въпрос за пъпчето

  • 2 079
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 257
Мами,кажете до кога вардите пъпчето от намокряне?нашето пъпче падна преди 4 дни н малко кърви което казаха че е нормално но до кога да го мия само на течаща вода?Благодаря предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 092
пъпчето трябва да го пазиш докато зарастне напълно  bouquet

# 2
  • Мнения: 208
Нашата педиатърка ни каза, че не трябва да се мокри пъпчето докато не падне, но след това няма проблем.Само да уточня, че нашето пъпче не е кървяло след това.

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 24
Трябва да се пази, докато не зарастне напълно. Ние се къпем в коритце и само от към гръбчето се мокрим. Разбира се, по време на къпане е много трудно да се запази пъпчето сухо, но важното е след банята де се почисти хубаво със спирт. Нашето падна преди 10 дни и продължава съвсем леко да кърви, а отгоре има коричка. Педиатърката каза, че е нормално така - може да се е спукало някакво малко капилярче, докато се е надувал бебчо, но аз се тревожа, защото вече мина доста време...  Sad Иначе го минавам леко със спирт след всяка смяна на памперса, за да се изсуши по-бързо. Мами, споделете и за вашите пъпчета - на кой ден зарастнаха напълно...

# 4
  • Мнения: 2 498
Второто си дете родих в частна клиника и от деня на р-то я къпеха пред мен в корито и некога не пазили пъпчето от намокряне....и аз ги попитах и ми казаха, че е отживелица-много по-важна е обработката му след намокряне Peace.....съответно и мен 24 часа след секциото ме мкараха в банята да се изкъпя, без да пазя операцията.....пъпчето падна към 20-я ден....

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Трябва да зарасне напълно.
4 дена след като падна направихме първата истинска баня.

# 6
  • Мнения: 1 197
пази пъпчето докто не го види лекар и не даде разрешение да го мокриш поне така направих аз

# 7
  • Мнения: 511
пази пъпчето докто не го види лекар и не даде разрешение да го мокриш поне така направих аз
newsm26 И аз така направих!!!Седмица след като падна ми разрешиха.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
След като разтвориш и видиш че няма рана или корички от кръв. На дъщеря ми пъпчето и падна още в болницата. 2 седмици след това още го почиствах със спирт и Бивацин тъй като имаше остатъци. Не съм го мокрила през това време.

# 9
  • Мнения: 27 524
Никога не съм го пазила, няма проблем да се мокри, важно е добре и нежно да се подсуши след това, мокренето не пречи и не се пази.  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 151
Никога не съм го пазила, няма проблем да се мокри, важно е добре и нежно да се подсуши след това, мокренето не пречи и не се пази.  Simple Smile
След банята се почиства със спирт и прахче - така се подсушава,това е важното .

# 11
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
пази го и го почиствай със спирт, след 3-4 дни ще можеш спокойно да го къпеш Simple Smile

# 12
  • Мнения: 1 243
пъпчето трябва да го пазиш докато зарастне напълно  bouquet

 Peace

# 13
По принцип пъпчето се пази от намокряне, за да зарастне по-бързо, да не се внесе инфекция и да не мацерира. Аз лично не съм го пазила от намокряне.Бебо го изкъпах на следващия ден, като се върнах от родилното. На мои приятелки, които ги беше шубе дадох немокряеми лепенки - със тях го къпеш и не ти пука.Ако се притесняваш си вземи такива лепенки и си го къпи - толкова им е кеф във водата, че сърце не ми даваше само да го поливам.

Внимавай, че има много некачествени лепенки.....Тези са абсолютно прозрачни и са тънки като кожичка.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 585
След като падна пъпчето на сина ми, вече започнахме да го мокрим, не сме чакали. След баня му слагахме спирт и прахче и нямаше никакъв проблем. Peace

Общи условия

Активация на акаунт