От кога с чашка и сламка ?

  • 1 669
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Ами това ми е въпросът  Peace.
Синът ми е на 1,1 г. и мисля, че вече му е време да се захващам да го уча да пие от чашка и със сламка. Дайте някакви полезни съвети, вие как започнахте ? Пробвах да му дам с малка чашка, но само си вади езичето и водата се изливаше от двете му странички  Laughing. Е, търпение ще трябва със сигурност  Mr. Green...

# 1
  • Мнения: 27 524
От чаша пие от няколко дни. Със сламка пие от 11-месечен.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 773
ами незнам от кога.Купих чаша с накрайник,но не иска и да го види. Със сламка не съм пробвала, но съм сигурна, че няма да очарована. Ще я оставя да си пие с биберон докато пожелае.

# 3
  • Мнения: 7 723
Като му дойде времето,
а това само ти ще почустваш кога ще стане Wink

# 4
  • Мнения: 6 039
конкретен съвет не мога да ти дам, просто опитваш и детето привиква
дъщерята на приятелката ми пиеше със сламка от 6-7месечна. Малена след годинка, първо пиеше от чаша, после свикна със сламка.
Като сравнение, на 1г и 5м я записах на ясла, там се хранеше сама и пиеше от чаша, както и останалите деца.

# 5
  • Мнения: 1 040
От сламка започна да пие някъде на 1, 1.2-1.3, но от самото начало се справяше доста добре и почти не се задавяше. От чашка започна да пие (сръчно, без да се залива) от около 1 месец (1.10-1.11), но все още му сипвам малко в чашката и така...

# 6
  • Мнения: 491
До много голям не можеше да пие от чашка, половината си го изливаше отгоре. Със сламка свикна по- бързо - в началото само си я мотаеше из устата, но му купих сок в картонена кутия и като я стиснах леко да пусне през сламката се усети за какво става въпрос. Grinning

# 7
  • Мнения: 625
Моето дете започна точно на 1 годинка със сламката и така тотално зарязахме шишетата-биберони.Сега му е времето Peace

# 8
  • Мнения: 1 174
Ние се опитваме от време на време, правим го с вода.Подавам  обикновена малка пластмасова чаша, пълна с малко количество, което не налага да се надига много чашата.Все още дъщеричката ми (на годинка) се олива, но има желание да бъде самостоятелна.
За сламка не съм мислила, понеже тя си има вече друга игра с нея и  първо ще трябва да я отуча да я дъвче и усуква, чак тогава да й я подам за пиене. Simple Smile
Не бързам за нито едно от двете.

# 9
  • Мнения: X
Защо пък със сламка?
Дъщеря ми започна да пие от неразливаща се чашка от 10 - 11 месечна.
Мисля си обаче, че приучването към този тип чаши е малко излишно, много по-лесно е да се приучи директно към обикновена чашка. Освен това чаша със сламка аз не бих взела, защото няма измиване. Нетечащите  чашки са голями събирачи на боклуци, но тези със сламките бият всякакви рекорди.

# 10
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Мда права е Пандора,найстина тези чашки със сламка не могат да се почистват.Имах такава и я ползвах само за вода.По темата:Пламен пие със сламка от 9месечен,една приятелка го научи,потопи сламката във сок круша,извади я и му я сложи в устата така че детето усети вкуса на сока,явно много му хареса,защото като сложи обратно сламката в шишето и тои засмука веднага.Изумих се че стана толкова бързо.

# 11
  • Мнения: 4 915
Защо трябва да пие със сламка?  Rolling Eyes
Учи го направо от чашата. Ако не сега, то по-късно.

Голямата ми щерка не е минавала през етапа със сламката. Малката също ще го пропусне.

# 12
  • Мнения: 2 309
На година и месец някъде й купих чаша със сламка и Али въобще не зацепи как става работата  Rolling Eyes после отидохме на почивка и там видя едно детенце как пие от абсолютно същото шише и даже нападна да пие от неговото. Като се прибрахме вкъщи от раз засмука нейното шише, та примера е много важен. Сега още пие от шише със сламка или от чаша със сламка, а ако имам нерви й давам да пие и на глътки и се справя горе-долу добре.

Сламката на нашата чаша се разглобява на 3 части и не е толкова трудно да се измие с препарат и гореща вода.

# 13
  • Мнения: 4 621
Когато решиш, че е готово детето Peace Яна започна да пие със сламка от 8 месечна Peace

# 14
  • Мнения: 46 436
Когато детето прояви интерес към чашата, сламката и т.н. Аз нищо не съм учила, тя сама го направи, със сламка към година и половина мисля, а с чаша от 2 г.

Общи условия

Активация на акаунт