз съм възхитена от отношението им.Жалко ,че на други места има служители които не си вършат работата както трябва.
Моля ви не слагайте всички под един знаменател ,има и хора дето знаят как да работят. Wink

# 67
  • Мнения: 3 461
Как е българското посолство / консулство отговарящо за вашата държава? Доволни ли сте от услугите му или не го търсите от както имате друг паспорт?  Rolling Eyes

Никакво го няма, в буквалния смисъл. Най-близко са посолството в Кувейт( там съм много доволна от консула Мирослав Зафиров) и консулството в Дубай. Не съм доволна, че в 21 век не можеш да си извадиш паспорт в посолството както правят всички останали страни, а трябва всеки път да се връщаш до България, че нямат дори и дипломатическа поща и бях посъветвана от служителка да не пътувам толкова много, за да не ми свършва паспорта бързо.

# 68
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
    Не съм ползвала услугите на консулството ни в Солун,но на наш приятел наскоро му се наложи да поднови личната си карта и каза ,че са били много любезни.

# 69
  • Мнения: 560
В нашето все още няма посланик.
Очакваме го скоро да се появи. Grinning
Консулката ни е страхотна!Казва се Нели Симеонова.
В много добри приятелски отношения сме и смея да твърдя,че е прекрасен човек и голям професионалист!
Жалко,че септември месец и свършва мандата! Sad





# 70
  • Мнения: 30
 Аз да изкажа  благодарствени слова, затова че от вчера разбрах, че си имаме от няколко месеца нов посланик в Дъблин (Ирландия).
 Досега почти за 2 години, никаква организация, нито добро отношение по телефона.
 Но, от 2 месеца коренна промяна, първо тържество на мартеницата, сега православна служба, по случай Великден, сега имаме отново покана за "Детска рисунка " за 24 май.
 Направо да не повярваш. Изведнъж се почувствах горда българка, че ето "собствената ми страна не ме е забравила".
 Защото, ако не са такива събирания и разни форуми,  нямаше да си имам никого на този остров.
 Така, че още един път благодаря за успешния избор на посланик на Република България в Ирландия.
 Дори самия кмет на Дъблин, уважи вчера нашия празник и присъства на службата!

# 71
  • Мнения: 2 567
Засега винаги съм била доволна от консулските служби в Бон и Мюнхен  Peace Отговарят на телефона, сравнително любезни, вършат си работата. Какво повече му трябва на човек  Grinning

# 72
Аз да изкажа  благодарствени слова, затова че от вчера разбрах, че си имаме от няколко месеца нов посланик в Дъблин (Ирландия).
 Досега почти за 2 години, никаква организация, нито добро отношение по телефона.
 Но, от 2 месеца коренна промяна, първо тържество на мартеницата, сега православна служба, по случай Великден, сега имаме отново покана за "Детска рисунка " за 24 май.
 Направо да не повярваш. Изведнъж се почувствах горда българка, че ето "собствената ми страна не ме е забравила".
 Защото, ако не са такива събирания и разни форуми,  нямаше да си имам никого на този остров.
 Така, че още един път благодаря за успешния избор на посланик на Република България в Ирландия.
 Дори самия кмет на Дъблин, уважи вчера нашия празник и присъства на службата!



Heheheheh, izviniavai, kade ste bili prez poslednite dve godini v dublin? nie i priatelite ni v kastata kadeto jiveeem poluchavahme daje pokani po postata za kulturni proiavi - imashe goliam koncert za prisaediniavaneto ni kum EU, chestvania na 24 mai ot tri godini, EVA kvartet piaha prez 2005, ot muzikalnite ni uchilista (ne pomnia ot koe tochno) biaha za 24 mai. Nash poznat kato se obadi i si ostavi adresa i toi v posolstvoto - poluchi na sledvastata proiava pokana. Noviat poslanik prodaljava tradiciite prosto...
A naskoro imah rabota v konsulskata slujba tuka v dublin - po dobre da ne komentiram - pod vsiakakva kritika...nov chovek li ima, ne znam, predi sa mi kazvali, che e stavalo barzo v ramkite na priemnoto im vreme.
Anele, moje i da sme se videli na slujbata v nedelia, ama ne se poznavame iavno...

# 73
Iskma samo da popitam i ako move nqkoj da mi otgowori na e-maila azoranis@gmail.com. nalaga mi sed a patuvam do Irlandia skoro no niamam pasport. Moga li da zamina samo s li4nata si karta zashtoto stava duma za prebivavane ot 4 dni. Ako niakoi move da mi dade otgovor shjte sum mnogo blagodaren.

# 74
  • Мнения: 236
Ау, наплашихте ме бе хора! Другия месец летя до Вашингтон да си пускам за нов паспорт че моя изтече март месец. Щях да чакам консула ама той чак юли месец идва, я дойде я не. По телефона като приказвахме, учтиви ми се видяха, да видим... моята бланка е готова попълнена, дано не ме мотаят много Sad

# 75
  • Мнения: 48
За Ирландия не ми говорете,те не работят с българи а само с ирландци......нали са пощурели да купуват имоти,та човек неможе да се вреди до прословутата им помощ.5 пъти се наложи да ходим при тях....имаше масичка и 2 стола и взеха че ги махнаха...да не пречат Mr. Green
Да не говорим за изрази от рода "само не и бебешка количка" и изобщо отношението им към хората е ужасно...

# 76
  • далечно
  • Мнения: 1 029
4baby, дано не ти трябва паспорта скоро, за6ото е едно 4акане прословуто  - нали великите ни дипломати пестят от дипломати4еска по6а. Та ако тъкмо е "тръгнала" последната, току виж твоята молба потегли 4ак след някой друг месец, после докато стане паспортът готов и ти го пратят обратно пак с дипломати4еска по6а  ooooh!  Whistling

# 77
  • Мнения: 1 572
в Белгия консулката е някво супер тъпо пар4е - тук има 2 езика френски и фламандски , но и английския го водят за официален уж , и 4е тази вежлива дама която говори само френски ,  отговори на моята кръстница (фламандскоговоряµа която се опита да я попита на англииски ) -ТИ КАТО СИ БЕЛГИЙКА ТРЯБВА ДА ГОВОРИ6 ФРЕНСКИ, и бам телефона,а тая овца като взима толкова пари заплата и живее на държавна издръжка дали аджаба не трябва да знае 2-3 думи английски и да е малко по-възпитана newsm78, 6то не ме направят мен консул 4е им говоря езиците. newsm78Направо бях потресена , не за друго ами 6тото се излагаме като кифладжии

# 78
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Jeje, аз като често намираща правата си бих ви предложила да се оплачите от това отношение на консулката в МВнР. Молбата ви ще бъде заведена с входящ номер и са ДЛЪЖНИ да ви отговорят по някакъв начин (и в някакъв срок...), пък било и прозаично-тъп шаблонен отговор.

Обаче ако всеки само си мълчи, то на консулката нищо няма да и смущава пиленето на ноктите. Виж, ако някой й спомене, че "глей тва тъй ни гу пръй", може и да се сецне (далеч съм от мисълта, че биха стигнали по-далеч)

# 79
  • Мнения: 2 804
В Рим са много зле !
Да не говорим за това , че в посолството ни няма тоалетна .
Моите деца винаги като пътуваме за там стават болни , съответно  Sick и са зле .
Та последния път ми казаха да съм ходела до близкия бар да си измия детето , а аз бях с корем една седмица преди термина .
Грам човещина нямат тия жени там .
Пред очите ми видях как се изхилиха на едно момче гей .
И той се ядоса и поиска да говори направо с консула .
Освен това за да вземе виза мъж ми трябваше да се върне след 3 дни не ставало веднага , а ние сме на 300 км от посолството .
Ако не ви се налага да им използвате услугите , най-добре ще е .

# 80
  • Italia
  • Мнения: 4 492
В Рим са много зле !Да не говорим за това , че в посолството ни няма тоалетна .
Моите деца винаги като пътуваме за там стават болни , съответно  Sick и са зле .
Та последния път ми казаха да съм ходела до близкия бар да си измия детето , а аз бях с корем една седмица преди термина .
Грам човещина нямат тия жени там .
Пред очите ми видях как се изхилиха на едно момче гей .
И той се ядоса и поиска да говори направо с консула .
Освен това за да вземе виза мъж ми трябваше да се върне след 3 дни не ставало веднага , а ние сме на 300 км от посолството .
Ако не ви се налага да им използвате услугите , най-добре ще е .

Потвърждавам. От няколко години отвориха Консулски отдел тук в Милано,но никога не съм ходила, не ми се е налагало. Камък ми падна от сърцето,4е ве4е не трябва да се разправям с посолството ни и нелЮбезните му и некомпетентни служители.  Crossing Arms

# 81
  • Мнения: 2 379
От няколко години отвориха Консулски отдел тук в Милано,
Аз съм ходила там да гласувам. Мнооого чакане за нещо, което можеше да стане доста по-бързо.
А преди няколко месеца трябваше да се обадя за някаква информация. Свързах се след дни звънене и невдигане.
А да, а първият път, когато се свързах, ми казаха, че съм се свързала в час, който не е по мойте въпроси и да се обадя пак (на същата служителка) в друг час. Joy

# 82
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


Потвърждавам. От няколко години отвориха Консулски отдел тук в Милано,но никога не съм ходила, не ми се е налагало. Камък ми падна от сърцето,4е ве4е не трябва да се разправям с посолството ни и нелЮбезните му и некомпетентни служители.  Crossing Arms

и дано не ти се налага. Щото или е заето, или не вдигат  Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 142
Здравейте мами,
Искам да споделя моя опит с консулската служба в Лондон.
Подадохме документи за паспорт на сина ми през месец март. Аз издадох пълномощно на съпруга ми, слагах апостил, изпратих го до БГ да го преведат и заверят с МВР.  Обещаха ни, че паспорта ще бъде готов в края на м. май.
След като не го получихме, аз започнах да звъня. Съпругът ми се опитва да се свърже с тях една седмица, аз изпращах мейли и най- накрая на десетия ден аз се свързах.
Оказа се, че документите са върнати, защото в посолството са забравили да сложат печат "вярно с оригинала" върху фотокопието на пълномощното. След като ги попитах, защо не са се обадили да ни кажат - отговорът бе "ами ние получихме дипломатическата поща преди два дена и сега сме започнали да звъним на хората".
Върхът на всичко бе като ми поискаха 8 (осем) паунда за това, че документите ще бъдат върнати в България. Аз им казвам, че билета ми до Лондон е 100 паунда и няма да ги дам. Попитах ги дали приемат чек или банково нареждане (боже опази!!!) Искаха парите в кеш.  Joy
Свързахме се с мои познати в Лондон (небългари) и ги помолихме да отидат и платят 8 (осем) паунда. Те, моля ви ,отишли и чичкото на вратата намерил документите и сложил пред тях печата и казал "You see, everything is ok now", но не им взел осемте паунда. Обаждам се аз до посолството да ги питам, при което чувам на заден план как жената се разправя с мъжа, защо не е взел парите.
Не исках да им вдигам скандал, но това е недопустимо. В Нова Зеландия, подаваш заявлението по пощата и паспорта се получава до 1 месец. Не мога да разбера бюрокращината и защо толкова е трудно да се стане българин.
Сега, чакам паспорта в края на м. септември  #Cussing out
Стискайте палци, дано да го получа.

# 84
  • Мнения: 2 786
Не мога да разбера бюрокращината и защо толкова е трудно да се стане българин.

Съдбата се опитва да ти намекне нещо  Wink

# 85
  • Мнения: 2 674
Цитат

Искаха парите в кеш.

 


Да,няма по-големи шегаджии от българските институции и фирми в чужбина.Да им беше пратила бурканче с дребни монети,ма те сигурно имат изискване и какви монетки приемат.На мен също ми се случи подобна случка.Обещавам си следващия път  поне и аз да се изгавря с тях по някакъв начин.Не ми стигнаха нервите и времето този път.

Последна редакция: чт, 12 юни 2008, 13:54 от zonka

# 86
  • Мнения: 121
За първи път ми се наложи да ходя до консулството в Бон преди 1 седмица. Обаждах се по телефона за информация. Доста трудно се свързах, на майла ми не беше отговорено, но на място като отидохме, бяха много любезни. Нямаше никакви чакащи хора. За 15 мин си свършихме работата.

# 87
  • Мнения: 26
Здравейте и от мен!Да допълня за посолството ни в Мадрид.Не вдигат телефона ,държат хората в " Задния двор"(а имат огромна приемна).Като се омъжвах беше пародия.Никакъв ритуал,съпруга ми каза повечето думи  #2gunfire

# 88
  • Мнения: 236
Ето че визитата ми до Вашингтон и нашенското посолство мина и мога да споделя опит.... значи очаквах да има изпълнения. Въодушевена че всички документи ми бяха попълнени отивам и ги давам, всичко точно, кеша ми беше с $5 по-малко, че се наложи да ходя да търся АТМ, но и това се оправи. Касова бележка не ми дадоха и мъжът зад дебелото стъкло, Г-н Маринов, се скри набързо, при което аз се провиквам през стъклото "Извинете, може ли едно въпросче?" никакъв отговор. След секунди пак се провиквам, при което се чува отвътре "Добре де, добре де, не сте единствените".... Simple Smile

# 89
  • Мнения: 580
Посолството във Виена е много зле. Ама много, много зле. Никога не ми се е налагало да чакам навън, защото изобщо не питам дали да чакам или не и общо взето ако изобщо отивам там, то отивам  с надеждата да се скарам с някого. Действа ми много разпускащо, Почти като посещение в СПА Център.
Служителите са тъпи и неучтиви, една беше седнала да ми обяснява, че видите ли "госпожо, аз съм филолог и не ме учете как да работя на компютър"  hahaha
Лошото е, че си измислят разни закони и повечето хорица не си търсят правата, стискат зъби и плащат за разни глупости без да се поинтересуват как стоят нещата, само и само да не се разправят със служителите на посолството. Както става в момента с декларациите за дете пътуващо само с един родител/ с баба / с дядо за България.



# 90
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз се чудя какъв е този страх на хората от тези служители в посолствата ни.
ами те са там точно заради нас, хора не се свивайте и си търсете правата.

не вдигали, навиквали....да вземем да сложим някакви телефони, където можем да се оплакваме от недостойно отношение викам аз newsm78
има ли такова нещо?

# 91
  • Мнения: 801
 doh smile3511 smile3511   
Аз преди да тръгна отново за БГ консулат, ще си изям паспорта и ще помоля за жителство в Папуа  : Некомпетентността и професионалното обучение на държавните ни служители са невероятни и граничат с идиотизъм.
Консулата в Берлин е олицетворение на думите ми. Обаждаме се питаме, жената обяснява любезно, аз си водя старателно записки.
1. Първо за сключване на брак ни искаха едни абсурдни и забранени от закона за тайната на пациента изследвания за спин, сифилис, ментална вменяемост. Направихме ги
2. Намираме български доктор в Берлин, който да ни освидетелства като нормални
3. Качвам се на влака  и пътувам 400 км до Берлин за подаване на молба.
Там ме посреща една smile3504 служителка и ми казва чакайте да видим какво ви трябва. Гледа, търси, вади папки почти мина работното време, накрая попълних молбата и тя ми съобщава : Ние не може да ви приемем молбата , защото консулът ще се сменя. smile3516 Казва няма да ви я приемем smile3515 ще дойдете след седмица отново. smile3511 Аз побеснях защото мен ме чака тримесечното ми бебе, дала съм луди пари за Експрес до Берлин, пътувам цял ден и не може никой да ме убеди, че смяната на консула е пречка за подаване на молба към следващия.
 #Cussing out #2gunfireОказа се, че можело.
Свидетели ще имате ли? Не
Декларацията мъжът ви ще я подпише като дойде. Добре
Ама защо лекарския атест е на немски, ще трябва апостил smile3511 При този лекар ни прати консула и каза че всичко е наред, доктора направи това което и друг път е правил, но този път не.   Звъни служителката на консула, консула ме връща при доктора, инсталираме кирилица, написваме атест на кирилица. Предадох документите лично на стария консул и newsm17
Идва великият ден за сключването на брака. Вечерта в 17:45 звъни GSMа ми на касата на Аldi и момата ми съобщава че ако нямаме свидетели, няма церемония.  Peace ние и без това не искахме церемония, а подписване. Е да ама без церемония, няма подписване, ако не доведете свидетели няма да ви отворим вратата.  Shocked box newsm78 в сряда всички са на работа, кой да ни стане свидетел, че да тръгне и за Берлин, абсурд. За щастие двама приятели студенти от Лайпциг и Киел ни спасиха церемонията.

Два месеца по- късно, мъжът ми го замотаха за документите за паспорта и му казаха, че трябва да се върне до България.  newsm78 #Cussing out #2gunfire защото аз това го правих само няколко месеца преди това и стана.

Другият път ще отида единствено за отказ от БГ гражданство там.

# 92
  • Мнения: 801
Мога да говоря и за безотговорността на консул и консулски отдел 1990 в Бенгази, Либия по отношение на правна и съдебна защита на правата на българите. Тогавашния консул остави български деца в затвора, не било негово задължение. Децата бяха арестувани, защото се целували.  Нищо чудно, че последва този толкова болезнен процес със сестрите. Българите в чужбина са безправни и изоставени на произвола на съдбата от посолството и консулската служба.

# 93
какво да ви кажа: вашингтон бие по точки. не мога да си обясня с какъв конкурс за идиоти ги избират. загубиха паспорт и после не поемат отговорност. на въпросите по телефона отговарят "много звъните госпожа". на неудобните забележки от наша страна се пенят и викат и се орпавдават че нищо не зависело от тях. те били отбрани хора... дабе, за това не вдигат телефона, консулствотоо работи само от 10:30 до 12:30. да не говорим че не поемат никаква отговорност за това че пртащат грепния паспорт на грешния чоек. с две думи -безобразие и резил!!!

# 94
И във  ИСПАНИЯ  е  някъкав ужас.Винаги  овикан независимо  за какво, не вдигат телефоните  а после  ние  лъжем  те били  винаги  там.Ама  къде  в апартаментите ли  горе кудето  живеят Thinking Crossing Arms

# 95
  • Немция
  • Мнения: 6 813
И аз да дам моето одобрение за консулството ни в Бон. Рядко учтиви и услужливи бяха- не само по телефона, а и на живо ! Peace

# 96
  • Мнения: 2 253
 За консулството в Чикаго бях слушала какви ли не отзиви, повечето негативни. Когато ми се наложи да се сблъскам сама със служителите там, останах доволна. Русата лелка бе малко кисела, но тя си го носи това чиновническо поведение от време оно...Допустимо кисела е, при следващото ми посещение, бе на ниво, даже направо ще си я нарека мила. Младото момиче, освен че е много симпатично, е възпитано, изслушва търпеливо, реагира адекватно...

# 97
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Във българското посолство тук работят много любезни и внимателни хора Peace

# 98
  • Мнения: 5 183
Аз нямам оплаквания.
То тук няма и посолство де.
Най-жлизкото е в Канбера, Австралия.
Идват при нас - т.нар консулски ден, 2-3 пъти годишно.
Иначе по телефона, с имейли и писма комуникираме.
Не съм имала проблеми.
Доволна съм.
Има една мадама Катина Новкова - невероятно лъчезарен, спокоен и всеотдаен човек.
И имейли ми е писала, и на живо съм се консултирала с нея.
Невероятна е!!!   bouquet

# 99
За служителите в българското посолство в Алжир нямам думи,,,,пълно безочие, некадърност и арогантност,,,нямам думи ,лошо е че дават лоша картинка за българите, отнасят се с алжирците, които отиват за виза като с животни, срам ме хваща!!! Embarassed Embarassed #Cussing out

# 100
  • Мнения: 1 910
Аз съм с много добри впечатления от посолството в Хага (за разлика от Kalinka Wink).
Звъняла съм два пъти и двата пъти подробни, спокойни и любезни. На място също - 3 пъти. Но все на една млада жена, Исмегил, сме попадали. Много мила наистина. Дано продължава все така.  Grinning

# 101
  • Мнения: 9 988
 Joy
Чакам вече година за паспорт! #2gunfire
Свикнах им обаче, за втори път ми се случва, та какво ли ми остава освен да се смея.
На страниците инфото е недостатъчно, всички ги връщат заради снимките и ги пращат до фотото в съседната улица. А там жената"Ааа, намръщен клиент, вас българите ви пращат, нали?" ooooh!
О! И името ми сбъркаха и ми твърдят че неможе да се оправи! #Crazy
Некадърна работа. Та чакам за паспорт с грешно име- ах, йо!

# 102
  • Мнения: 142
Здравейте мами,
Само да кажа, че най-накрая получихме паспорта на Алекс (общо ни отне 6 месеца), като само един месец им трябваше на служителите от посолството да ни го изпратят.
Поздрави

# 103
  • Мнения: 2 786
Чета колко много хора се оплакват и се чудя ... дали някой в България в МВнР е наясно изобщо с тези неща  newsm78
Че хората се назначават по връзкарска линия е ясно, но поне да вършат работа някаква ...

# 104
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Щастлива, на ясно са в МВнР, според мен... още повече че преди известно време писах и на ел.поща на директора на Консулски въпроси към МВнР, като напълно естествено не получих отговор...

проблемът е, че не им пука, си мисля... нали никой никому отговорност не търси в БГ...

мисля че няма да е излишно да им пратим и тази темичка тука като линк, да си я четат за лека нощ... не че би променила нещо... то ако знам какво мога аз да направя за да се промени ситуацията, бих се заела, но нямам представа...

още малко за Генералното Консулство на РБ в Истанбул:

ето например в тукашното консулство на вратата има две момчета, на външен вид като борчета, които или не говорят или твърдо отказват да говорят местния език. мъжът ми отиде да си взима паспорта с визата уж, обажда се и казва, "абе подадох си листчето с номера, обаче този на вратата ми наговори нещо на български и ми го върна. сега незнам да чакам ли, да си ходя ли, какво да правя", в пълен шах е горкия, когато трябва да се оправя сам там...
освен това не дават никаква информация на вратата и хората са принудени да чакат с часове по опашките само и само да могат да влязат и да си зададат въпросите или да се окаже че им липсва някой от документите, които трябва да представят.
имат един телефон за пряка (уж) връзка, който би следвало да вдигат всеки ден между 14 и 16 часа, обаче постоянно дава заето. и нормално, обслужват град с население два пъти колкото родината...

# 105
  • Мнения: 142
Само да спомена, че телефоните на консулската служба към посолството ни във Великобритания дава всеки ден заето от 13-15 (приемните им часове), през останалото време не отговарят на телефона.
Посланикът ни там е напълно наясно с това, но изглежда нищо не може да направи

# 106
  • Мнения: 4
ooohh...i tezi tuk v kuwait sa s takav konkurs.prdi 2 godini moi priatel otide za visa i az s nego da mu pomogna kakto moga.prieha ni v edna sti4ka 2x2 i zad bronirano stuklo edna devoika mu vika6e i kre6te6e prez cialoto vreme.vse edno toi e dlajen da znae BG zakonite.prosta....ograni4ena....ama sas samo4uvstvie.a puk da gi pita6 ne6to po telefona...!!!mi te se ne znaiat ili ne davat info i barzat da zatvoriat.a za kakvo vsa6nost sa tam??!!uujjjsssssssss....
hodih v Livan s muja mi v posolstvoto ili konsulstvo ne znam.mi te horata parvo sa obrazovani,intelegntni ,priatni i te razbirat na momenta.strahotni sa.ama tia v kuwait....ne znam ot kade sa gi namerili.no....skoro mi predstoi hodene tam i tozi pat ako pak se darjat taka 6te se obadia vav Van6no.

# 107
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Посолството тук е под всякаква критика.Не вдигат телефоните,когато ти трябват,отношението към хората е ужасно и работят много бавно.Да не говорим,че пред самото посолство няма къде да седнеш да си изчакаш документите,а стърчиш прав в една градинка.Два пъти съм ходила и се надявам да не ми се налага трети път. Crossing Arms

# 108
Zdraveite, vav vrazka s posolstvoto v Atina tam taz godi6nite slujiteli /2009/ sa minali konkursa v Parij pak sa vzeli i parvo miasto napravo sa varhat. Dnes 09.01.2009 se obadi do konsulskiat otdel i sled kato si zadadoh vaprosa slujitelkata mi zaiavi da napravia tova koeto smetna za nai-dobre i mi zatvori telefona Shocked. Tova be6e obslujvaneto mi ot kompetentnite lica tam. Ne mi se e nalagolo da hodia do tam i se nadiavam da ne mi se i nalaga, no po telefona sa neopisuemi. Naloji se da zvania do ministerstvoto na van6nite raboti kadeto naistina biaha mnogo lubezni, za koeto im blagodaria iskrenno!  bouquet Shocked

# 109
  • Мнения: 3 394
преди беше зле, после въведоха едни телефони за записване на часове и стана добре.
Не съм ходила там от повече от 3 год и не искам да ходя Whistling

# 110
  • Мнения: 3 394
Само да спомена, че телефоните на консулската служба към посолството ни във Великобритания дава всеки ден заето от 13-15 (приемните им часове), през останалото време не отговарят на телефона.
Посланикът ни там е напълно наясно с това, но изглежда нищо не може да направи

Трябва да се търси в случая консулът, а не посланикът!
Преди доста години му написах един единствен и-мейл за среща извън приемните им часове, защото би било непосилчно да отиден и да се редим на опашки с бебето и човекът взе,че ми отговори, че няма проблем! Излезе добра душа, пък и от него се искаше само подпис и нищо повече за паспорта на детето.
Но сега не знам кой е

# 111
  • Мнения: 1
Вав Атина е под всякаква критика!Те са сърдити че живеят!Как може такова нещо ?Това е нечовешко!!!!Да вземат да си ходят на село всички да пасат овцете.Само за тази работа стават........ smile3515 smile3515 smile3515

# 112
В Дубай ни свършиха работа, защото въпросът беше безкрайно рутинен за тях (вадене на пълномощно), но ме изуми тоталната им некомпетентност по един изключително прост въпрос - когато ги запитахме за най-близкото посолство/консулство на ОАЕ до България (понеже в родината няма), служителката ни "прати" в Атина...
Който знае за дипломатическа служба на Емиратите там, нека им се обади да ги поздрави (консулата в Дубай) и от мое име за чудесния професионализъм!!

Явно са тотално отвеяни и откъснати и индеферентни за всичко ново под слънцето, което не касае визи, пълномощни и прочее рутинни неща.

В Шанхай консулатът беше перфектен, само с няколко служители и точно толкова пъти са ни оказвали съдействие, точно колкото пъти и сме ги молили за това. Плюс това ни уведомяваха по имейл за разни закони, разпоредби, здравни сигнали, проблемни ситуации, събирания и прочее събития, които могат да касаят пряко живота ни там.
От това си вадя изводи, че колкото по-малко хора имат там за "подопечни", толкова по-съвестно си гледат работата. Защото в Дубай българите са несметно пълчище, но в Китай са малцина безумците, които дръзват да стъпят...

# 113
  • Мнения: 191
В нашия град няма българско консулство/посолство. Два-три пъти в годината се организират консулски дни и консулът идва тук. Всеки, който има нужда от някаква услуга се записва и после по пощата се пращат новите документи. 

# 114
  • Мнения: 494
По- добре да ги няма, не знам защо стоят тук, след като никаква работа не вършат ooooh!. Става въпрос за Австралия

# 115
  • Мнения: 110
В Мароко - моите впечатления: Посланичката е любезна и дейна дама, дори тя търси по телефона, когато има нужда, но г-н Консулът е на моменти неучтив и преднамерен към местните. Това не е правилно, защото той все пак работи в тази страна и ако не му харесва ... да си тръгне.

На и-мейли не отговарят, понякога по телефона казват, "бързо, че не сте единствените"...     

# 116
  • Мнения: 334
Да добавя към написаното от evaki, не знаят елементарни неща като документите на какъв език да се носят, накараха ме да ги преведа в България, "защо да им даваме парите на тези тук" и в крайна сметка не само дадохме пари в България, ами и на "тези тук", защото не ми признаха превода.
И още, една тоалетна нямат, да им се изчишкаш на обслужването Mr. Green Хората идват от цяла Атина, висят отпред и има една био в парка отсреща, която е мамма миа

# 117
  • Мнения: 2
имам рлиятел в алжир който иска да посети България. Как може да го направи? Трябва ли му виза и от къде може да я получи?

# 118
  • Мнения: 2
Ще бъда много благодарна ако някой ми помогне с информация. Трябва ли да му изпращам покана или не ?

# 119
  • Мнения: 3 804
Мария-писах ти на лични,ела в тази тема-иначе-да,поканата е задължителна.

# 120
  • Мнения: 4 916
имам рлиятел в алжир който иска да посети България. Как може да го направи? Трябва ли му виза и от къде може да я получи?

Ти му пращаш покана и с оригинала той отива в консулството, за да попълни апликационна форма, да си носи и снимка. На място го снимат, взимат се биометрични данни, плаща се таксата за кандидатстване. Провежда се интервю с консула и чака десет дни за отговор (това е за краткосрочна виза).

# 121
  • Мнения: 703
За 8 години само 2 пъти ми се наложи да ползвам услугите на бълг.консулски отдел/посолството в Хелсинки/,не мога да се оплача,бързи и акуратни бяха.Но това бе преди,сега не знам как е..

Общи условия

Активация на акаунт