Има те ли схема за захранване на дете с Атопичен дерматит?

  • 32 434
  • 252
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195

Здравейте захранващи или захранили майчета,

моля ви за конкретна информация за захранване на бебе с АД.

Той е на кърма на поискване. Сега на 13 навършва 6 месеца и още не съм решила с какво да започна и какво да вкарвам по натам.

Моля ви за вашия опит и записки ако имате такива.

Благодаря ви предварително.

p.s. Изчела съм цялата литература предоставена във форума и може би за това съвсем се обърках от примери и варианти.

# 1
  • Мнения: 157
Моят син също е с АД и скоро ще навърши 6 месеца. И аз изчетох всичко и сега се обърках още повече. Бях решила да започна захранването с картоф, но вече не съм сигурна,а и сок още не съм давала. Педиатърката ми каза да започна със сок от ябълка, морков и след това  пюре от картоф.  Ще се радвам ако някой сподели своята схема за захранване на дете с АД!

# 2
  • Мнения: 195
аз стигнах до обеждението, че кашите са най-доброто начало за нашите деца. Утре съм на лекар при нашата хомеопатка и отново ще разискваме този въпрос. Помолих и една майка от щатите да ми изпрати примерна схема на захранване от там. Те доста добре щадят децата си при захранването.

Поне моето мнение за сега е да започна с каша и после ще видим.

# 3
  • Мнения: 4 555
Мисля, че кашата на Нестле ориз и рожкови е най-добра за начало.
Аз поне мисля с нея да започна, като му дойде времето... Тя е точно за алергични деца.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 265
При нас АД се появи след като захраних  Rolling Eyes Не знам на какво се дължи.

Според мен да се захрани със сок не е правилно, а и какво полезно има в сока. Аз бях решила да захраня с оризова каша, но по стечение на обстоятелствата (сериозен запек), започнах с тиква в наалото на 6 м. (не че помогна). След това започнах с оризовата каша. А сок почнах да му давам от преди месец и нещо (пак като част от борбана ни със запека).

На мен сега педиатърката ми каза да не давам цитруси, кисело мляко, банани, да огранича и аз цитрусите, шоколада. Ама ние вече си хапваме доволно и само сутрин и вечер се кърмим.

# 5
  • Мнения: 19 290
Мисля, че кашата на Нестле ориз и рожкови е най-добра за начало.
Аз поне мисля с нея да започна, като му дойде времето... Тя е точно за алергични деца.

трябва да се започне с еднокомпонентна каша.само оризова е добро начало.а и Нестле Sinlac е от полиран ориз и ми се струва,че запича.
моята дъщеря има АД.тук(Германия) стандартната схема на захранване е да се започне със сок от моркови 2 седмици,после още две седмици да се дава пюре от моркови.според новите изследвания морковът може да се окаже алерген,но такъв беше съветът на нашия алерголог и затова аз така започнах.
соковете може да не съдържат фибри и други полезни вещества като самото пюре,но при захранване количествата са много малки и става въпрос за запознаване на стомахчето с новата храна, а не за заместване на хранене със сок.
след това въведох картоф 10 дена и после тиква пак 10дена.ще си потърся тефтерчето за повече инфо за реда на въвеждане.
по принцип не е толкова страшно и според мен дали ще се започне с оризова каша,картоф или морков няма кой знае какво значение.важното е в началото храните да се въвеждат бавно,да се започва с по 1 лъжичка и всеки ден да се увеличава с по 1,да не се преминава бързо към нова храна,защото стомахът още не е свикнал да обработва друго освен мляко,а при атопиците често има проблеми с флората в дебелото черво.

# 6
  • Мнения: 195
карина ориз и рожкови са две неща и е опасно да започваш с тях, аз мисля така, затова смятам да започна само с каша от едно нещо елда или ориз. Днес ги купих и двете. След седмица, две смятам да включа и морков пюре и така да караме лека полека на седмица по едно ново нещо като редувам каша с един зеленчук. Плодовете ще ги оставя за по натам. Но не мисля да спирам с кърменето.
Тук във форума прочетох, че до една година е хубаво кърмата да си остане основен източник на храна, а всички други твърди храни да са просто разнообразие в менюто на бебо. Един вид да се запознаем с кухнята на големите, но да си пием мляко докато може и колкото може повече. След навършване на една година може да се измести едното ядене напълно с нещо друго.

Аз мисля от това да се водя поне така ще преодолеем по-лесно алергиите.

# 7
  • Мнения: 19 290
елдата може да бъде алерген и не е хубаво да е първа храна.по-добре е ориз.

# 8
  • Мнения: 195
да има такава теория относно елда, но ми казаха, че не е алерген и понеже съм решила да се осланям и на мнението на хомеопатката ще трябва да рискувам малко. Ако не слушаш никого или ако не започнеш от някъде можеш да се побъркаш.

# 9
  • Мнения: 157
Коя оризова каша мислите че е подходяща за начало? Аз не съм много добре запозната с това,което се предлага на пазара. Хубаво е да се четат подробно етикетите и в тази връзка смятам че Справочникът с асортимента и съдържанието на пюретата е много полезен. Но има ли нещо подобно и за каши,което съм пропуснала да прочета?

# 10
  • Мнения: 157
Много съм разсеяна! Сега видях,че при пюретата има и съдържанието на някои каши!

# 11
  • Мнения: 59
Запис!Чудесна тема.Ние сме с лека форма АД и педи ни съветва да не пази детето диета(на  АМ сме и е позахранено от рано Embarassed Embarassed Embarassed,не мога още да кажа че сам разкрила от какво се провокира ),а само да внимавам с млякото,млечните и месото.Аз в момента давам само хипоалергенна храна....

# 12
  • Мнения: 141
Записвам се да следя темата,ние също сме с АД, и сме на АМ милумил НА ,има подобрение и то значително ,по съвет на педи ще захранвам с картоф+АМ,което си давам това ще стане когато навършим 5 мес.

# 13
  • Мнения: 195
deini внимавайте с храната, от опит зная че АД се възбужда така да го наречем и се влошава от храна, може да се посъветваш и с алерголог след като мнението на твоя педиатър е такова. с дъщеря ми докато не започнах ме строга диета нямаше управия. Затова сега с малкия много внимавам аз какво ям а сега ще внимавам какво му давам. Вчера хомеопатката ни каза да започнем с каша ориз на Hipp, след това с каша елда и след това пюре от картоф. Морковите много дразнели АД и ще ги оставим за по-късно.

Това е за сега. Ще опитам и ще ви пиша какъв резултат имаме.

Още посъветва ме соковете за по натам и да започнем със сок от боровинка.

# 14
  • Мнения: 157
Момичета,а пюрето от картоф сами ли ще си приготвяте? Аз няма от къде да намеря домашни картофи и се чудя какво да правя. Не намерих готово пюре от картоф без други зеленчуци. Мислите ли че мога да го приготвя вкъщи с купени от магазин зеленчуци или е много рисковано?

Общи условия

Активация на акаунт