С какво месо готвите на децата си?

  • 1 267
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 480
С какво месо готвите на децата си? Имам впредвид, купешко от магазина или си имате домашно и въобще можем ли да бъдем сигурни в месото продавано по магазините?Знам, че тъпчат животните с хормони, антибиотици и какво ли още не и направо  ми настръхва косата, а пък вече ни е време да включваме по малко супички, манджички и т.н!

# 1
  • Мнения: 4 447
Месо не му готвя - не ми се рискува. Купувам му и му давам от пюре. Ако се случи да хапне готвено е рядко.

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Копувам - телешко, пилешко, свинско и риба.
Месото ми излиза доста скъпо, защото копувам най-чистото месо, без кости, жили, мазнини.
Но така е, нямаме си село...

Да ти кажа, незнам с какво ги хранят животните тук, но месото тук е много по-вкусно от колкото в Щатите. Същото е с плодовете и зеленчуците.

# 3
  • Мнения: 1 092
купувам го от магазина Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Купувам всичко от магазина.
От всеки вид месо избирам само филе или възможно най - чистото месо. Напоследък само от пилешкото си позволявам да му купувам бутчета, но той вече е много голям.

Да ти кажа колкото и да го мъдрим и мислим с какво точно е пълно месото и храната ни като цяло, за съжаление, не можем да не се храним. Дори да купуваш само био пюрета и продукти сега, рано или късно ще премине на обща храна /вкъщи или на детска кухня/ и пак ще яде от същите вредни неща.

# 5
  • Мнения: 5 940
До една година смятам да давам купени месни пюрета.

# 6
  • Мнения: 27 524
Купено.
Не се замислям, избор нямам.

# 7
  • Мнения: 480
както винаги сте страхотни! Благодаря за отговорите!! Hug  bouquet

# 8
  • Мнения: 6 039
до 1.5 й готвех изключително с домашно месо - може би 90%. Не за друго, ами беше алергична, пюретата за алергични бебета са страшно малко и няма разнообразие.
хранех я предимно със заешко, агнешко, пуешко

пилешко не давах нито домашно, нито купешко, просото защото е бъкано с антибиотици. Кокошките са непретенциозни и се хранят с всякакви гадости.

като цяло израстна с риба и зайци Peace
това разбира се, не е задължително, просто споделям опит

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не бих дала домашно месо, или мляко.Знам ли с какво може да е било заразено животното в момвнта.В магазините минава поне поне през минимален контрол.

# 10
  • Мнения: 814
Купено.
Не се замислям, избор нямам.
И аз така - нямам село. Е, има 1-2 месарници, които по принцип предпочитам - когато успея да стигна до тях... Освен това сме и на кухня - там с каквото сготвят.
Обаче захраних с месо от пюрета  Peace

# 11
  • Мнения: 6 029
Каквото и на нас - купено от магазина.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 891
купено и аз

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Купено и много рядко домашно.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 216
Купувам.
Когато го готвя, първата вода, в която месото е вряло 10-тина минути, винаги я изхвърлям. Четох, че в нея се отделят голяма част от нещата, с които са "тъпкани" животните.

Общи условия

Активация на акаунт