Ptoza na klepa4i

  • 9 800
  • 46
  •   1
Отговори
Привет на всички! Ето го и моя проблем: детето ми се роди с вродена птоза на горните клепачи. Ходихме на много лекари офталмолози. Когато беше на година и половина я заведохме в Очната клиника във Варна при доц. Митов.След направения преглед той ни посъветва да направим оперяция за коригиране на клепачите след 7 или 8 годишна възраст, тъй като окото с възрастта има вероятност да се поотвори. Това лято искам да я заведа и в София. Чувала съм че там имало добри специалисти и добри очни клиники. Моля ви момичета посъветвайте ме към кого да се насоча, в коя очна клиника да отида, при кой наистина добър специалист.Благодарско на всички за инфото предварително!

# 1
  • Мнения: 124
незнам, какво означава тази  диагноза, но бих ти препоръчала, да заведеш детето в токуда болница в софия - там отидоха най - добрите очни специалисти.  Успех!

# 2
  • Мнения: 18
Благодаря mischenceto. Само за информация на тези които не знаят птоза на клепачите означава, че клепача не може да се вдигне достатъчно и покрива част от ириса на окото. В зависимост от степентта на птозата тя бива по-силно или по-слабо изразена в зависимост от това дали покрива или не, зеницата на окото.

# 3
  • София
  • Мнения: 323
Попитай тук:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=251157.0
Viki i mama  разполага с информация. До колкото знам в Пловдив има клиника, в която практикува най добрия хирург в тази област. Viki i mama ще ти даде връзката. Можеш да и пишеш и на лични.
За Токуда- не, там определено не са добри в очната хирургия.
 

# 4
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравей, ние сме със същата диагноза. Ходим при доц.Контрова във Варна, и на всеки 6м правим профилактичен преглед. Засега няма отклонение в зрението и затова изчакваме. Това е клиниката която Вики и мама ми препоръча и на мен
http://www.luxorclinic.com/
а това е лекарката:
 д-р Мария Михаилова -завършила е във Франция при една от най -добрите пластични хирурзи там ,при това българка /Дарина Кръстинова/
В най-скоро време и ние ще я посетим. Ако имаш други въпроси питай  bouquet

# 5
  • Мнения: 3 914
токуда болница в софия - там отидоха най - добрите очни специалисти. 
И защо така реши Wink

Тук не трябва просто офталмолог,трябва да е с опит и в пластиката Peacemilenazd ти даде точното инфо.
Щом Митов смята ,че трябва да изчакате,предполагам птозата не е сериозна,но ако питаш мен отидете в Пловдив,на запад при птоза не се чака,оперират ги и на по годинка Peace

# 6
  • Мнения: 124
токуда болница в софия - там отидоха най - добрите очни специалисти. 
И защо така реши Wink

Тук не трябва просто офталмолог,трябва да е с опит и в пластиката Peacemilenazd ти даде точното инфо.
Щом Митов смята ,че трябва да изчакате,предполагам птозата не е сериозна,но ако питаш мен отидете в Пловдив,на запад при птоза не се чака,оперират ги и на по годинка Peace
Да, аз казах че незнам какво означава тази диагноза, но че в токуда очните са на много високо ниво - за възрастни от опит казвам , а за деца от съм чувала! Хубаво че е отговорих аи хора , които са запознати с тази диагноза. Лек ден!

# 7
  • Мнения: 18
Вики и мама може ли да те попитам към кой лекар в Пловдив да се обърнем , къде се намира, тел. за контакти, ако имаш разбира се?  Thinking

# 8
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ние сме така ве4е 4 г, спокойно, ако си ходила във варна, при митов и ти е казал да 4акате, 4акайте  и си правете профилакти4ните! ние сме в св. петка, за нас даже  казаха към пубертета! дотогава окото расте и се развива!ние сме с ляво, дали вродена или придобита ни е не знам? линда беш? сма4кана малко в таза и си ли4еше 24 4аса след раждането, 4е не е било вси4ко ок!при нас е и предварително извадена 36 седмица! тя например не си отвори о4ите доста време, може би от упойката, кислорода, не знам! сега й е трудно да  отвори лявото като гледа нагоре, но зениците са открити според докито! казват, 4е е рутинна  операция, но във франция не са много докторите и клиниките дето правят, следя им форумите и инфото! тези, на които са правени заради зрението, ниско прихлупване, се оперират по-късно отново-има при4ини предполагам за неестети4ния вид да се  правят допълни корекции!имам и сайт, но трябва да го потърся със снимки на вариантите!за мене трябва да е наистина много добър оператор и да прилага най-новите методи!аз питах тука преди, но само една мама ми отговори, сметнах, 4е в бг няма таково проявление птозата!а има ли някой опериран и какви са резултатите, за бг не открих нищо като инфо?!

# 9
  • Мнения: 3 914
Вики и мама може ли да те попитам към кой лекар в Пловдив да се обърнем , къде се намира, тел. за контакти, ако имаш разбира се?  Thinking
milenazd  ти е дала координатите,д-р Мария Михаилова:
http://www.luxorclinic.com/team.php?who=mihailova
тя е специалист точно по тези проблеми които изискват пластична хирургия.Специализирала е при Дарина Кръстинова във Франция,ето ви една от разработките им:
http://lib.bioinfo.pl/pmid:11547133
 съвместно Кръстинова-Михаилова,даже проблема там е Анофталмия и Микрофталмия,едни от най -тежките малформаций в офталмологията,които изискват пластика Peace

marsy  ,имаш прекрасната възможност да заведеш детето си точно при Кръстинова Hug
Иначе птозата е вродено заболяване-скъсяване на мускула повдигач на клепача Peace

Аз на ваше място не бих чакала Peace


Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 17:16 от Viki i mama

# 10
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
ние сме така ве4е 4 г, спокойно, ако си ходила във варна, при митов и ти е казал да 4акате, 4акайте  и си правете профилакти4ните! ние сме в св. петка, за нас даже  казаха към пубертета! дотогава окото расте и се развива!ние сме с ляво, дали вродена или придобита ни е не знам? линда беш? сма4кана малко в таза и си ли4еше 24 4аса след раждането, 4е не е било вси4ко ок!при нас е и предварително извадена 36 седмица! тя например не си отвори о4ите доста време, може би от упойката, кислорода, не знам! сега й е трудно да  отвори лявото като гледа нагоре, но зениците са открити според докито! казват, 4е е рутинна  операция, но във франция не са много докторите и клиниките дето правят, следя им форумите и инфото! тези, на които са правени заради зрението, ниско прихлупване, се оперират по-късно отново-има при4ини предполагам за неестети4ния вид да се  правят допълни корекции!имам и сайт, но трябва да го потърся със снимки на вариантите!за мене трябва да е наистина много добър
оператор и да прилага най-новите методи!аз питах тука преди, но само една мама ми отговори, сметнах, 4е в бг няма таково проявление птозата!а има ли някой опериран и какви са
резултатите, за бг не открих нищо като инфо?

Здравей, аз бях мамата която ти отговори тогава, когато беше пуснала тема. Наистина няма много такива диагнози /дано и да няма де/. Иначе Вики и мама ми беше споменала за тяхна позната чиито дете е оперирано в Пловдив в кл.Луксор с много добър резултат след операцията.

# 11
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
милена, да спомням си Hug, ама не бях сигурна за ника!пак благодаря!  Peaceза жалост не съм във франция, но следя медицинските форуми   bouquetтам , има доста инфо!за там парите за операция са доста, тъй като не сме на подобно осигуряване, а тука им нямам доверие за нищо съществено!  не знам колко е операцията в бг, дайте малко инфо ,ако можете, как проти4а, при какви слу4аи се прави и на колко години, някакъв сайт имат ли там клиниките у нас, дето правят такива операции ? хоуп, дръж ни в те4ение, живо се интересувам откаквото и зрънце инфо да имаш, ако искаш сподели тука,ако искаш на ли4ни! благодаря!

# 12
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
пак да питам как сте с диоптрите при птозата?има ли промени в зрението, налягане и тем подобни?

# 13
  • Мнения: 18
Благодаря ви момичета за инфото! Вики и мама и Марси хиляди благодарности. Когато ходихме лятото при Митов като я гледаха казаха че като зрение е добре. Очните дъна са чисти, диоптъра дълекогледство е в нормата за възрастта и. Сега лятото пак ще я водя при него. Иначе имам една позната която сега на 30 и малко години (незнам на точно колко), та тя като е била дете е била с птоза на клепачите. На 7 г. са я оперирали в софия и сега очите и са отворени, но има лек белег от операцията на едното око. Когато съм говорила с нея тя ми сподели че е била една от първите в страната на които е правена подобна операция в БГ. Нейното мнение беше, като преживяла това е че е добре ако не се налага спешно, към 10 години да се направи такава опрерация.Това е за сега от мен. Пак ще пиша.  Wink

# 14
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Здравейте!
Синът ми е на почти 9 месеца и има вродена птоза на клепачите. Поставиха ни диагнозата през лятото, в Детски очен кабинет на Александровска болница, д-р Кемилев. Тогава не открих в нета много инфо по въпроса. За мое учудване, сега има доста повече, въпреки че май диагнозата е доста рядка.
Утре сме пак на контролен преглед. Това, което д-р Кемилев каза е, че се изчаква максимално дълго преди да се направи операция, за да може черепа да е максимално завършил развитието си. Спомена възраст 5-6 години. По-рано оперират само, ако пречи на зрението.

Общи условия

Активация на акаунт