Серклаж-да или не?!?

  • 4 316
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Здравейте, момичета,
Поставена съм пред много трудна дилема.Бременна съм в 16 г.с. 3 дни.Вчера след рутитен преглед гинеколожката ми предлага профилактично да направим серклаж.Засега нямам скъсяване на шийката или кървене, но казва профилактично.Имам два миседа в 10-11 г.с.Незнам как да постъпя.Прочетох много различни неща и страшно се притеснявам да взема решение, а това трябва да стана до другата седмица, когато ще са готови резултатите от БХС.Притеснявам се отново да не загубя бебето.М о л я, Ви помогнете ми със съвети или информация.Благодаря

# 1
Здравей
Мисля, че серклажа е мярка за сигурност, имам много приятелки , които по този начин запазиха бебетата си,но ако ти направят серклаж ще трябва да лежиш повечко, но това е в името на бебчо

# 2
  • Мнения: 7 716
Твърдо съм - за. Свидетел съм на много успешно приключили бременности  благодарение на серклажа, след спонтанни аборти. Стига това да е причината, разбира се. Но мисля, че трябва да се довериш на лекаря си.

# 3
  • Мнения: 1 868
Твърдо за !Серклажа може само да ти помогне и след него не се лежи повече ,а по скоро ,ако не си направиш трябва само да лежиш ,което разбира се не е гаранция.И още нещо серклажа е най ефективен ,когато има само скъсяване и 16г.с. е доста подходящ момент!Успех !

# 4
  • Мнения: 174
Благодаря Ви Лали и Мотонети.
Лали, незнам дали това е причината, защото при предишните ми бременности въобще не е ставало въпрос за шийката.А сега имам терапия от клиниката на доц.Конова: Фраксипарин 0.3 ежедневно, апсирин, имуновенин ежемесечно, но-шпа и магнерот.Истински се надявам да сме открили причината и тя да е имунологична.

# 5
  • Мнения: 7 716
Аз на твое място бих се презастраховала. Надявам се причината да е била имунологична. Д-р Конова е добър специалист. Peace

# 6
  • Мнения: 191
Имах многотежка първа бременност - получих силни болки и контракции в края на 5тия месец и трябваше да лежа до края. Изпих куп много силни лекарства за задържане, които ми причиниха много странични ефекти (слава богу само на мен, детенцето е съвсем здраво. Тогава лежах с едно момиче със серклаж, което роди в края на 6ти месец - макар, че лежеше, серклажът не му помогна.

5 години по-късно имах едим мисед. Междувременно, започнах да посещавам една много добра гинелколожка, която ми каза, че имам вроден дефект - скъсена шийка на матката, което е много рисково за износване на бременноста.

Преди две години и половина забременях отново и отидох да се запиша на консултация в Тина Киркова. Там ме прегледаха и лекарката като ми видя шийката каза - веднага постъпваш за задържане и за серклаж. Аз направо избягах от кабинета, защото нямаше да мога да издържа 8 месеца да лежа - и отидих при мойта гинеколожка, която категорично забрани серклажа и каза, че риска от преждевременно раждане е по-голям със серклаж. Пила съм по време на бременноста само папаверин - в началото и после само магнерич. Спрях да работя една седмица преди да родя, като естествено много съм внимавала с натоварването и движенията.

# 7
  • Мнения: 1 868
Имах многотежка първа бременност - получих силни болки и контракции в края на 5тия месец и трябваше да лежа до края. Изпих куп много силни лекарства за задържане, които ми причиниха много странични ефекти (слава богу само на мен, детенцето е съвсем здраво. Тогава лежах с едно момиче със серклаж, което роди в края на 6ти месец - макар, че лежеше, серклажът не му помогна.

5 години по-късно имах едим мисед. Междувременно, започнах да посещавам една много добра гинелколожка, която ми каза, че имам вроден дефект - скъсена шийка на матката, което е много рисково за износване на бременноста.

Преди две години и половина забременях отново и отидох да се запиша на консултация в Тина Киркова. Там ме прегледаха и лекарката като ми видя шийката каза - веднага постъпваш за задържане и за серклаж. Аз направо избягах от кабинета, защото нямаше да мога да издържа 8 месеца да лежа - и отидих при мойта гинеколожка, която категорично забрани серклажа и каза, че риска от преждевременно раждане е по-голям със серклаж. Пила съм по време на бременноста само папаверин - в началото и после само магнерич. Спрях да работя една седмица преди да родя, като естествено много съм внимавала с натоварването и движенията.
Просто си имала късмет мила , аз съм със скъсена шийка и вече две загубени бременности ,като разбира се съм лежала и пила лекарства за задържане!Серклажа поставен в подходящия момент дава много висок  процент на износване ,пак подчертавам поставен в подходящия момент!Успех на всички!

# 8
  • Мнения: 7 716
Дvakare, наистина си имала късмет.
Аз също имах тежка бременност, с болки, лежане за задържане през цялото време, не са ми правили серклаж, родих нормално. Всичко е индивидуално.

Общи условия

Активация на акаунт