Заразихме я с варицела

  • 31 518
  • 280
  •   2
Отговори
  • Мнения: 5 468
Дъщеря ми има приятел, който е болен от варицела. Днес сем. съвет взехме решение, понеже мъжа ми е в отпуска, да идат с Гери на гости на болното дете и да я зарази... с варицела Rolling Eyes... и оттам да заминават директно при майката на мъжа ми... и там да си карат варицелите. Аз умирам от страх за мен си от тази болест, не съм я карала и ме е страх, че ще ме обезобрази, ако я хвана на дърти години.
Та са поиграли 3 часа с болното дете и сега чакаме утре или другия ден и моето да се ошари Confused. Всеки ми е казвал, че е по-добре да я кара като малка тази варицела, отколкото като голяма и за това и взехме такова решение..., ама сега ми е свинско, че на сила си заразих (сигурно) детето. Тъкмо се позакрепи и не боледува от 1 месец и сега - айде, майка, варицела.
Какво ще кажете за решението ни? Вие правили ли сте такива щуротии нарочно, за уж добро?!

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Аз лично бих си заразила децата Mr. Green-как звучи само.Даже съм и пробвала Wink.Не стана.Едно време растяхме четири деца в една къща и бяхме постоянно заедно-всички карахме шарка по различно време и макар че никога не ни делиха,като някой от нас е болен-факт е,че все се зарязявахме в градината,съвсем отделно един от друг.Така че-според мен е хубаво детенце да кара шарката,но не се настройвай,че на 10 процента се е заразила. Peace

# 2
  • Мнения: 578
Дори и да е заразена, едва ли ще се ошари утре .... най-често това се случва между 7 и 14 ден от момента на контакта с болен.

У нас миналата година, малкия се разболя 11 дни след каката.

Иначе това, че детето е малко не е гаранция за леко изкарване на варицелата, затова в някои държави се ползва ваксина.

# 3
  • Мнения: 1 866
Първо, изобщо не е сигурно, че ще се зарази. Дъщеря ми премина няколко карантини в яслата без да се зарази. Е, на 4-5-тата карантина, накрая прихвана. Второ, нашарването не става така бързо. Когато се разболя дъщеря ми, синът ми се нашари точно 17 дни след това.  Иначе не съм водила дъщеря ми специално "на гости на варицелата", но не съм я спирала по време на карантини в яслите, а със сина ми ги къпех заедно във ваната, когато тя беше болна. Просто за мен това е нормална детска болест и не съм ги пазила. Аз лично я изкарах на 10 г. и беше ужасно. Имам кошмарни спомени. Децата я изкараха изключително леко. Голямата беше на близо 3 г. малкия на около 10 месеца. Но мисля, че няма правило. Въпрос на организъм е.

# 4
  • Мнения: 90
Според мен постъпвате правилно. Колкото по-малки изкарат шарките децата, толкова по-добре.

# 5
  • Мнения: 1 312
Ню,черпи една варицела Laughing
Аз откога се оглеждам да го отъркам моето отроче,ама пусто няма заразени познати деца.
Пък и той нещо не ще да прихваща де.
Миналата зима в яслата имаха 2 пъти-болните му спаха от двете страни на леглото-нищо не лепна Rolling Eyes
Гаранция няма...,но и аз предпочитам да я изкара като малък.
Познат/около 40 годишен/скоро се зарази и лекарите му дават 3 години до пълно възстановяване Shocked.

# 6
  • Мнения: 46 430
Моето мнение го знаеш Rolling Eyes страхме е от Варицела, защото на живо знам какво прави Херпес Зостер и насила не бих си завела детето на заразяване  Confused

Познавам и възрастни, дето са я изкарали леко, и деца, лежали с пневмония като усложнение, правила няма, болест като болест.

# 7
  • Мнения: 5 468
Ню,черпи една варицела Laughing
Joy Откараха я на 50 км. Иначе щях да ти услужа Hug.

# 8
  • Мнения: 2 731
Ами щом съвета го е решил . Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Не мога да повярвам на очите си!
Как ще заразявам насила детето си с нещо?! По-рано, по-късно, това си е инфекциозна болест и не е толкова безобидна, колкото я изкарвате. Като му е отслабнала имунната система на човек кара всяка болест по-тежко. Да е случайно, разбирам, но да е един месец здраво и да го пратя на гости да се зарази с нещо... И сега е точно сезонът на всякакви вирусни инфекции и грипове. Това е предостатъчно като атака за детския организъм.

# 10
  • Мнения: 25 441
Това съм го чувала за лекари че го правят - да си пращат децата нарочно да се заразяват. Знам, че има логика, не знам обаче дали аз бих посмяла.  newsm78
Синът ми се зарази сам миналата година, на 14 години и я изкара сравнително леко. Добре, че с мъжа ми сме я карали, иначе не ми се мисли на дърти години как щеше да е. От препатили знам, че е много страшно.  Thinking

# 11
  • Мнения: 5 468
Знам, че има логика, не знам обаче дали аз бих посмяла.  newsm78
То и аз не смеех, когато племенника ми беше болен, когато племенницата ми я изкара наред със сестра ми също... все не смеех и не съм я водила на сила да я заразявам, но този път плюх в пазва и я пратих. Вече ходи на градина и си мисля, че оттам няма как да не докара такова нещо. А нали се кара веднъж в живота...

# 12
  • Мнения: 581
 Карала съм варицела на дърти години (20).Беше ужасно.Дъщеря ми я изкара на 2 без никакви проблеми освен обрива.
 Мисля, че бих я завела да поиграе с болно от тази шарка дете, ако не я беше изкарала досега.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Ние не спряхме дъщеря ми от ясла когато имаше варицела по съвет на няколко лекари, наши близки. Имах възможност да я гледам, но  принципно колкото по-големи стават, толкова по-тежко я карат. Мъжът ми също е лекар и подкрепи. Изкара я толкова леко, че изобщо не съжалявам. Peace Де факто и ние насила сме я заразили.
Пожелавам ви успех и ако е прихванало детенце, да я изкара леко.

# 14
  • Мнения: 17 401
НЕ познавам такива лекари, може и да има. Аз самата не бих го направила. Варицелата може да премине тежко и при малки, и при големи. Да не ви цитирам учебниците сега. Ами, Ню, то решението е взето. Дано леко да я изкарате! ПО принцип имунитеттъ етраен, но има и изключения.

Общи условия

Активация на акаунт