Проблем със съдомиялна

  • 8 747
  • 28
  •   1
Отговори
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Преди малко си зареждам съдомиялната,натискам бутона за включване-светват лампичките за изплакване и някаква,на която пише 6h.Не би трябвало да светват,преди да избера програма.От скоро я имам,нямам упътване на български,няколко пъти съм я ползвала.Канди е.
Ако може,някой да ми каже какво трябва да направя?

# 1
  • Мнения: 1 269
КОнкретно за проблема не мога да ти помогна, но се обади в магазина от кой то е купена  и поискай на електронната ти поща да ти пратят упътване на български. Успех!

# 2
  • Мнения: 734
Преди малко си зареждам съдомиялната,натискам бутона за включване-светват лампичките за изплакване и някаква,на която пише 6h.Не би трябвало да светват,преди да избера програма.От скоро я имам,нямам упътване на български,няколко пъти съм я ползвала.Канди е.
Ако може,някой да ми каже какво трябва да направя?

Ако е купена от България има закон, според който на всяка стока трябва да има инструкция на български. Иначе може да ги погнат от комисията за защита на потребителя. Пробвай! Пък и в края на крайщата не е необходимо човек да е с 3 висши образования или полиглот, за да си използва нормално електроуреда:)
Не ми се е случвало това с миялната...Аз като натисна бутона за включване за кратко светват всички бутони и после светва лампичката на програмата, която съм използвала последно...

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
От Технополис-Русе е купена.Обаждах им се днес,трябвало на място да отида с касовата бележка и гаранционната карта.Няма проблем,ама веднага не мога(и в този сняг).Освободих машината,от долу имаше малко вода,както и в мръсния канал.Така ли трябва да бъде?Сякаш не е изпомпана докрай мръсната вода.До сега не съм поглеждала и не мога да кажа дали така е било след приключване работата на съдомиялната.И от сервиза не се обаждат,цял ден им звъня.

# 4
  • Мнения: 734
От Технополис-Русе е купена.Обаждах им се днес,трябвало на място да отида с касовата бележка и гаранционната карта.Няма проблем,ама веднага не мога(и в този сняг).Освободих машината,от долу имаше малко вода,както и в мръсния канал.Така ли трябва да бъде?Сякаш не е изпомпана докрай мръсната вода.До сега не съм поглеждала и не мога да кажа дали така е било след приключване работата на съдомиялната.И от сервиза не се обаждат,цял ден им звъня.

Преди време попаднах на интересно мнение в блога на един човек, сайтът е http://www.kenanoff.com/blog/archives/129#comments, съветвам те да я прочетеш. А за изпомпване на мръсната вода - нямам идея...Случвали ми се е след като си изпълни програмата пералната машина да я пусна само да центрофугира (но програмата е изпомпване+центрофуга) и въпреки, че уж всичко трябва да е изпомпано, продължава да се чува характерния шум - все едно наистина изпомпва изостанала вода...та не знам...

# 5
  • Разград
  • Мнения: 3 110
no_name,много благодаря   bouquet
Точно това ми трябва.

# 6
  • Мнения: 734
no_name,много благодаря   bouquet
Точно това ми трябва.


Пак заповядай:)

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Обадих се.Вдигнах ги на балон.Ще ми изпратят инструкции на ел.поща и техник.Да видим какво ще стане.

# 8
  • Мнения: 734
Обадих се.Вдигнах ги на балон.Ще ми изпратят инструкции на ел.поща и техник.Да видим какво ще стане.

Ей, страхотно! Браво на теб  newsm10

# 9
  • Мнения: 19
    Здравей max-mama .Ползвам миялна машина от 7 години . Понеже старата се повреди по Коледа си взехме нова от Технополис Канди. И при нас нямаше инструкция на  български, но пък бяха сложили  такива на поне 12 езика от съседни нам държави. Тъй като вече имах опит с такава техника се справихме . Лампичките светват когато включиш бутова за захранване ( всички за кратко). Колкото до водата в машината винаги остава вода след края на програмата. Като пуснеш следващия път машината първо изпомпва тази вода и после зарежда нова.
п.п. Веднъж я бях спряла по рано т.е. без да е свършила програмата и при следващото пускане започна да мига лампата за сушене.

# 10
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Днес ми изпратиха инструкции на ел.поща.Прочетох ги,след което внимателно попих останалата вода,измих филтрите от долу,и след това натиснах продължително копченцето,на което светеше лампичката(така пише в инструкциите) и се получи.Много съм щастлива,че не се стигна до по-сериозна ситуация.Пак според инструкциите сега съм я пуснала без съдове да се измие добре.
Благодаря на всички включили се.  bouquet  bouquet  bouquet

# 11
  • Мнения: 734
Днес ми изпратиха инструкции на ел.поща.Прочетох ги,след което внимателно попих останалата вода,измих филтрите от долу,и след това натиснах продължително копченцето,на което светеше лампичката(така пише в инструкциите) и се получи.Много съм щастлива,че не се стигна до по-сериозна ситуация.Пак според инструкциите сега съм я пуснала без съдове да се измие добре.
Благодаря на всички включили се.  bouquet  bouquet  bouquet

Честито!   newsm10
С препарат за почистване на съдомиялни ли я пусна или само с вода да се измие отвътре?

# 12
  • Разград
  • Мнения: 3 110
В инструкциите пише с препарат за съдове.Така и направих,сложих 1 таблетка и пуснах,пък ще видим.От четири пускания не вярвам да се е замърсила,при условие,че предварително изплаквах чиниите в мивката.

# 13
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Има специалин препарат за почистване на съдомиални машини , а също така може да използваш оцет или лимонена киселина. Wink
Да не би съдомиалната ти да има отложен старт та светва лампичката 6h.

# 14
  • Мнения: 1 371
Какъв е този препарат? Ми моята не съм я мила никога милата!
А иначе 6h означава (ако ти е индикирано), че миялната ще се включи след шест часа.

Общи условия

Активация на акаунт