Има ли Господ и вярвате ли в него? - VI

  • 39 179
  • 1 123
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 3 675
Може ли да ми кажете какво представлява причастието?И какво трябва да се прави преди него,знам,че само трябва да се пости.

# 2
  • Мнения: 720
айде до после. Simple Smile

# 3
# 4
  • Мнения: 1 849
http://www.youtube.com/watch?v=RwyRfpDvquc
That's His Name

Изпълнителите са ни близки приятели. Жената беше учителка а сина ми в градината...Правят страхотни концерти....

# 5
http://pavelcho.narod.ru/decapishat.html Laughingхайде малко  за децата и от мене  newsm44Joy

# 6
  • Мнения: 295
gitadam Светото Причастие е Тялото и Кръвта Христова. Църквата вярва, че в него реално съществува живият Христос. То е необходимо условие за спасението. Самият Той казва, че който не пие Кръвта Му и не яде Тялото Му, няма вечен живот. За да пристъпиш към Св. Причастие, трябва преди всичко да се изповядаш. Защото който негодно пристъпва към него, пристъпва за свое осъждане, а не за спасение. Православната църква налага поста като предварително условие, тъй като там няма практика за често причастяване. Т.е. целта на поста е да обърне очите на вярващия навътре, към душата му, да го подготви за тайнството Покаяние (изповед), което от своя страна подготвя за срещата с Господ в Св. Причастие. В Католическата църква постът не е необходимо условие, нещата там изглеждат по малко по-различен начин.
Причастието е важен момент от живота на вярващия християнин, тъй като в него ти се срещаш с живия Христос. 

# 7
  • Мнения: 3 675
Искам да попитам нещо, свързано с иконите на Богородица, защо има такива на които Богородица стои от ляво и такива на които от дясно на младенеца.Има ли това някакво значение?

# 8
  • Мнения: 3 675
Може ли да се ходи на църква с рокаджийски тениски на AC/DC и Металика примерно?И трябва ли задължително, когато сключва църковен брак булката да е с бяла рокля, а съпругът с костюм.Може ли този ритуал да се направи във всекидневно облекло?

# 9
  • Мнения: 135
Може ли да се ходи на църква с рокаджийски тениски на AC/DC и Металика примерно?И трябва ли задължително, когато сключва църковен брак булката да е с бяла рокля, а съпругът с костюм.Може ли този ритуал да се направи във всекидневно облекло?

на някои метълски тениски ако има обърнати пентаграми или някакви чудовища, май не върви

# 10
Може ли да се ходи на църква с рокаджийски тениски на AC/DC и Металика примерно?И трябва ли задължително, когато сключва църковен брак булката да е с бяла рокля, а съпругът с костюм.Може ли този ритуал да се направи във всекидневно облекло?

  Не мисля, че е удачно да ти кажа.То е малко като да отидеш в агитката на ЛЕВСКИ с тениска на ЦСКА Joy Извинявай, шегувам се, но е така.

   За роклята кой може да те задължи, незная.Женим се с бяла рокля, защото Невестата/която е ЦЪРКВАТА/  на АГНЕТО /което е Христос/ е описана така:

7 Нека се радваме и се веселим и нека отдадем Нему слава; защото дойде сватбата на Агнето, и Неговата жена се е приготвила.
8 И на нея се позволи да се облече в светъл и чист висон; защото висонът е праведните дела на светиите.



  Пък и нали се очаква  булката да е неопетнена, та бялото символизира моралната и духовната й чистота PeaceТака мисля аз.Макар, че когато аз шия  булчински рокли  обичам да вмъквам по нещо цветно Wink
Струва ми се, че със всекидневно облекло ще отнемеш от тържествеността на празника.Пък и за  околните помисли, те много се кефят на булки- не ги лишавай от такова удоволствие....ехххх... Но  сватбата си е твоя, нали?

 

# 11
  • Мнения: 1 278
Запис.

# 12
  • Мнения: 3 675
Ние не смятаме да правим сватба,просто на някоя годишнина ще се венчаем в църква.Замислила съм го само и ние и свидетелите.Без мама, баба и приятели.Само четиримата.Мъжът ми костюми не носи,мрази ги.Просто си запазваме деня и час в църквата и отиваме така.Бяло ли,че аз на сватбата бях със синя рокля.Не сме решили да правим нещо тържествено, просто ще извършим ритуала.Ако може в някой манастир още по-добре.

# 13
  • Мнения: 3 675
Това за неопетнената булка трябва да е някакъв виц, такова чудо няма.Напоследък се извършват църковни бракове с бременни булки, които не са чак толкова невинни.Аз бих съжалила, ако се оженя девствена  Mr. Green, да си само с един мъж, голяма скука.

# 14
  • Мнения: 1 849
 gitadam, не знаеш за какво говориш!
А за теб какво е любов, истинска?

Общи условия

Активация на акаунт