За розеолата?

  • 581
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 156
Здравейте! Искам да попитам майките на дечица, преболедували от розеола, дали обривът е бил по цялото тяло на детето. Моето слънчице има обрив, наподобяващ този на розеолата, но е само по гърба и корема.Педиатърът каза, че е алергична реакция от храна, или вирус.Също така ние нямахме температура, само апетита й намаля.Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 306
Здрасти скоро прекарахме това чудо обривите са само по гърба и корема,на нас също се опитаха да ни набутат теорията че е алергия от нурофена и ни изписаха противоалергичен сироп след два дена обрива изчезна не съм давала сиропа и не мога да си обесня защо непрекъснато изписват тези противоалергични на бебета които не могат да се тестуват поне до 2 години имат ли алергия или не за всяка пъпка противоалергични много ме дразнят аз съм със алергии и съм запозната със действието на кортикостероидите и орбазоните и ако не е наистина наложително не бих ги давала на детето не отричам че има случей и пристъпи в които са животоспасяващи,ние имахме доста висока температура 3 дена моя съвет е посъветвай се с още един лекар

# 2
  • Мнения: 156
Благодаря за отговора HugПедиатърът не ни е предписвал нищо, днес обривът значително е намалял,аз исках само да разбера за разпространението на самия обрив, защото при нас не беше по цялото тяло, явно може и  така. Здравички да са дечицата ни, по- хубаво от това няма!

# 3
  • София
  • Мнения: 790
Мисля че при вас не е розеола  Rolling Eyes
Когато Рали я изкара бяхме 3 дни с ужасно висока Т, после избиха пъпки и за 1 ден отшумяха. Нищо не съм давала, само Панадол за Т. Педито искаше да давам някакви противоалергични ампули, но аз не ги давах.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
За розеолата е нормално преди обрива да се поддържа няколко дни висока Т. Дъщеря ми беше с постоянна Т от 39-40 градуса три дни, приеха ни в болница, защото не се знаеше от какво я поддържа толкова дълго.

# 5
  • Мнения: 7 640
Здравейте! Искам да попитам майките на дечица, преболедували от розеола, дали обривът е бил по цялото тяло на детето. Моето слънчице има обрив, наподобяващ този на розеолата, но е само по гърба и корема.Педиатърът каза, че е алергична реакция от храна, или вирус.Също така ние нямахме температура, само апетита й намаля.Благодаря ви!

розеола без Т не е обичайна, може да сте претоплили детето

Общи условия

Активация на акаунт