Антибиотик на 6 месеца

  • 3 847
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 100
Здравейте,
Дано има някой по това време , който да сподели опит или мнение.Дъщеря ми е на 6 мес., преди 2 мес. беше с бронхиален пристъп, но тогава го овладяхме само с вентулин - сироп и парна баня, след това беше 2 пъти с хрема, но не успя да слезе надолу в гърдите.Вчера следобяд обаче изведнъж започна да прокашля и през нощта вдигна темп.Днес я заведох на лекар и се оказа че е със лек спазъм, обаче педиатърката изписа оспексин заради това че се повтаря толкова скоро.Много ме е страх, толкова е малка .Дали всичко ще е наред? Cry

# 1
  • Мнения: 1 877
Спокойно! Ако те притеснява,че е рано за прием на антибиотик,то има деца и на много по-малка възраст,които са пили АБ. Моят Дарин още на 40-ия ден пи Зинат.Аз също бях в шок и ужас,но по-добре така,отколкото да се получат усложнения не дай боже. Дано всичко мине бързо и не се повтаря!

# 2
  • Мнения: 100
благодаря ти , дано наистина всичко да е наред

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Щом е  предписано от педиатър го давай-дъщеря ми беше на 7 месеца,когато направи бронхиолит.

# 4
  • Мнения: 151
На 7 мес. сме и в момента пие второ шише АБ/цефзил/,но по -добре така отколкото детето да не се излекува докрай и после усложнения и т.н.

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 22:18 от pe pi To

# 5
  • Мнения: 146
Моя син беше много малък когато племенницата ми беше болна и го зарази, педиатърът веднага изписа антибиотик, за да се спре инфекцията и за да не слиза към гърдите и белия дроб. Не се притеснявай, давай си го. още повече, че когато ние се разболяхме педиатърът ни не беше на разположение и викнахме бърза помощ, точно те изписаха АБ, аз като теб се въздържах, но след като и нашето педи ни го препоръча и обясни защо му го дадох спокойно. Просто бебоците са по изнежени и с по-слаба имунна система, затова се налага по-сериозно лечение.
Стискам палци всичко да мине бързо и леко.

# 6
  • Мнения: 287
Да споделя и моят опит. Малкият се роди 4 седмици по-рано и имаше съвсем леки проблеми, но заради тях седяхме 9 дни в болницата. През това време малкия приемаше 2 антибиотика, едновременно.
Не съм ползвала хомеопатия, но защо не прочетеш дали подобни симптоми се лекуват с хомеопатия- има подфорум в здравния? Пък може там да намерите решението на тази безкрайна хрема, знам ли.. newsm78

# 7
  • Мнения: 729
Не се притеснявай и давай АБ-ка.Щом е изписан от педиатъра на детето - няма да има проблеми.Малката изпи първия АБ на 6месеца.

# 8
  • Мнения: 812
не се притеснявай и давай антибиотика,щом  е изписан Peace

# 9
  • Мнения: 9 973
комшийчето пи на 32 дни,така,че смело Peace

# 10
  • Мнения: 423
Здравейте,
Дано има някой по това време , който да сподели опит или мнение.Дъщеря ми е на 6 мес., преди 2 мес. беше с бронхиален пристъп, но тогава го овладяхме само с вентулин - сироп и парна баня, след това беше 2 пъти с хрема, но не успя да слезе надолу в гърдите.Вчера следобяд обаче изведнъж започна да прокашля и през нощта вдигна темп.Днес я заведох на лекар и се оказа че е със лек спазъм, обаче педиатърката изписа оспексин заради това че се повтаря толкова скоро.Много ме е страх, толкова е малка .Дали всичко ще е наред? Cry
Не се притеснявай и моята дъщеря пи АБ на 6 месеца точно. Беше много зле и аз ревах като магаре по цели дни Mr. Green, от тогава вече е на близо 2 г. не е пила никакъв АБ и дори не се е разболявала (да чукна на дърво, де), така че няма проблем!

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
Аз мисля, че ако се налага се пие...моя за първи път пи на 4,5 месеца, зинат заради пикочно инфекция.....
Не е хубаво да се пие със и без причина, но като се налага, по-добре АБ, отколкото усложнения....

# 12
  • София
  • Мнения: 6 011
Каквото и да ти кажем тук, все пак лекар е виждал и прегледал детето ти и ще прецени по - добре от нас с какво трябва да го лекува.
За сведение - сина ми пи антибиотик когато беше на 53 дни и го пи в продължение на месец. Важното е, че се излекува. Peace

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Първият си АБ дъщеря ми пи на 5 месеца. Не съм се замисляла дали да го дам, след като й беше изписан от педиатъра.

# 14
  • Мнения: 5 393
Иво пи първия си АБ на 5месеца някъде.Не е приятно, но щом се налага....Не се притеснявай.Бързо оздравяване  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт