Любима морковно-плодова салатка

  • 4 609
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 380
Тази салатка всички много я харесват и я правя вече няколко пъти в различни варианти. Чудесна е за десерт и за закуска...и просто за похапване пред телевизора и между храненията.



-Около 4 едри моркова
-2 ябълки
-сушени плодове, стафиди
-към 1 ч. орехи или ядки
-сокът на 1 лимон
-1 с.л. мед, малко течна сметана

Настъргват се морковите и ябълките, заливат се с лимоновия сок. Орехите или ядките (тук може да експериментирате) се запичат леко на сух тиган и се добавят към сместта. Стафидите леко накисваме предварително, а сушените плодове нарязваме на дребно. Тук може да импровизирате според наличност и желание. В случая имам само сушени боровинки. Размесвате всичко и заливате с дресинга от меда и теч. сметана, които сте разбили до разтваряне. Използвам съвсем малко сметана, около 2-3 лъжици, колкото да втечни меда. Излишна течност в салатата не е нужна. Всъщност, образувалият се сок е страхотен. Grinning

# 1
  • Мнения: 2 724
Е ,точно такова нещо ми се ядеше Party.
Ксения ,благодаря ,ще си я направя за вечеря.

# 2
  • Мнения: 814
Xеnia, салатката звучи много примамливо и мисля да я пробвам след лунната диета в четвъртък на закуска.
Благодаря ти за идеята!

# 3
  • Мнения: 494
  Пробвах салатата. Стана много хубава, но от втория път-с кисели ябълки, а не със сладки. Знам,че за салати трябва с кисела, но нямах под ръка кисели първия път и сбърках. С кисели стана страхотна! Peace
Благодаря за идеята!

# 4
  • Мнения: 4 380
Аз съм я правила и с кисели и със сладки. Особена разлика не намирам. Не бих сложила само от жълтите, меки и пръхки ябълки. Като за салата трябва да са по-плътни и сочни. Трябва само сладкото и киселото в салатата да са балансирани. Ако ябълките са сладки, да има повече киселичко и да не се прекалява с мед и сладки плодове. В случая моите боровинки са киселки, а ябълките сладки червени.
Може да увеличите лимоновия сок ако има нужда от кисело.

# 5
  • Мнения: 1 679
xenia tnx, записвам рецептата, заслужава си да се опита  Peace

# 6
  • Мнения: 2 381
Много обичам моркови и непременно ще пробвам тази салатка.Благодаря за рецептата, xenia   bouquet

# 7
  • Мнения: 3 622
xenia tnx, записвам рецептата, заслужава си да се опита  Peace

 Peace

# 8
  • Мнения: 3 830
Мнооооого изкушаваща рецепта.
Леле, как ми се прияде Crazy
Може би тая вечер ще я приготвя за десерт newsm78

# 9
  • Мнения: 234
Тази салата е на почит в къщи! Поздравления за темата! Само да добавя,че към дресинга добавяме и малко зехтин!

# 10
  • Мнения: 2 381
Вчера направих от тази салатка, като изключих меда и суш. плодове.Много ни хареса и със сигурност скоро пак ще хапнем от нея Grinning
xenia ,   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 432
Звучи ми странно и вкусно. Като ми дойде музата ще пробвам  Blush

# 12
  • София
  • Мнения: 2 671
  bouquet за рецептата, мммм много ни хареса!
/само лекичко пропромених съотношението лимон-мед в полза на меда/

# 13
  • Мнения: 2 438
Не си падаме вкъщи по сладко-кисели сосове, замених ги с дресинг от лимон, ябълков оцет и зехтин и добавих маслинки. Става за мезе на ракия перфектно.

# 14
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Звучи ми интересно! Ще я пробвам!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт