Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте! Никога до сега не съм получавала детски добавки, защото дохода ни е висок, но чувам, че от 1 януари има промени.  Hug Много ви моля ако някой знае нещо повече по въпроса да сподели.   bouquet

# 1
  • Мнения: 611
Вече тавана на дохода е 300 лева на член от семейството, до сега беше 200 лв.
И вече детските са 25лв.

# 2
  • Мнения: 611
§ 15. (1) Средномесечният доход по чл. 4 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 300 лв.
(2) Размерът на месечните помощи за дете по чл. 7, ал. 1 от Закона за семейни помощи за деца за 2008 г. е 25 лв. за всяко дете.


Ето това открих Peace

# 3
  • Мнения: 26
Много благодаря!  bouquet Дано повече семейства се възползват. Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 16
Здравейте!!! Аз и моят приятел не сме женени но ще си имаме бебе през май месец. Интересува ме след като нямаме брак аз ще получавам ли надбавки и неговият доход важи ли като на член от семейството или се взима в предвид само моят който е никакъв след като изляза в майчинство.

# 5
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 
Здравейте!!! Аз и моят приятел не сме женени но ще си имаме бебе през май месец. Интересува ме след като нямаме брак аз ще получавам ли надбавки и неговият доход важи ли като на член от семейството или се взима в предвид само моят който е никакъв след като изляза в майчинство.
Взима се само твоят доход. Доколкото си спомням се взима предвид дохода ти от последната година. Ако той е под 300 лв на член от семейството ще взимаш детски. В твоя случай за семейство се смятате само ти и детето. Peace 

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
При положение,че трябва да подновя документите си за детски през месец май, сега от януари по 25 лв ли ще получавам за дете или както досега? newsm78

# 7
  • Мнения: 9 973
При положение,че трябва да подновя документите си за детски през месец май, сега от януари по 25 лв ли ще получавам за дете или както досега? newsm78
по 25 лв. Peace

# 8
  • Мнения: 487
здравейте а някой може ли да ми каже колко е майчинството

# 9
# 10
  • Мнения: 487
220 за всички ли мен ме водят по някаква стара система след нова година още не съм взимала плаща ми ги работодателя на ръка

# 11
# 12
  • Мнения: 199
Привет на всички! Ще използвам темата за да попитам нещо: В момента получавам детски за сина си /7г/, а живот и здраве чакаме бебе през април. Периодът за детските ми е август 2007- август 2008г. Въпросът ми е, трябвали през май месец, след като има промяна в обстоятелствата, т.е. вече ще сме 4-ри членно семейство да подам нова декларация? Или да си изчакам края на периода, август 2008г?

# 13
  • София
  • Мнения: 1 352
Подаваш само декларация, без нови бележки за доход. До месец юли /вкл./ трябва да получаваш детски и за двете деца. След това през август пак ще подадеш молба, но вече с новия доход една година назад.
Като вземеш акта за раждане на детенце отиди да подадеш молба за еднократната помощ за раждане и едновременно с това и за детските.  Peace

# 14
  • Мнения: 199
Много ти благодаря за отговора!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт