хорското мнение

  • 3 234
  • 19
  •   1
Отговори
Хора кажете ми как да се справя със себе си, защото полудявам ,непрекъснато мисля, кой какво ще каже, защо го казва, как ме погледнал ,какво си мисли за мен и тн. Искам да съм перфектна ,никои да не нараня, всички да са доволни и да ме обичат, за всичко се съгласявам ,дори ми е кофти от собствената ми  чистачка ,да й кажа какво да свърши, луда работа ,измъчвам се ,искам да не ми пука. Най-тъпото е ,че всичко си ни е наред, ама аз, все мисля и не мога да живея пълноценно - не мога да работя добре , да общувам  и тн-какво казал прадядото, братовчеда на братовчеда, съседа ..... бащата на мъжа ми му подари готина кола мен ме е срам да я карам - какво ще каже бащата - тая па  натрапница а той човека си ме харесва

  - бебето като пълзи на земята ,не го гледам за да не си кажат хората, тая пък какво само го гледа детето

Ужасен психологически проблем
Трябва някой да ми се накара жестоко

# 1
  • Мнения: 3 423
Да, наистина имаш психологически проблем.
Но всичко е поправимо. Или отиваш на лекар,
или изтребваш хората. Има човек, има проблем.

# 2
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
М да  Thinking Повредата определено е в твоя телевизор  Crazy Единствената оправия е да започнеш да мислиш първо и предимно за себе си.

# 3
  • Мнения: 46
Мисля, че просто ти липсва самочувствие, самоуважение и самоувереност Thinking
Ако поработиш в тази посока, ще спре да ти пука какво си мисли тоя и ония, и правилата и ценностите ще ги определяш ти, а не хорското мнение. А може би живееш в нечия сянка (на съпруг или друг роднина), което те потиска и те кара да се чувстваш малоценна и недостойна; така съобразявайки се с чуждото мнение, се мъчиш да се харесаш на заобикалящия те свят.
НАмери област, в която си добра и се развивай в нея, докажи на останалите, че твоето мнение има значение.

# 4
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Никога не можеш да бъдеш харесвана и обичана от всички.

Ако нещата са наистина толкова сериозни, колкото ги описваш, мисля, че ти трябва посещение при психолог, за да ти помогне да изградиш самочувствието си и преценката за собствената си личност.

Успех! Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 127
аз също съм така на моменти, но като чета как е при теб и направо #Crazy
трябва ни наистина повече самочувствие и по една лъжица "майната" му/им сутрин

# 6
  • София
  • Мнения: 4 052
Никога не можеш да бъдеш харесвана и обичана от всички.

Ако нещата са наистина толкова сериозни, колкото ги описваш, мисля, че ти трябва посещение при психолог, за да ти помогне да изградиш самочувствието си и преценката за собствената си личност.

Успех! Peace
Peace

# 7
  • наоколо
  • Мнения: 55
Лекарството е простичко.
Сутрин, обед и вечер по една лъжичка "майната му" Grinning

# 8
  • Мнения: 391
"Вашите слаби места" - книжка,ако питаш сериозно.Помогна ,когато бях на 20г.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А ти всички ли харесваш? Rolling Eyes

# 10
Не си длъжна да угаждаш на всички,и не си длъжна да се съобразяваш с всички.
Гледай да го превъзмогнеш това,колкото се може по-рано,че после ''жална ти майка''Всичко живо ще ти се качи на главата. #Cussing out
Потърси компетентно мнение от специалист.Веднага Peace

# 11
И аз мисля,че самочувствието ти куца Thinking.Най-голямата грешка е да обръщаш внимание на хорското мнение.Една позната все казва,че данък хорско мнение не плаща,та така де,зарежи кой какво мисли и казва.

# 12
  • Мнения: 2 000
То и аз се замислям за хорското мнение, ама като гледам ти си доста зле, щом чак ти се отразява на работата и живота. Мисля, че имаш нужда от професионална помощ.

# 13
  • Мнения: 1 367
Виж сега,стегни се докато е време!Защото хората много бързо усещат кой позволява да бъде тъпкан и го тъпчат.Избиват собствените си комплекси на негов гръб.Една от любимите ми фрази-къде на шега,къде на истина,е "Който не ме харесва,няма вкус".Горе главата, момиче,чуваш ли!!!!

# 14
  • Мнения: 22 867
Навремето имаше един лаф "данък хорско мнение не плащам". Та, не е лошо и ти да спреш да го плащаш. Не става въпрос да не се съобразяваш с хората около тебе, но дотолкова, доколкото ти ще се чувстваш добре. Трябва малко повече да бъдеш егоист. Може би възпитанието ти е такова. Или поне при мен беше така. Майка ми все повтаряше:" а какво ще кажат хората?" Разбира се, че ми беше оказала влияние. И аз, като теб, се стараех на всички да угодя, всичко да правя перфектно, но в един момент започнах да чувам за себе си неща, които и през ум не са ми минали. Ревах, тръшках се в началото, но някак си ми влезе в тиквата, че на хората не можеш да угодиш, каквото и да правиш. Все ще има недоволни. Просто реших, че не съм и длъжна да угаждам на всички. На тебе да не би всички да се стараят да ти е добре? Приех, че всеки има право на мнение, но аз пък си имам право на действие. И ще върша нещата така, както ми харесва. И отдавна вече се чувствам доста добре, дори да разбера, че някой нещо казал за мен, си казвам "негова си работа, може да си мисли, каквото иска". Но и доста често ми се случва да чуя, че си били мислели еди-какво си /не много ласкаво за мен/, пък то излязло точно обратното. В такива моменти се чувствам удовлетворена и си казвам, че рано или късно всичко си излиза наяве и се разбира. Нали хората казват, "прекален светец и богу не е драг" - това по повод на перфекционизма ти. Не се престаравай, опитавай се сама да си обясниш нещата. Ако не можеш, ще ти трябва специализирана помощ, но като имам предвид себе си, мисля, че човек и сам може да се справи. Иначе си е мъчение да се живее по тоя начин. Просто по-рядко се поставяй в позицията на другия човек и не се чуди какво той си мисли за теб. Защото е трудно да мислиш вместо друг, а пък и това, което си решила, че той си мисли, на него може и през ум да не му е минавало. Мисля, че ще се справиш с тоя проблем, успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт