Сметка за ток

  • 1 954
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 833
Здравейте,
Искам да попитам имащите съдомиялна по колко ток плащате? От скоро вкъщи имаме такъв уред който използвам почти всеки ден или по-скоро да речем през ден. Много се учудих като видях сметката за ток от 60 лв!!!, при положение, че досега сме плащали по около 16-20.00 лв. Нищо друго не е по-различно вкъщи като консумация на електроенергия, с изключение на по- честото ползване на съдомиялната. И все пак ми се вижда много. Вие по колко плащате?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 833
Моля, модераторите да преместят темата в подфорум "Нашият дом"-(мисля, че е за там). Благодаря

# 2
  • София
  • Мнения: 4 865
100-150 лв на месец при общ електромер на две домакинства, т. е. две перални, две съдомиялни, две готварски печки, два хладилника, два пъти повече телевизори, сушилня....

# 3
  • Мнения: 46 434
Ние също плащахме 16-20 лв.
Купихме съдомиялна клас ААА, сметката за тока за следващия месец беше 21 лв., пускам я всеки ден.

# 4
  Мисля , че все пак зависи каква е съдомиялната ти машина , но да ти кажа ,че винаги я сравнявам с пералнята  харчи хем ток хем вода моята е малка за 4 комплекта доволна съм но я ползувам като имам гости само защото и на мен сметките ми за ток са големи но се отоплявам с 3 климатика.  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 1 833
Съдомиялната  е ето такава-по принцип трябва да е икономична. Другите уреди в къщо са фурна, котрон, пералня. Просто не знам от къде тази драстична разлика в сметката.

# 6
  • Мнения: 2 000
Съдомиялната я купихме преди 3 години, обаче не съм забелязала след това някакво драстично увеличаване на сметките ни за ток.

# 7
  • Мнения: 750
Ние нямаме съдомиялна, но плащаме по 200  Shocked

# 8
  • София
  • Мнения: 1 833
Цитат
Ние нямаме съдомиялна, но плащаме по 200  Shocked
Е, ако се отоплявате на ток- може би е нормално. Ние сме на парно.

# 9
  • София
  • Мнения: 8 931
Пускам миялната всеки ден и то през деня (не ползвам нощна тарифа). Сметката ни не се е повишила с повече от 3, 4 лева. А и тя винаги е плаваща, така че почти не забелязвам увеличение. При това миялната ни не е висок клас.

# 10
  • Мнения: 750
Не се отопляваме на ток, с парно сме...

# 11
  • Мнения: 3 322
От 2.5 години ползвам - драстично увеличение не съм забелязала. Пускам всеки ден, че и по 2 пъти.

# 12
  • Мнения: 104
Ние нямаме съдомиялна, но плащаме по 200  Shocked

Ние плащаме по 100, без съдомиялна, без бойлери, а почти не изполваме и готварската печка. Направо не знам как да си намалим сметката повече. А иначе и ние се отопляваме на парно и този месец и за него се изръсихме 150лв. Имам чуството, че само за сметки работим...
Извинявам се за отклонението!

# 13
  • Мнения: 25 441
Остави съдомиялната, кажи по-добре към кое ЕРД сте.
Хората масово реват от надути сметки за последния месец, така че наличието на машината просто е съвпадение, според мен.
Ако електромерите не са били засичани дълго време и сега са го направили, естествено е декемврийската сметка да е много по-голяма от предишната.

# 14
  • Мнения: X
Не мисля, че е от съдомиялната.  Rolling Eyes
Пускам я по веднъж на ден, понякога два пъти и не съм забелязала драстична промяна в сметката за ток.

Общи условия

Активация на акаунт