Държи главичката на дясно

  • 454
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 568
На последната ни консултация в петък педиатърката ни забеляза, че бебка си държи главичката леко надясно. Аз не бях забелязала ... притесних се ... така и не разбрах каква е причината ... Та за сега докторката ни препоръча да й слагаме възглавничка /около 2 см./ и да я слагаме да спи на дясната си страна, както и да я приспивам на лявата си ръка. Ако това не помогне според нея ще се наложи физиотерапия. Някоя от вас сблъсквала ли се е с подобен проблем? И как се е решил? Моля ви разяснете ми ситуацията. Утре ще ходим пак при лекарката заради ваксините и ще разпитам и нея ...

# 1
  • Varna
  • Мнения: 321
Ние бяхме така-ама втория месец -не знам дали е същото-малката си държеше главата само на една страна, така спеше така лежеше.След консултация с педиатърката- започна едно упорито нонстоп занимание да я обръщаме на другата страна, при приспиване, даже докато спи, като си играем с нея светлината трябва да идва от другата страна, занимаваме я с играчки-само и само да се обръща сама и да ти кажа оправи се сравнително бързо- за около месец.  Мисля, че с малко повече занимания и вие ще се оправите- Успех:)

# 2
  • Мнения: 1 568
Ами тя не е нонстоп обърната надясно, а ако гледа напред главичката е леко килната надясно. Почти не се забелязва. И няма проблем да се обръща наляво. Но иначе и аз правя така - карам я да се обръща наляво - с играчка, с песничка. А защо се е получило така? Обясниха ли ти?

Общи условия

Активация на акаунт