Въпрос за вагиналното възпаление?

  • 2 775
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравеите моми4ета.Имам вагинално възпаление-vaginitis при което ми изписаха све6ти4ки,които се  казват BLASTOESTIMULINA,които са антибиотик.Та вапросът ми е могат ли да навредят ако съм забременяла, момента ми е период на след овулация(не 4акам към края на седмицата) а ги запо4нах имам о6те 6 дни Rolling Eyes.Или пък дали може да се забременее с това възпаление ваоб6те.6те съм благодарна да споделите ако сте запознати с този въпрос.Благодаря предварително. Hug

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 11:18 от didas

# 1
  • Мнения: 820
Здравей didas,
моето мнение е, след като си започнала лечението по-добре не го прекъсвай. Относно лекарството не си написала активната съставка, името не ми говори нищо  newsm78
Може да стане бебе, въпреки възпалението, но обикновенно процеса е затруднен заради промененото Ph на средата.
Така или иначе инфекция и бременност не е добра комбинация и първо се излекувай и после продължете с опитите.

# 2
  • Мнения: 7 716
Ако не си започнала лечението, мисля, че е по-добре да изчакаш. Ако имаш непоносими симптоми, както и влошаване - мисля, че трябва да се лекуваш, независимо в кой етап си от цикъла.

# 3
  • Мнения: 41
Благодаря ви за отзив4ивостта.Дидка активната съставка е Metronidazol-300mg,ima i Micоnazol nitrato-100mg,незнам дали ти говори не6то Rolling Eyes.Днес ми е 12 ден след овулациата,правих тест с първа урина за всеки слу4ай,бе6е отрицателен.Засега продължавам да си ги слагам,имам о6те 5 дни.6те из4акам о6те някой ден,ако не ми доиде пак 6те правя тест,то ве4е 6те съм свар6ила све6ти4ките,но какво да се прави ..Sad

# 4
  • Мнения: 27
Всичко е Божиа работа със или без възпаление
можеш да эабременееш.
Въпроса е че трябва да го лекуваш,но те съветвам да се обърнеш към твоя генеколог.Има и по слаби лекарства и свещички ,които няма да пречат при евентуална бременост. Peace PeaceУСПЕХ

# 5
  • Мнения: 2 422
Говори с доктора си Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 100
didas,нещо не разбирам newsm78
Кога са ти ги изписали тези лекарства?
Кога си отишла на лекар -преди овулацията ли?
И като се лекуваш,не се ли пазите?
Аз ходя на гинеколог след цикъл и ако ми изпише лечение,докато не го свърша,не бебеправим.А пък ако имам оплаквания,чакам да ми изтече цикъла и пак горната процедура!
Друг път по-добре прави така!

# 7
  • Мнения: 274
Да се отчета и аз. Онзи ден се почнаха изследванията, а в петък предстои и контролния ми преглед във Варна. Пуснахме цитонамазка, микробиология, хламидия, токсоплазмоза. Хламидия/уреаплазма/микоплазма се правели в София и затова резултатът ще е готов в понеделник, а цитонамазката ще я разбера също в понеделник като отида при д-р Калчева с останалите си резултати, но ви моля да видим тези, които излязоха. Аз мисля, че са наред, но все пак някой, ако е по-наясно да ми каже как са ще бъда благодарна. До понеделник ще седя и ще се чудя какво не ми е наред  newsm78 Уж казаха, че възпаление във влагалището има и това се вижда с просто око, а резултатите от изследванията показват, че всичко е ок  Crossing Arms .
Нали са ок!?

Серология 
Забележка : Няма
 
 
 Токсоплазма Ig G 0.03
 IU/mL < 2.0 - Отр
.;2.0-3.0 -Гранична; > 3.0-Пол.
 
 Токсоплазма IgM 0.16
 IU/mL <0.40-Отр
.;0.40- 0.50 Гранична;>0.50-Положителен
 
 Микробиология 
 Забележка : Няма
 
 MБИ - вл.секрет
 Влагалищна чистота ІІ степен
   
 
 Trihomonas vaginalis ( - ) Отрицателен   
 
 Candida ( - ) Отрицателен   
 
 Lactobacillus spp. Умерено количество
   
Културелно изследване и заключение Не се изолира патогенна бактериална флора
 

Общи условия

Активация на акаунт