Комплект УИЛТЪН за правене на захарни цветя и фигурки

  • 15 715
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Позволявам си да отворя тази тема, защото доста от нас мили дами се сдобиха с това приказно комплекче. Изказвам благодарност на "снабдителите" ни Hug


Предлагам тук да вписваме:

1. Рецепти как правим "тестото" за цветята и фигурките.
2. Какви цветя сме направили.
3. Как използваме комплекта.
4. Коя джаджа за какво служи.
5. Нови идеи възникнали при правенето на описанията по книжка.
6. Прилагане на снимов материл на вече направени красоти и подобни.



Взех на заем снимката на
  blueeye® тъй като току-що и аз се сдобих с комплекта и не съм го снимала още Mr. Green

Ето и адресче за правене по стъпки на различни фигурки:
http://www.wilton.com/decorating/basic/index.cfm

Който се интересува за закупуване на комплекчето Фъстъчка е прекрасната организаторка. Може да се обръщате към нея и моля не се блъскайте!  #Silly

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 14:12 от ina.gg

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз имам един малко страничен въпрос. От къде може да се купи този комплект и колко струва?

# 2
  • Мнения: 498
Estell , не зная дали в България го продават. Нека ако някой го е виждал да каже. Някои от съфорумките предложиха и помогнаха с доставката от чужбина. Ако те имат възможност и желание нека да кажат и да си дадете на тях заявките.


Момичета дайте основната рецепта за правене на моделиращо тесто, с която сте работили и сте доволни, за да я сложа в началото на темата.

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 14:14 от ina.gg

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
ina.gg, а не дублираме ли част от темата за ".. любимите ни торти, украси и покрития" . Там на първа страница има възможните моделиращи маси. Всяка си работи с това което най и допада. Аз например работя или с маршмелоуз или с готова моделираща маса.  Wink

# 4
  • Мнения: 2 531
И все пак как си го взехте и колко струва?

# 5
  • Мнения: 498
_Пепи_  , не искам да дублираме темата, напротив. С една основна рецепта за моделираща маса това не би следвало да се случи.  Naughty

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
ina.gg, имах предвид, че там всеки слага тортата която е правил, като на много част от украсите са правени с този комплект. Ставаше въпрос да не дублираме снимки.
Всъщност за мен е без значение. Аз все още работя само с нож, чакам си комплекта от щатите.
Иначе в БГ го има в София и момичетата казваха че е 70лв.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 067
Да се разпиша и аз тук, понеже Ина вече е споделила, че поръча комплекта на мен.   Hug

За тези които се интересуват поръчваме по Интернет. Цената на комплекта с книжката е 45 лв. Пристигат за 7-10тина дни, макар да си бяха заложили 2-3 седмици.

В София също може да го намерите, но не знам дали включва книжката. Нека някоя от мамите която го в взела от "Кадемлия" да каже.

Ако има желаещи да ми пишат на лични.
 Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 498
_Пепи_  по-скоро на снимките, за да не се дублират може и линкче да се дава, а аз имах предвид да се слагат снимчици на отделните направени елементи, разбира се който иска може и на крайния шедьовър да сложи снимчица за да се възхищаваме   chef

# 9
  • София
  • Мнения: 3 679
А книжката на български ли е?

# 10
  • Мнения: 498
Не, на английски е книжката.

# 11
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте момичета!

И аз не съм сигурна, че има нужда от тази тема, но нека модераторите да решат. Преди бяха две теми - едната за украси а другата за торти. Накрая стана ясно, че е припокриват и модераторите ги събраха в една. Освен това направихме Галерията на тортите.
Мисля, че спокойно всичко това което е споменала ina.gg може да се събере във вече съществуващата тема за тортите(тя е и за украси). Освен това какво значи основна моделираща маса?  newsm78 Ако имате предвид тази от която се правят цветята показани в книжката, ще ви разочаровам, но тя се купува готова или гумата за нея се купува, а знам, че в Европа трудно се намира. Освен това тя не се яде! Мисля, че е много по-удачно е да се правят цветята с някоя от другите моделиращи маси - всеки си избира сам, с коя работи най-добре!
Колкото за снимки на отделните елементи и идеи за нови, те също могат да се включват в първия пост на другата тема.

Успех! Hug

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 16:03 от natalyna

# 12
a m0ga li da kupq takava b0q o0t nqk1de

# 13
  • Мнения: 2 770
А може ли малко по детайлни снимки на този комплект?Или поне да е по голяма че тази много дребосъчеста и нищо не се вижда   bouquet

# 14
  • у дома
  • Мнения: 1 581
заповядай    Grinning просто цъкни на снимката 

Общи условия

Активация на акаунт