Сцепено челце

  • 1 093
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 508
Моят малък дивак в събота вечерта с цялата си сила се метна на холната гарнитура, но нещо не уцели и си удари челото в ръба на бюрото  Cry Cry Cry Точно на средата на челцето зейна една рана около 1,5см. широка и шурна адски много кръв  Cry Веднага го заведохме в Пирогов, промиха го, залепиха раната и му направиха снимка - слава богу няма други наранявания  Praynig И сега не трябва пет дена да се мокри раната.
А аз толкова се уплаших и сега не смея да го пусна сам да тича, само ходя след него да не би да се удари пак, даже днес като излизахме навън му сложих кайшките за прохождане да не би нещо да  се подхлъзне на снега  Cry
Та знаете ли - горе долу за колко време зарастват тези рани? И дали няма опасност да се отвори пак - много беше дълбоко  Confused Угаждам му на всеки каприз - да не реве да се напъва, че вчера сутринта изби една капчица кръв от раната. И дали няма опасност нещо да се замърси?
И дали ще му остане белег? Трябва ли да го мажа с нещо против белези като мине време, тия мазила не са ли измислена работа  newsm78

# 1
  • Мнения: 129
Моят син на тази възраст си сцепи веждата. Раната в началото кървеше повече, но не чак много силно, но колкото и да попивахме кръвта, раната пак се пълнеше и така след 2 часа решихме, че без Пирогов няма да се мине и там го залепиха. Доколкото помня за около 2 седмици коричката падна. И при него по едно време малко се разкървави, но раната не се е отваряла. Казаха ни с нищо да не го мажем, и да не го мокрим. Мисля, че 2 седмици не го мокрихме, изчакахме съвсем да падне коричката. Къпехме го само до врата. Като падна коричката, имаше доста време розова чертичка на веждата. Сега 5 месеца след случая си личи леко и то трябва да се вгледаш.

Аз също после треперех и не смеех да го пускам много да щъка, но в един момент се свиква. А и той стана по-стабилен постепенно. 
Кураж и не се притеснявай, но внимавайте повече първата седмица, щото челцето повече се опъва.
Не бих го мазала с мазило, защото е опасно да не попадне в очите, ако нещо се пипне с ръка по лицето.

# 2
  • София
  • Мнения: 39 717
Дияна два пъти си цепи клепача. 1вият път я лепиха. Не се е случвало да се отвори раната.
КОнсултирай се с педиатъра да ти препоръча мазило за рани и белези. Дияна я мажех с Мадеказол, и белезите съвсем лекичко си личат, почти незабележими са.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 706
За щастие детето ми досега не е имало такива премеждия. Пу-пу.
Но аз самата имах такава рана като малка, уцелиха ме с един камък точно в десетката  Laughing , в средата на челото.  Не си спомням да са ме мазали, а и то тогава едва ли е имало мазила за белези. Но сега белега ми е съвсем леко забележим, ако знаеш че го има ще го видиш  Mr. Green
И моят съвет е да се консултираш с лекар за лекарство за белези преди да го мажеш, че все пак е на лицето. Да заздравява бързо и лесно челцето на малкото диваче.  Peace 

# 4
  • София
  • Мнения: 508
Благодаря ви    bouquet

# 5
  • Мнения: 378
Цветай падна на 1 година така. Удари се в секцията и се появи рана в основата на носа, хоризонтално, към 1 см. Остана съвсем  незабележима драскотина като белег. Не се притеснявайте и бързо оздравяване!

# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Оу, ужас!
Господ пази дечицата!

Аз пускам сина ми из вкъщи, само когато нямам работа и съм като негова сянка.
Хем да не пипа навсякъде, хем защото още е доста спънат.

# 7
  • Мнения: 812
миналата година на 6 януари,моя хубостник падна и си сцепи челото,имаше 3 шева и за около 10 дни му мина!

Общи условия

Активация на акаунт